היסטוריה

ZagZigZag

New member
היסטוריה

שתי שאלות: 1. באיזו שעה תערך הבגרות בהיסטוריה על הפרק השני? 2. האם הציון בהיסטוריה ואזרחות משוכלל לציון אחד או שיש ציון נפרד בתעודת הבגרות לכל אחד מן המקצועות? תודה ובהצלחה לכולנו!
 

Wish Master13

New member
שאלה בהיסטוריה ב'

מה הייתה עמדת ארה"ב בוועדת אוויאן? למישהו יש סכום טוב על הסעיף הזה (זה סעיף ד' בפרק ראשון בתקופה שניה אם אני לא טועה)
 

ZagZigZag

New member
ארה"ב רצתה להראות לעולם שאכפת לה

היהודים לחצו על ארה"ב שתעזור לפליטים, ולרווזולט לא הייתה ברירה, הוא רצה לצאת איתם בסדר, וגם לחלק את הפליטים למדינות אחרות, אז הוא הקים ועדה מטומטמת שלא הועילה בכלום. היא רק נתנה אישור להיטלר לנהוג ביהודים כרצונו.
 

Wish Master13

New member
אז עמדת ארה"ב זאת הקמת הועדה הזאת

"ועדה בין-ממשלתית" שניסתה (ללא הצלחה) למצוא מקום לפליטים היהודים?
 

ZagZigZag

New member
ארה"ב אמרה שהיא יכולה לקבל

כמות מוגבלת של פליטים, עם השאר היה צורך להתחלק. ושוב, זו אחת הסיבות להקמת הועידה.
 
בריטניה וארצות הברית סיכמו עוד לפני

הוועידה כי ארצות הברית לא תדרש לוותר על חוקי ההגירה הנוקשים שלה ובריטניה לא תדרש לשנות את מדיניותה בארץ ישראל. כלומר הן סיכמו מראש שלא ילחצו זו על זו לקבל יותר פליטים יהודיים ממה שרצו/יכלו/הסכימו מראש.
 

SC0RPi0NS GiRL

New member
אמממ

עמדת מדינות כלפיי גורל היהודים ברייך ה-3 עפ"י המקורות היו 300,000 יהודים שעפ"י חוקי הגזע נחשבו לנחותים והוגדרו כפליטים. בעיית הפליטים הפכה להיות בעיה בין לאומית. עקב המצוקה הקשה של הפליטים החליט נשיא ארה"ב, רוזוולט, לכנס ועידה בין לאומית בהשתתפותן של 32 מדינות, בצרפת. מטרת הועידה לחפש פתרון לבעיית הפליטים. הועידה עוררה אופטימיות אצל היהודים כי מצבם הובא לדיון ודעת הקהל הבין לאומית הייתה מודעת למצוקתם. עד מהרה התברר שועידת אוויאן הזיקה יותר מאשר הועילה. מנקודת מבט יהודית היה עדיף שלא תתקיים. בדיונים שהתנהלו באוויאן, הצליחו המדינות השונות להימנע מקבלת החלטות שנועדו לעזור ליהודים וע"י כך לא נפתרה בעיית הפליטים: אוסטרליה טענה כי אין אצלה בעיה אנטישמית והיא לא מעונינת לייבא את הבעיה מבחוץ, קנדה הודיעה שהיא יכולה לקבל רק חקלאים, בריטניה הודיעה שלא תאפשר כניסה של יהודים לא"י ואין למצוא ברחבי הממלכה שטחים שיתאימו להתיישבות יהודית. היו מספר מדינות כמו הולנד ודנמרק, שהיו מוכנות לקלוט מספר קטן של יהודים. ארה"ב הסכימה לקלוט מכסה שנתית של 27,000 איש בשנה, הרפובליקה הדומיניקנית הסכימה לקלוט 100,000 איש. ועידת אוויאן הובילה לכך שהנאצים פירשו את ההחלטות כחולשה, זו הייתה מדיניות של פיוס והבלגה, מול צעדי התוקפנות של הנאצים. הועדה נמנעה מלגנות את גרמניה, זכויות אדם ואזרח נרמסו, בעיית הפליטים הפכה להיות מטרד בין לאומי ושום פעולה לא נעשתה. מדינות העולם הוכיחו שהן לא מעונינות במהגרים יהודים, והיטלר יכול היה לטעון שהעולם לא מעוניין לפתור את בעיית היהודים. ועידת אוויאן הוכיחה להיטלר שאפשר לפתור את הבעיה בדרך הנאצית ושלמעשה הוא קיבל יד חופשית לעשות ככל העולה על רוחו. החלטות הוועידה- להקים וועד בין ממשלתי לעניינים פליטים, שידאג למצוא מקום מקלט לפליטים, ולשתף את גרמניה בהחלטות ובהסדרים הכספיים שיכשירו את ההגירה. הוועד הפסיק את פעילותו עם פרוץ מלה"ע ה-2 ולא היו לו תוצאות ממשיות. כישלון וועידות אוויאן עודד את הנאצים, שראו שאף מדינה לא מעונינת בקליטת היהודים ושהיא יכולה לעשות בהם כרצונה. משמעויות וועידת אוויאן- 1. הנאצים ראו בכישלון הוועידה את ניצחונם. הם ראו כי העולם מתעלם מבעיית היהודים ולכן אין צורך להקשיב לדעת הקהל העולמית. אפשר להמשיך במדיניות האנטי יהודית. 2. הכישלון הוכיח שהעולם מדבר אך עושה מעט משום שלא נעשה מאמץ לפתור את בעיית הפליטים. 3. התפשטות האידיאולוגיה הנאצית- היחס השלילי של המדינות כלפי היהודים נבע מהתפשטות האידיאולוגיה הנאצית גם לארצות אחרות. דבר זה חיזק מפלגות נאציות. * מדינות העולם התייחסו לגורל היהודים תחת השלטון הנאצי כאל בעיה רגילה של פליטים ולא כבעיה של עם שלם- של היהודים. * בהזמנה לוועידה רוזוולט התחייב כי אף מדינה לא תצטרך לשנות את מדיניות ההגירה שלה בעקבות ההשתתפות בוועידה. * מדינות העולם לא יצאו בהצהרה נגד גרמניה ולא מתחו עליה ביקורת. * הוועדה שהוקמה (בראשות מקדונלד) הייתה מוגבלת מבחינה תקציבית וכוחנית.
 

ZagZigZag

New member
"המלחמה הקרה"

האם די בהסברת המושג או שיש גם צורך לפרט על כל הבלה-בלה?
 

may17g

New member
מהו הבלה בלה?

צריך להסביר מה זה. שזו לא מלחמה של צבא מול צבא. ללא נשק חם. שזו מלחמה כלכלית-חברתית על שליטה בעולם. מלחמה לאיזה צד יש נשק מתקדם יותר. מתחת לפני השטח. זה הבלה בלה? אם כן אז צריך
 
להסברת המושג צריך גם בלה-בלה

זה יכול להיות חלק מסעיף בנושא. להסביר על דרך המאבק בין המעצמות, על התחלקות העולם, על התפרצויות של לחימה "חמה" במקומות שונים, כולל המזרח התיכון, מרוץ חימוש, מרוץ לחלל ועוד. בסך הכל בלה-בלה די מעניין.
 

may17g

New member
../images/Emo12.gif צריך ממש לפרט?

צריך לכתוב ארצות שהשתלטו עליהם, מקרים של התפרצויות חמות וכאלה..? ממש מפורט? או שמספיק לכתוב בכללי (קצת יותר ממה שכתבתי פה למעלה בלי לציין שמות של מדינות ופרטים)
 

ענבאך

New member
יום חמישי הזה, נכון?../images/Emo122.gif

פתאום היום אמא באה לי ביציאה שזה שבוע הבא, אבל אמרתי לה שזה השבוע, ושבוע הבא זה יחידה א. לא התבלבלתי, נכון?
 

may17g

New member
../images/Emo45.gif חמישי הזה.. יאללה לעבודה ../images/Emo3.gif

 
למעלה