היי
אשמח לדבר בפרטי עם מתלבטים כמוני

michaelbl

New member
כפי שציינתי החג הזה הזוי למדי

וגם אני כשאני חושב על זה באופן רציונאלי זה נראה לי הזוי שאנשים מקשטים את החצר והבית בחלקי גופות ובקברים, אבל מצד שני אולי בגלל שבניגוד לישראל לא נתקלים כאן בדברים האלה אז לאנשים כאן נראה בדיחה לשים יד קטועה בחצר, בעוד בישראל למודת המלחמות והפיגועים זה יראה זוועתי ובטעם רע מאד שפוגע ברגשות של בני משפחות של אנשים שנפצעו או נהרגו.
כפי שציינתי, בגלל שרואים את זה בכל מקום, וכל בית משתדל להיות יותר מפחיד ומקושט מהאחרים אז אף אחד לא מתייחס לזה באותה חומרה שאנשים בישראל רואים בזה. טעם טוב? כנראה שלא, אבל מצד שני הילדים מאד משועשעים מזה, ואף אחד לא הופך לרוצח סדרתי בגלל זה. החג נדמר, אורזים את כל השטויות בארגז במרתף וממשיכים הלאה.

ממש יפתור את הבעייה

לא נותנים כבוד למורים, כי זו אוכלוסיה מפגרת. המורים הגיעו למקצוע הזה בגלל שעקב רמתם הנמוכה רק לסמינר למורים הם יכולים להתקבל.

ודרישות הקבלה בסמינר למורים הן נמוכות, כי מי שיכול להתקבל ללימודים שבסופם עבודה עם משכרות מכובדת, לא יבחר בהוראה.

אם מדינת ישראל רוצה להעלות את קרנם של המורים, שתכפיל את שכרם. שום קימה מאולצת לא תשנה את חוסר הכבוד. בתור תלמיד אני לא ארחש כבוד למורה טיפש. בזמני המורים הטפשים כבר היו אוכלוסיה משמעותית, תודות למאמצי ממשלות הליכוד מימי זבולון המר ועד אותה עת. אז קמנו, ולבשנו תלבושת אחידה, וידענו שהם טיפשים שלא מסוגלים לעשות שום דבר מיוחד ומשמעותי עם המוח המצומק שלהם ובגלל זה הם מורים. רובם לפחות. עדיין היו שרידים למורים שבחרו בזה מתוך תחושת שליחות ו/או קריירה.

לגבי "שלדים אינם עניין משעשע לילדים", את צריכה לראות את החגיגה פה. הילדים בהחלט משועשעים מזה. וגם אני. וגם מהתחפושות הסקסיות. זו התימה המרכזית של החג. כל הבנות מחופשות למשהו סקסי. אחות סקסית, דבורה סקסית, דוורית סקסית, זונה סקסית.

הילדות מחופשות לדמויות סקסיות?

אם אכן כך, זה סותר את תיאוריית הילד/ה הקנדי/ת התם/ה של מיכאל.

טוב, טוב.

יאללה, תחזרי לעמוד הראשי.
אני מבקש מכל מי שכותב כאן, במחילה, לסמן את כל ההודעות כ"נא לא לפרסם את ההודעה בעמוד הראשי".

זה רק מביא לכאן יצורים כאלה, שמוחם קשה כמו החיים בישראל הדוויה.

michaelbl

New member
בהנחה שרון לא פדופיל

אלא אם כן בונקובר הסטנדרט הוא אחר, הילדים מתחפשים לדמויות תמימות לחלוטין (להבדיל מפורים בארץ שבשנים האחרונות התלבושות הפופולריות הן ערסים לבנים (עם ספריי צבע בשער וקוצים) ופרחות לבנות),מי שלובש תחפושות סקסיות הן בחורות מבוגרות יותר בשנות ה-20 או סוף העשרה ומעלה לכל מיני מסיבות הלוואין, אז לא, זה לא סתר את התאוריה שלי.

אקר לו

New member
מעניין אותי לדעת איך לדעתך תלמידים ישראלים

היו מתייחסים לחברתם לכתה אחרי שהיו מגלים תמונות שלה חשופת שדיים בפייסבוק.

אני די בטוח שלא היו מחבקים אותה באהבה, הבנה וסולידריות.

נכון, זה מה שחשוב

שילדים מתחפשים למשהו פעם בשנה (כאילו שאני לא התחפשתי בילדותי לשוטר ולחייל ולזונה).

זה בכלל לא חשוב שהילדים גדלים בחברה שבה אנשים מסוגלים לחיות גם אם הם מביאים הביתה שכר מינימום. חברה שבה אנשים לא ננעלים בבית 20-30 שנה כי הם נכים וקצבת הנכות מספיקה להם לכלום ואין להם אפשרות לצאת מהבית. זה בכלל לא משמעותי שהחברה הזו לא מתקצבת מוסדות דת ולא מעודדת בערות.

אתה צודק. מה שחשוב זה שיאכלו את הדלעת שלהם כמו ילדים טובים, ושלא ישחקו עם האוכל.

החמצה

מקרה השלד על הדלעת מייצג עניין אחד בלבד, והוא פן תרבותי שאליו נחשף הילד הקנדי. זה לא קשור להיסקים שלך למעלה.
מה אתה רוצה להגיד?

מה שאני רוצה להגיד זה שאת יוצאת מנקודת הנחה

שלכולם יש אותו סדר עדיפויות שלך, ואוי-אוי-אוי אם הילד יאהב גם חגים שלא חוגגים בגן חובה בישראל.

אז זה לא ככה. זה מה שחוגגים פה, זה בא עם כל החבילה. אני אישית לא חוגג לא חגים יהודיים ולא חגים פגאניים. אבל אני אוכל סופגניות, ונהנה מהתחפושות, ונהנה לשבת לסנטה על הברכיים ולבקש מתנות.

גם היהודים פה, אגב, שמציינים את חנוכה, לא בדיוק יודעים מה זה. מבחינתם זה החג שנותן קונטרה לחג המגניב מכולם, הכריסטמס. אם תהיי פה בחנוכה לא תזהי את החג הזה.

רון, תבין שאתה הוא לא העניין

הילדים הם העיקר. אוהב סופגניות או לא, תנסה להעיף מבט רחוק יותר, מעבר לקיום הביצתי שלך, אפילו אם הוא חם ונעים ומשכשך.
הילדים בארץ שאתה מכנה "בערים" מכירים את לשון העם שלהם (לא, זו לא אנגלית), ההיסטוריה והתרבות שלהם. לא משנה אם הם דתיים או חילוניים.
ילדים ישראלים שעוקרים אותם לחו"ל ידעו הכל אודות האינדיאנים. כן, חשוב. אבל הם יהיו בורים לגמרי בקורות העם שלהם. ה"פאבליק סקול" לא ילמד אותם את זה. ולימודי יום ראשון? זה עונש אמיתי. ברובם, הם יתעבו את זה.

michaelbl

New member
ולמה זה חשוב?

למה חשוב שהילדים ילמדו תנך 12 שנה? מה זה יתרום להם בהמשך החיים? ייתן להם מוטיבציה למסור את נפשם למען המדינה והעם?
ההיסטוריה, את מי היא מעניינת בדיוק? כמה את זוכרת ממה שלמדת בשיעורי ההיסטוריה? כמה את חושבת שהילדים זוכרים אחרי הבגרות?
למה חשוב לזכור כל מלחמה אם חיים במקום אחר בלי מלחמות? מה זה משרת? כמה את משתמשת בזה בחיי היום יום ואיך זה הופך אותך לאדם טוב יותר?
טוב למות בעד ארצנו? פחחחח

טוב לִחיות

בארצנו.
אתה יכול להחליט שזה לא חשוב, והעיקר ... מה?
כמה דורות של בני משפחה אמריקנים הבהירו לי שמתחת לחזות המנומסת והחביבה מצויים בד"כ אנשים המרוכזים בעיקר בעצמם, באושרם ובתסבוכם.
צר עולמם כעולם נמלה. הם איבדו את רגש האחווה הבסיסי לבני הקבוצה שהם, והם בורים להחריד בכל מה שקשור לזהות שלהם. אני כבר שומעת את מחיאות הכפיים של חברי הפורום: מה רע? נהדר! מי ששואף להגיע למקום הזה, יכול להיות בטוח שאם לא הוא, הרי שצאצאיו יגיעו לשם.

אנשים הם אנשים

בכל מקום ניתן למצוא טובים יותר ופחות.
אבל
מנטליות וחינוך זו כבר התנהלות ממסדית ובעלת שורשים. החוצפה, הגסות, העילגות ועוד מחלות כאלה ואחרות נמצאות בישראל כדבר של שיגרה, של מוסכמה ושל להיות אין.
ראי דוגמת הנהיגה, הצפירות , תרבות העקיפה, ניבול הפה ברשות הרבים, הצעקות ועוד כהנה וכהנה ביחס לזרים גמורים ברחוב.
תרבות הליכלוך של רשות הרבים. מכירה את "עצי הזבל בתל אביב? אלה ש"צומחות" עליהן שקיות זבל של דיירי הבנין הסמוך שלא התאים להם לרדת לפח וגם לא הריח בבית?

ההערות וההתערבות בעניני הפרט שכה נוטים לקשור אותן באיכפתיות וחינניות מקומית ובעיני הן גסות רוח וחדירה בוטה לרשות הפרט. מעירים, מתערבים, לא מבקשים רשות.

נו באמת. אין תרבות אנושית סבירה ואין שום רצון לשנות כי הסיסמה היא "אצלנו הכל בסדר, אנחנו הכי טובים, הכי חכמים וכל האחרים? טפיייי טפשים וחסרי תרבות". שוין.
אם זה מקל עלייך את החיים במקום הלא ידידותי שהארץ הזו הפכה להיות- שיהיה כך.
לי קשה. מאד.
אני מגדלת כאן ילדים. חלקם כבר עזבו את הבית. בת למשפחה ציונית ממקימי המדינה והרבה לפני קומה. מצד אחד דור שביעי כאן, נו ו...זו סיבה להצדיק את הרעות החולות?

למעלה