הילדה הפכה לצמחונית - מה עושים??!!

הילדה הפכה לצמחונית - מה עושים??!!

אני ממש אבודה. בסנמוך לשרשור ההוא שהיה כאן על פינות חי, ניסיויים בבעלי חיים ואכילת בשר - הילדה שלי (בת 1.10) הפסיקה לאכול בשר
אני מניחה שהיא קוראת כאן בסתר, מאחורי הגב שלי, ובכלל לא מזדהה עם מה שאמא שלה כותבת בלהט! כל המאכלים הבשריים שהיא אהבה עד כה (ואהבה מ-א-ו-ד, תמיד קראנו לה "טורפת אמיתית") היא לא מוכנה לנסות אפילו עכשיו, ואם לפעמים כן אז מיד יורקת. לא עוף, ולא קציצות, ולא בולונז, ואפילו לא שניצל קנוי שהיה אמור להיות המפלט האחרון. ומה שהכי שכנע אותי שהיא עושה זאת מתוך עקרונות וחוסר רצון להרוג חיות - היא לא מוכנה לגעת בביצה יותר!!! ואיזה אדם שפויי לא אוהב ביצה? אז אני זקוקה נואשות לטיפים אלו ירקות (לא בהכרח היא תסכים כמובן) הם הכי עשירים בחלבונים וברזל וכד'. עם מוצרי חלב אין לה בעיה בנתיים אגב, וזה בכל זאת מעט חלבונים, לא? המון תודות

Tammy52

New member
כשבעלי הפך לצמחוני

והתחיל להגיד על כל דבר לידה זה עם בשר??? מהר מאוד גם הילדה חיקתה אותו בהתחלה הנחתי לזה שתמצה את זה אחב זה באמת הטריד אותי אז התחלתי להזכיר לה את כל הדברים הבשרים שאהבה כמו מקדולנד או קציצות של סבתא ולקחתי אותה לאכול עם בחברת אחינים ומשפחה שלא צמחוניים הראיתי לה שאומנם אבא לא אכל אבל אמא כן ובכל הזדמנות הכנתי שתי מנות לי ולה אם לא רצתה לקחתי לה והצעתי לה לטעום זה עזר ועם הזמן היא ירדה מהקטע

davida15

New member
>> הסודות מאחורי צמחונות ואכילה!

היי, גם אני צמחוני - קיבלתי במייל מסמך שהופץ ועזר לי המון להבין בנושא מצורף הקשיור

הממ

אני לא אמא, אבל אני מכירה את ה"זעזוע" של ההורים מקרוב.. הייתי צמחונית 3 שנים אבל זה נגמר. ולרוב הדברים האלה נגמרים.. בנתיים, תני לה לעשות מה שבא לה. ובקשר לאוכל-דבר ראשון מי שלא אוכל ביצים הוא כבר בדרך לטבעונות, ביצה זה לא תרנגול שעוד מעט יוצא, הביצים שאנחנו אוכלים הם ביצים שלא יצא מהם אפרוח ולא בגלל שינוי גנטי, פשוט לא יצא מהם אפרוח. מה גם שבכל דבר שהיא אוכלת יש ביצים. אם זה בלחם, בעוגה,מאפים וכדו'.. לגבי האוכל- (מעבר לזה שיש המון "תחליפי בשר" של טבעול\זוגלובקטבע\איזו חברה שלא תרצי..) לי אמרו לאכול ביצה ביום(אבל את זה היא לא עושה) ושקדים והביאו לי כדורים של B12 וברזל. את השינוי בגוף היא תראה רק אחרי שנה אם לא יותר.. אבל בשביל שלא יהיה שינוי- תקני לה כדורים (ואם אני לא טועה לי הביאו של "דרך חיים", הם כדורי מציצה, מתחת ללשון הB12 נספג הכי טוב לפי מה שהבנתי..) אם תקחי אותה לרופאת משפחה זה בדיוק מה שהיא תגיד לה לעשות, כי כרגע אין שום שינוי בגוף מהשבוע\חודש\חודשיים שהיא לא אוכלת בשר.. היא תשלח אותה לבדיקת דם שיראו את זה. (או לחילופין יראו מחסור בברזל\B12\מה שזה לא יהיה, אבל זה כבר לא יהיה קשור לשבוע\חודש\חודשיים של צמחונות, זה כבר מלפני כן..) לכל מקרה זה מה שהיה אצלי, אל תתרגשי יותר מדיי.. תזרמי איתה, אם צריך שנה, אם צריך שנתיים, ואם זה מה שעושה לה טוב-גם לכל החיים.. אבל בד"כ זה עובר בשלב מסויים.

תודה על התשובה המפורטת../images/Emo140.gif

הקטע הוא שהיא רק בת 1.10 ועוד לא בגיל שעושים דווקא או מתוך עקרונות (ז"א עושים המון "דווקא" כמובן
, אבל בדברים קטנים יותר), ולכן מוזר לי שהיא מסרבת מעבר לכמה ימים. אם את אומרת שהגוף לא ירגיש במחסור כל כך מהר, אז אני מניחה שאני יכולה להיות רגוע מספר חודשים, ואם זה לא ישנה רק אז לגשת לרופאה ולבקש תוספות ויטמינים... בכל אופן, התשובה שלך מאוד עוזרת לעתיד, למקרה שאחד הילדים אכן יתחיל לחשוב אם לא חבל על החיות. תודה

אין בעד מה..

הייתי בטוחה שזו טעות והיא בת 11 או 10..\= אני לא יודעת אם בגיל כזה זה אותו הדבר, בגילי(14 אז) הרופאה אמרה שהשינוי יהיה רק אחרי הזמן הזה..

פלגיה

New member
לא מזדעזעים

ההקפדה שצריכה להיות היא שילובים של דגנים עם קטניות (אורז עם עדשים, מרק קטניות עם קרוטונים, פלאפל וטחינה בפיתה). גאונית הילדה. זה שלב שבדרך כלל עוברים בגיל 5 או 10

ידעתי שהיא מחוננת ומקדימה אתזמנה../images/Emo6.gif

פלגיה, אני צריכה פירוט
מי אלו הקטניות? אם אפשר בשתי מילים איך עושים אורז עם עדשים? ובכלל ציפיתי שהתשובה שלך תכלול רשימת ירקות

פלגיה

New member
רשימת ירקות יש לירקן...

קטניות: עדשים (חומים, או ירוקים, או כתומים) את החומים והירוקים צריך להשרות ל 10-12 שעות לפני הבישול גריסים, שעועית, חומוס (הגרגרים). הכל לבשל הרבה - כדי שיהיה מספיק רך דגנים: חיטה וקמח, אורז, שיבולת שועל, קמח-תירס. אורז עם עדשים הוא הלהיט אצלינו - אני מבשלת כוס אורז עם חצי כוס עדשים כתומות ושלוש כוסות מים (וכמובן - קצת מלח) במשך כעשרים דקות, עד שהמים נספגים. אבל הבת שלי נורא אוהבת אורז בכלל. אפשר גם לבשל פתיתים או אטריות ולהוסיף עדשים שבישלת במים. אני מבשלת גם תפוחי אדמה עם חיטה וגריסים - אוכל אהוב על כולם.

תודה../images/Emo13.gif

אנסה את עניין העדשים. השאר נראה עדיין קצת מסובך, אבל העתקתי. לגבי הירקות, חשבתי שפעם סיפרת על סוגי היקרות עתירי ברזל. אבל אולי התבלבלתי

מה שאני עושה לצמחונית הקטנה שלי זה

לערבב לה בשר טחון(קציצות או בולונז) בכמויות יחסית קטנות לתוך אורז או פתיתים...לירי חוץ מטבעות עוף שזה זבל טהור לא מוכנה להסתכל על בשר...אז אני "מרמה" אותה וככה נכנס בכל זאת קצת בשר לפה...למרות שבזמן האחרון היא התחילה לבקש אורז לבן

ניסיתי וזה לא עבד../images/Emo10.gif

היא יורקת ואז מסרבת להמשיך, גם אם אני משבעת שהפעם זה רק אורז/פסטה/פתיתים "נקיים". פגעתי באמון
אפילו בתקופות בהם הייתה טורפת עוף כמו ממתקים (היו, היו תקופות כאלו!), היא סירבה לבולונז בתוקף. הדבר היחיד שעובד גם לי וגם בגן, זה לטחון את הבשר אל תוך המרק - אז כבר באמת קשה להפריד

לוליLuli

New member
אז....אם ניסית הכול ,נראה לי ש...

נסי שוב לדבר ואם לא תזרמי איתה אבל תסבירי לה שתלכו לדיאטיקנית שתרכיב לה תפריט ותחליפים על מנת שהגוף לא יינזק! לכי למישהי טובה.זה חשוב. ו...אולי זה יעבור לה עם הזמן...ואם לא ..לפחות שלא יהיה נזק. בהצלחה...

לוליLuli

New member
אה.....אכן לא הבנתי את הגיל...סורי

בכל מקרה חשוב בכל צימחונות בכל גיל ,למצוא תחליפים נכונים ובריאים על מנת לא לגרום לגוף נזק . בכל מקרה........... שיהיה בהצלחהההההההההההההה מקווה שזה יעבור מהר מהר

דינהלה1

New member
../images/Emo95.gif אל תשכחי שהיא עוד תינוקת

לדעתי היא עדין לא יכולה להחליט שהיא "צמחונית" היא פשוט צריכה להתרגל לבשר. בתי בת שנתיים יש לה גם ימים כאלה. ביום שהיא לא אוכלת עוף/בשר אני משתדלת לפצות בארוחת הערב בחביתה או ביצה קשה מרוסקת ומעורבבת עם גבינה, מרק עדשים/אפונה שמבושל אצלי עם עוף או הודו וכו... בתי מסוגלת לאהוב אוכל מסויים ופתאום לא לרצות לאכול ממנו בכלל ואז אני עושה ממנו הפסקה למספר ימים ועוברת למאכל אחר. מה שהולך טוב אצלי זה ספגטי בולונז. הבשר הטחון מעורבב עם האטריות וזה טעים לה . יש ימים שבהם שהיא לא רוצה לאכול, אני לא מכריחה אותה אבל כשהיא מבקשת משהוא אחר לאכול (יוגורט, במבה וכו) אני מסרבת ומציעה לה שוב את האוכל. כמובן שלבסוף היא רעבה ואוכלת כי היא מבינה שלא תקבל משהוא אחר.

הבעיה היא שזה צץ פתאום

ועד כה היא מעולם לא עשתה בעיות עם האוכל (גם אצלנו לא מנשנשים בין הארוחות, אין לנו בכלל במבה בבית). לכן אני קצת אבודה, היא פינקה אותי בהיותה אכלנית ולא בררנית
והכי מתסכל שיחד עם סלידה מבשר, היא גם התחילה לסרב לחביתה (עד כה אכלה את זה בתאבון רב). אז כל החלבון שלה במשך השבוע האחרון בא אך ורק מדברי חלב... תודה

דינהלה1

New member
../images/Emo178.gif קרה לנו אותו הדבר

בסוף זה הסתדר, פשוט התאמצתי להיות מקורית והתחלתי לגוון את הבישולים, כמובן שאם מאכל מסוים ממש מגעיל אותה אני לא מכריחה אותה אבל בדרך כלל אני מזהה מתי זה סתם דווקא (תסמונת גיל שנתיים כבר ציינתי?) ומתי ממש לא טעים לה. לא ציינת האם היא בפעוטון? האם היא אוכלת שם ומה התפריט? תמשיכי להציע לה בשר ועוף בכל מיני צורות עד שתקלטי מה היא אוהבת. בגיל הזה זה גם עניין של תקופות.

למעלה