הילולת רחל אמנו - קבר רחל

מצב
הנושא נעול.

המידיבוס-קופה הזה עומד בתחנה ברח' מלכי ישראל, כנראה אחת המרכזיות באירוע.

גם Coupe וגם Kupa roshemet

המידיבוס-קופה הזה עומד בתחנה ברח' מלכי ישראל, כנראה אחת המרכזיות באירוע.
גם Coupe וגם Kupa roshemet

כן, זו נחשבת הטרדה

אני מניח שגומרים פרטיים תלו את זה. לבקש מותר?
או שלבסוף נפסק שגם לבקש זו הטרדת הנוסע בעניין?
כן, זו נחשבת הטרדה
מבקשים מהציבור "בצורה יפה" לעבור על החוק...

אם אתחיל לתלות ברחבי תחנות אוטובוס "חילוניות" כי אני מבקש שנשות ישראל שיעלו לאוטובוס בחזה חשוף, זו לא הטרדה?
אני, ורבים כמוני, לא רואים שום הבדל בין שני המקרים.

olli3

New member
מנהל
אני לא יודע מה מטריד בעירום ואני מדבר ברצינות

כן, זו נחשבת הטרדה

אם אתחיל לתלות ברחבי תחנות אוטובוס "חילוניות" כי אני מבקש שנשות ישראל שיעלו לאוטובוס בחזה חשוף, זו לא הטרדה?
בשווייץ למשל החוק מתיק עירום בפומבי - עירום מלא.

סה"כ חינכו את כולם שעירום זה "פויה". אולי אם כולם היו עירומים, מקרי תקיפה מינית היו פוחתים.

לא אולי... יצאו מחקרים שהוכיחו שזה נכון

סה"כ חינכו את כולם שעירום זה "פויה". אולי אם כולם היו עירומים, מקרי תקיפה מינית היו פוחתים.

olli3

New member
מנהל
שעירום מקטין הטרדות מיניות? פשוט לא הבנתי

למה התכוונת. זה פשוט נשמע כל כך הגיוני... אם כולם היו רגילים לעירום, זה לא היה משהו נחשק כל כך.

כן. לזה התכוונתי.

למה התכוונת. זה פשוט נשמע כל כך הגיוני... אם כולם היו רגילים לעירום, זה לא היה משהו נחשק כל כך.
כן. לזה התכוונתי.
לך (וגם לי) זה הגיוני. יש כאלה שיגידו לך ההיפך...
על כל פנים, נעשו מחקרים, וגילו שככל שהאוכלוסייה פתוחה יותר לנושא העירום - כך יש פחות מקרי אונס והטרדות מיניות.
אני ממש גרוע בלחפש מאמרים בגוגל סקולר, אבל הם קיימים.

אורי404

New member
"חבל שאי-אפשר ללכת ערומים"

"חבל שאי-אפשר ללכת ערומים"

"ערומים"

amit1270

New member
אין כאן עבירה על החוק מלבד לכלוך התחנות

כן, זו נחשבת הטרדה

אין כאן עבירה על החוק מלבד לכלוך התחנות
ואני ממש לא מתומכי ההפרדה.

מתוך ויקיפדיה

אפשר תקציר על ההילולה? מה זה?
מתוך ויקיפדיה
הנביא ירמיהו מרומם את רחל אמנו לדרגת סמל לאומי כאם מרכזית, הפורשת כפיה על כל בני ישראל: "כֹּה אָמַר ה', קוֹל בְּרָמָה נִשְׁמָע נְהִי בְּכִי תַמְרוּרִים – רָחֵל, מְבַכָּה עַל-בָּנֶיהָ; מֵאֲנָה לְהִנָּחֵם עַל-בָּנֶיהָ, כִּי אֵינֶנּוּ" (ירמיהו ל"א, יד). מדרשים רואים ברחל אמנו אם קדושה, אשר א-לוהים בכבוד ובעצמו מנחם במילים: "מִנְעִי קוֹלֵךְ מִבֶּכִי, וְעֵינַיִךְ, מִדִּמְעָה: כִּי יֵשׁ שָׂכָר לִפְעֻלָּתֵךְ נְאֻם-ה', וְשָׁבוּ מֵאֶרֶץ אוֹיֵב. וְיֵשׁ-תִּקְוָה לְאַחֲרִיתֵךְ, נְאֻם-ה'; וְשָׁבוּ בָנִים, לִגְבוּלָם" (שם, טו-טז).

רחל מייצגת במקומות שונים את דמות האם המתפללת ומבקשת רחמים עבור בניה המצויים בצרה – עם ישראל. אחד מפסוקי הנחמה המוכרים ביותר בספרי הנבואה, המצוי בספר ירמיהו, מעמיד את רחל כדמותו המרכזית (פרק ל"א, לעיל).

בשל הפסוקים הללו רחל היא גם דמות מרכזית במדרשים על מגילת איכה. רש"י, בעקבות מדרש הפסיקתא רבתי, כותב בפירושו (בראשית מ"ח, ז): "יוצאת רחל על קברה ובוכה ומבקשת עליהם רחמים..."

ע"פ המסורת הירושלמית (‏שיש לה מקור במדרש תדשא), רחל נפטרה בי"א בחשוון. ישנה גם מסורת אחרת במדרשי חז"ל ובפרשנות התנ"ך (רש"י ורמב"ן), שלפיה תאריך פטירתה הינו בראשית הקיץ (בין פסח לעצרת). ביום י"א בחשוון נוהגים המונים לפקוד את קבר רחל לזכרה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה