היכרות - עם סיפור מטורף על ttts וכד'

lotzkitz22

New member
היכרות - עם סיפור מטורף על ttts וכד'

היי לכן. אין לי מושג איך להתחיל... שמי עדי - יש לי 2 ילדים בבית - שנתיים וחמש שיהיו בריאים ואני בהריון שבוע 25 עם תאומים מוני - בי. כמובן שכשגיליתי ההלם היה גדול אבל למדתי לקבל את ההריון בשמחה ובאהבה (כמובן שתוך כדי חששות גדולים מאוד). עד שבוע 23 הכל היה נראה תקין (קשה להאמין שעברו רק שבועיים
) - שקיפות עורפית תקינה וזהה, סקירות מצויינות - שניהם באותם המשקלים, באותה כמות מי שפיר וכד'. בשבוע 23 הלכתי למעקב של צוואר הרחם ושם הטכנאי אמר שלאחד מהם יש ריבוי מי שפיר ושהוא ממליץ לבדוק אם אין העברת דם. חזרתי לרופא המעקב והוא אמר לי שטויות הם באותו משקל - נבדוק בעודשבועיים -אין מה לדאוג!!! כמובן שלא נרגעתי והלכתי לבדוק באולטרא סאונד פרטי (3 ימים אחרי) - שם כבר התמונה נראתה אחרת לגמרי - ולא טוב בכלל - אחד לא גדל משבוע 22 (להזכירכן אני כבר כמעט ב-24) כמעט ללא מי שפיר בכלל, עם שלפוחית שתן קטנה במיוחד, השני גדל בהתאם לשבוע, עם ריבוי משמעותי של מי שפיר ושלפוחית שתן קטנה. מיד הרופא (המדהים יש לומר!) התקשר לפרופסור יגל שהוא מבין בזה מאוד - והוא ביקש לראות אותי - יומיים אחרי היינו אצלו - ואז שוב החמרה - לקטן אין בכלל שלפוחית שתן והזרימות דם מתחילות להיות בעייתיות - פרופ' יגל וד"ר אורי חן הסבירו שבמצב הנוכחי יש 2 אופציות בלבד - או הפלה (ה' ישמור) או ניתוח בחו"ל - או בלגיה או ברצלונה - הם המליצו על ברצלונה - מכיוון שהפרופסור שם מצויין עם אחוז הצלחות גבוה וגם יש שם רופא ישראלי (ד"ר דן ולסקי) שיכול לעזור ולתמוך בכל התהליך תוך קשר צמוד עם הרופאים בארץ. בקיצור לא חשבנו הרבה ולמחרת בבוקר כבר היינו על טיסה לברצלונה (מטורף הלחץ שהיינו בו - הדבר היחידי שדאגנו לו באמת היה מי ישמור על הילדים - לגבי כל השאר פשוט לא היה זמן לחשוב). באותו היום בדק אותו הפרופסור בברצלונה והחליט שמנתחים למחרת בשמונה בבוקר - וזה מה שהיה - וב"ה כבר כמה שעות אחרי המצב היה נראה אופטימי יותר ולאט לאט משתפר. אתמול חזרתי לארץ - לא כ"כ קל כי אני צריכה לנוח הרבה - וזה קשה לי (מין אופי כזה) ועדיין קשה לישון (המתח עושה את שלו) אבל ב"ה אני אופטימית ובטוחה שיהיה בסדר. אני לא אלעה אותכן בעוד פרטים - מי שרוצה מוזמנת לשלוח לי מייל - אני מאוד מאוד אשמח אם יש מישהי שיכולה לתמוך ולעודד אותי
ומקווה מאוד שלאט לאט המצב הנוראי הזה יהיה מאחורי ואני אוכל לתמוך בזוגות אחרים שחו"ח יחוו את אותו הדבר. המייל שלי: [email protected]

וואוו את אישה חזקה ../images/Emo45.gif

גם אני עם תאומים זהים ומתה מפחד להכנס ל20%. אני כעת בשבוע 17 ומקווה שהכל יהיה בסדר ולא אצטרך לטוס לבלגיה מלחיץ משהו! מתפללת בשבילך להמשך הריון בריא ומשעמם ללא דרמות נוספות.. תעדכני אותנו

שולחת חיבוק ונחזיק אצבעות

מקווה שהכל יהיה טוב והניתוח יעשה את שלו- כמו גם שתמשכי את ההריון כמה שיותר. שמרי באמת- למרות שזה בניגוד לאופייך - קחי עזרה - במיוחד עם הילדים - אל תצאי מהבית - שמישהו אחר יקח ויחזיר אותם - כבר הגעת עד כה- זה כל כך חשוב לשמור שההריון ימשך כמה שאפשר. המנוחה והשתיה משתלמים. וכמובן, כל הכבוד שהלכת לבדוק למרות מה שהרופא אמר - אני כמוך - האינטואיציה שלי היא הקובעת אז בכל דבר - תלכי לבדוק - צירים ופתיחה אפשר לעצור אז לא לחכות אם יהיו לך בעיות כאלה. את יכולה לקרוא פה שרשורים ממש לא מזמן על כאלה שמכירים מי שהיה וכאלו שיש להן כעת TTTS בשלב מוקדם. יש הרבה סיפורים מוצלחים ואני אחזיק אצבעות שאת תהי אחד מהם. תמשיכי לעדכן אותנו

זיק5

New member
איזה סיפור אופטימי

נראה לי שאת כאן על תקן של לעודד פה כמה בנות יותר מאשר אנחנו לעודד אותך. אני מאחלת לך שהמשך ההריון יהיה הכי טוב שאפשר ותצאי בידים מלאות. ברוכה הבאה. גם אני עם מונו-בי ב"ה בלי ttts אבל עם הרבה בעיות אחרות. היום סיימתי 30 שבועות בדיוק.

למעלה