היי,שאלה

• פותח הנושא ER7
  • פורסם בתאריך

ER7

New member
היי,שאלה

אולי כבר שאלו את זה..אני בשלבי התלבטות בקשר ללימודים,מה ואיפה.אחת האופציות היא משפטים השנייה כלכלה,רציתי לדעת מניסיון של סטודנטים,עד כמה כלכלה היא מענינת או שבסופו של דבר מדובר במקצוע יבש ומתמטי ,ועד כמה משפטים באמת מעניין או שזה אוסף של משפטים שיש לשנן אותםץ ואם מישהו יודע לעדכן בקשר לשוק העבודה אני גם אשמח.שני המקצועות מושכים אותי,אבל נראה לי יעזור להעזר במישהו עם יותר ניסיון. תודה

Lugh

New member
כנס לשיעור או שניים

חפש בשנתונים איפה מתקיים שיעור מיקרו או מאקרו קרוב לביתך. כנס לשניים-שלושה מרצים (כדי שלא תחווה דעה על שיעור חד-פעמי), הכיתות גדולות ולא חושב שתהיה בעיה למישהו שתהיה בשיעור. גם אם לא תבין הכל, תבין פחות או יותר מה קורה סביבך. בהצלחה

neko

New member
1. אכן ביקור בשיעורים באוניברסיטה

או המכללה הקרובים למקום מגוריך (לא חשובה "איכות המוסד", השיעורים מכילים כמעט לגמרי את אותו חומר, גם במכללת ג'לג'וליה). 2. כלכלה הפתיעה אותי לטובה (אני מחוייב לקחת כמה קורסים במנהע"ס כמו כל מי שלומד במרכז הבינתחומי). המקצוע לא כ"כ יבש ומתמטי כמו שחושבים, אלא עוסק בהרבה דברים מורכבים ומעניינים. יותר מכך, המתמטיקה הפתיעה אותי לטובה - גם המתמטיקה הגבוהה לא דומה למה שאתה מכיר מהתיכון (בערך כמו ששר הטבעות לא דומה לבגרות בלשון), והיא ממש לא יבשה כ"כ.

../images/Emo45.gif נכון מאוד

אין שום קשר בין מתמטיקה גבוהה, לבין התוכיאדה שמלמדים בתיכון שמשום מה מכנים אותה "מתמטיקה"...

לדעתי כולנו פה צעירים מדי

אני, אב, לא מסכימה עם ההמלצה להיכנס לשיעורים באוניברסיטה- כי לפעמים עלולים ליפול באמצע חומר ולא להבין כלום, או על קורס משביז (ובכל תחום יש כאלה) או מעניין במיוחד (וגם בכל תחום יש כאלה). צריך לזכור שלימודים הם שלב מאוד שונה משלב העבודה בתחום- ויכול להיות שגם אדם שיתבאס רוב הלימודים יהיה מאושר בעבודה בתחום אח"כ, או להיפך. מה כן הייתי עושה ? א. בודקת מה הספר ב'מבוא לכלכלה ללא-כלכלנים' ומעיינת בו- פשוט כי סביר שהוא יהיה יותר כללי ופחות טכני. ב. מסתכלת על תיאורי קורסים ותוכניות לימודים בידיעונים, ספרי האוניברסיטה המשודרת וכו' - תמיד דרך טובה להכיר סוגיות מרכזיות בתחום. ג. קובעת פגישות עם יועצי חוג או מרצים שהרשימו או אנשים שעוסקים במקצוע כדי לשמוע מה זה כלכלה - אם לא פגישות אז לפחות לקרוא עיתונים כמו גלובס וכו', כי רואים החל מבנקאים, יועצים כלכליים בכל מיני תחומים וארגונים וכו' וכו'- בעצם נחשפים לקשת התחומים. ד. בכל מכון לייעוץ מקצועי יש מידע על המקצוע כתחום לימודים ועל המקצוע כתחום עיסוק. ללכת לשאול ! כנ"ל לגבי משפטים. ואגב, אפשר לשלב אבל זה מאוד קשה.

ER7

New member
תודה,כנראה

שרצוי לשלב ,ללכת לשמוע מרצים ובאמת לדבר עם יועצי חוגים..היה נחמד לשמוע שכלכלה אכן לא עד כדי כך יבשה,כי אני כן מתעניין בתחום..די קשה לדעת באמת לגבי שני התחומים..תודה בכל מקרה.

shuk12

New member
../images/Emo45.gifכלכלה.... ?

אני מסיימת השנה תואר ראשוןבכלכלה זה די מעניין אבל לא ממש פרקטי - לומדים בעיקר תיאוריות, רוב ההתמקצעות היא כנראה בעבודה בתחום. בהצלחה !

ER7

New member
את מצאת

את זה יבש,אם אתה מסיימת כבר הרוב מאחורייך,אני אישית לא הכי אוהב מתמטיקה,בתיכון למדתי כלכלה,אבל זה ממש על קצה המזלגנראה לי אתה ראש ראלי?מתחברת לזה..ואם כן\לא איך זה הלך עם לימודי כלכלה,והפרקטיקה שלה אם את יודעת.

למעלה