הילד שלי לא רוצה לאכול בשר

הילד שלי לא רוצה לאכול בשר ../images/Emo53.gif

יש לי בן בגיל שנתיים בקרוב... הוא לא ממש אכלן. הוא רזה וקטנטון, מצ"ב תמונה
. כשהתחלנו לאכול מוצקים, הוא דווקא שיתף פעולה יפה, והכנתי לו כל מיני מרקים ומרקמים והוא אכל לא רע. אולם מהרגע שהוא ממש החל לאכול מוצקים, בידיים, ולבד, הוא מסרב לאכול בשר בכל צורותיו: קציצות, עוף, שניצל... מה לא. שמתי קטשופ, חתכתי קטן. כלום. הוא מלקק את הקטשופ והשאר זורק. הוא מוכן מידי פעם לאכול נקניקייה חתוכה לחתיכות קטנטנות. אבל
גבינות הוא ממש אוהב! גבינה לבנה, קוטג', צהובה זה בכלל שוס. גם אוכל פסטה, אורז ופתיתים. ירקות מאודים מידי פעם הוא עושה טובה ואוכל. מלפפון - כן, עגבניה לא. שום ירק אחר לא. בצל (מבושל)- מאוד אוהב. אומרים לי בגן בסוף כל יום שהוא אוכל הכל, גם בשר... אבל אני לא כל כך מאמינה. כי אני רואה בבית. הוא אפילו לא מכניס לפה אם הוא רואה שזה לא גבינה / פסטה / אורז / פתיתים. יותר מזה... הוא מעיף ישר לרצפה. אז אני באה לכאן לבקש
מכל ההורים המבשלים... מה לעשות
לעזוב את זה? אולי יש לכן רעיונות? נתקלתם בתופעה כזו? תודה רבה

ברוכה הבאה לפורום../images/Emo24.gif

ניסית לתת לו קציצות דג? בדג יש את אותם הויטמינים כמו בבשר.

אלהלי

New member
את מוכרת לי ....והמתוק הז ה

כל כך גדול פתאום. שירי גם לאלה היתה תקופה צמחונית של מספר חודשים ועכשיו היא חיה על בשר ויוגורט ופרות (ולא נוגעת בפסטה אורז או תפו"א וירקות למעט מלפפון) אני חושבת שמה שעשה את התפנית חזרה היו לא עלינו כל הכוכבים והדינזאורים היעני שניצלים מוכנים (להבדיל מהשניצלים המדהימים של אמא) ואז לאט לאט כל שאר הבשר. היום היא טחנה 5 קציצות אבל זה לא תמיד אופייני היא עדין מעדיפה נקניקיות וקבנוס אייכותי(ששש אל תספרי) הכי להיט זה סטיק פרגית עשוי 2 דקות על מחבת ללא שומן עם קצת תבלין עוף על זה. בקיצור תניחי לכמה ימים ותנסי שוב . ד.א.ג אצלינו הקטשופ אאוט נשיקות

אהלן ../images/Emo13.gif את גם קוראת פה?

פורום מדהים! להניח לכמה ימים??? אני כבר אולי חודשיים ככה...
היא אוכלת פרגיות?? ימות המשיח עבורי! הוא מוכן לפעמים לאכול נקניק פסטרמה, ואולי קצת נקניקיה. וגם אולי לעיתים רחוקות גם שניצל דינוזאור מהמוכנים הללו... אין לי ברירה זה עדיף מכלום. אבל מה, מכל ה-ד-י-נ-ו-ז-א-ו-ר הוא אוכל רק את ה"די" יעני אולי את קצה הזנב...
את כל השאר זורק, לפעמים לא מכניס לפה בכלל ולפעמים מכניס לפה ויורק. אני תוהה שאולי פה גדל לי צמחוני קטן? וזה ממש מוזר כי אני ובעלי שני קניבלים חבל"ז. חשבתי לקנות לו בורקסים תפוחי אדמה / גבינה, כדי לגוון לו את הגבינות. הוא מאוד אוהב יוגורט ביו, וכל מה שבמרקם חלק ולבן.

etty57

New member
אני לא ממש מבינה מה הבעיה

ראשית הילד נראה בונבון בטרוף ונפלא מבחינת מבנה. מה עדיף? ילד שמן שצריך לדאוג לבריאות שלו? נשמע לי שהוא אוהב אחלה דברים, אפשר לגוון את התפריט שלו בפשטידות טובות אפשר להכין לו גבינה ומלפפונים קצוצים+טיפה שמן לערבב היטב וזה טעים ובריא. אפשר להוסיף קוטג' לפסטה, מה שאת יכולה לנסות כדי להעשיר את המזונות שלו זה תבשילי קיטניות שאם תרצי יש המון מתכונים. את גם יכולה לנסות טונה מעורבבת עם גבינה לבנה זיתים אם הוא אוהב ומלפפון שהוא כן אוהב, וזה טעים ,אצלינו זאת המצאה של הבת שלי והיא מתה על זה,בחיים לא היתי חושבת לבד על לערבב טונה עם גבינה. חשוב לזרום איתם ומשם להיות יצירתיים. מה גם שלא נראה מהתמונה לפחות שיש אצלו בעית משקל,אלא אם התמונה לא משקפת את המצב ורופא אומר אחרת. מה שכן שווה זה אולי לעשות בדיקת דם,מה שיתן לך שקט נפשי לדעת שלא חסר לו כלום,כך יתן לך שקט ותדעי שהוא בסדר. מקווה שקצת הרגעתי אותך בהצלחה
למתוקי שבעיני הוא חתיך ככה כמו שהוא

מיכל ת

New member
הרגשתי שכתבת ממש עלינו....

גם אנחנו בדיוק - אבל בדיוק באותו מקום (צרת רבים...) בגן טוענים שהוא אוכל הכל - דברים שבבית הוא לא מוכן להעיף מבט עליהם, כנראה שהאווירה בגן עושה משהו, למרות שגם לי קשה לקנות את הסיפור הזה שהוא אוכל הכל - הרי אני יודעת עם מי יש לי עסק. הגוזל שלנו מגיל 0 צימחוני - פשוט לא אוהב בשר,ואני מנסה לכבד את זה. בזמן האחרון הוא מוכן לאוכל טיפה שניצל זה הדבר היחידי שהוא מוכן לטעום. אבל אני ממשיכה להציע, אולי יום אחד יתחשמק לו, בנתיים הוא עדיין ניזון ממטרנה פעמיים ביום אז לפחות זה. בקיצור העצה שלי לכבד את הסלידות למרות שזה קשה מאוד - ולהמשיך להציע... ב ה צ ל ח ה!!

ruthi226

New member
מנסיון עבר כואב... תרדי ממנו

ואני מצטערת שאני אומרת את זה בטון כה בוטה. אני עשיתי את השטות הזו לפני הרבה שנים עם בני ורק החמרתי את הבעיה. הוא אפילו הגיע למצב שבדיקות הדם שלו לא היו תקינות. היום הוא בן 15, אוכל הכל. אבל הפתרון הגיע כאשר רופא אמר לי בצורה הברורה ביותר: תרדי ממנו! תפסיקי לעשות ענין סביב האוכל, ואני מדברת על ילד שאכל רק פרוסה עם שוקולד לגן וזהו(!!!) כשניסיתי להכריח אותו לאכול (כי את בודאי מכירה את הלחץ הזה של ילד שלא אוכל כלום ומתחילים לכעוס עליו), הוא פשוט הקיא. המשיכי להציע לו דברים, כאלה שהוא אוהב (כן, בלי אדומים ובלי שחורים וכו'), הציעי לו מאכלים חדשים, ותסבירי לו שאם זה לא טעים לו זה מקובל עלייך (ואכן תנהגי כך, אם לא טעים לו תאמרי "אז לא"). הוא יקבל את הבטחון לטעום דברים, ועם הזמן, באחריות, זה יפתר.

כן אני בהחלט "ארד ממנו"

אולי בתמונות הוא נראה גדול, אבל הוא מאוד צפלון. הרופא ילדים שלו אף פעם לא התרגש ממה שאני מספרת. אכן צריך לקחת אותו לבדיקת דם לבדוק שלא חסר ברזל, והפעם למרות שהרופא כל הזמן אומר לנו שהוא לא כל כך אוהב לתת ברזל בטיפות, אלא מעדיף מהטבע, בבשר וכו', אני אבקש טיפות מלאכותיות. אני לא לוחצת עליו, אבל זה מתסכל כי אני מכינה כל מיני דברים ומנסה ובסוף הוא לא מוכן כלום. אני גם לא רוצה להפסיק להכין כי אני לא יודעת מתי יבוא היום שהוא יירצה... בכל אופן, מקווה שזו תקופה שכזו ואח"כ הוא יאכל טוב.

monica67

New member
גם הילד שלי לא אוכל בשר

גם הילד שלי בן 4 ולא מוכן לאכול בשר אמיתי: רק נקנקיות, שניצלונים לפעמים, ונקניקים. אני עזבתי את זה. מידי פעם הוא מקבל התקפה ואוכל המון עוף, אבל לרוב הוא מתנזר מבשרים.השבוע הוא פתאום אכל שיפוד שלם של לבבות עוף. למחרת הצענו לו שוב והוא אמר שהוא לא אוהב בשר. לך תבין?! גם אני בעד להניח לזה וביחד עם זאת להציע בכל פעם מחדש, היות וטעם של ילדים משתנה כל הזמן וחשיפה יכולה פתאום לגרום לשינוי גם אם חד פעמי. ילדים גם נוטים להתבצר בעמדות שגורמות לנו המבוגרים להגיב בלחץ או בדאגה. ככל שתתעלמי מזה כך ייטב. תני לו לאכול את מה שהוא אוהב כדי שלא יפתח יחסים מסובכים עם אוכל.

למעלה