היי, שאלה.

tiadalma

New member
היי, שאלה.

אימצתי לא מזמן גורה קטנה ומקסימה. הבעיה שלי היא שהיא לא מוכנה לאכול אוכל לחתולים בשום פנים ואופן, רק אוכל של אנשים. עשיתי את כל הטריקים של לערבב או לחכות שהיא תהיה ממש רעבה, לא עבד. לי אין בעיה עם זה, אני פשוט יכולה לקנות יותר בשר טחון, זה אותו המחיר, אבל רציתי לשאול אם זה בעייתי מבחינה בריאותית? אני יודעת נגיד שלכלבים אסור בשום פנים ואופן לאכול שוקולד. גם לחתולים יש מזונות כאלה שהם מבחינת רעל?

תודה רבה : )

Dancer15

New member
גם לחתולים אסור לאכול שוקולד ובצל

הרגלת אותה לאוכל של אנשים ועכשיו פשוט תרגילי אותה ההיפך.
אגב, אם באוכל של אנשים הכוונה לבשר נא ולא למאכלים מבושלים, חטיפים, וכו' אז זה בסדר ואפילו מומלץ. יש כאן משתתפת בפורום שמאכילה את החתולים שלה בבשר נא בלבד והיא מאוד מרוצה.

hadassgn

New member
שוקולד זה רעל לחתולים. בצל גורם להם לאנמיה

קשה. (נשמע שאנמיה זה כלום. אבל אני כמעט עברתי לעולם שכולו טוב בקיץ האחרון בגלל אנמיה).
יש ירקות נוספים שמזיקים לכבד ומאיימים על חיי החתולים. איזשהו וטרינר פרסם פעם רשימה. אני לא זוכרת איפה. תחפשי באינטרנט (בגוגל). אני חושבת שהכותרת היתה מה אסור לחתולים לאכול. או - אוכל שמזיק לחתולים או משהו כזה. לא זוכרת בדיוק.

לגבי התגובה שלפני. אני מניחה שהתכוונת לחטיפים של חתולים? כי בחטיפים של אנשים יש הרבה מרכיבים כמו למשל תבלינים שלחתולים אסור לאכול.

וסתם תוספת, שלא קשורה לאוכל - גם אסור לתת לחתולים אקמול. הוטרינר שלי אומר שזה פשוט רעל בשבילם. כי הורס להם את הכבד ותוך זמן קצר הם מתים. לכן להורדת חום הם נותנים אופטלגין נוזלי. אבל חייבים חייבים חייבים חייבים!!! לפני כן להתייעץ עם וטרינר. לא לתת סתם.

Dancer15

New member
כן, התכוונתי לחטיפים של אנשים

לא ממש ברור איזה אוכל של בני אדם החתול מקבל. אם מדובר על בשר נא אז לדעתי זה בסדר לתת לחתול אבל תלוי באמת איזה אוכל החתול מקבל.
נדמה לי שגם אבוקדו אסור לחתולים.

hadassgn

New member
אל תתני חטיפים של אנשים. כמו שאמרתי יש בזה

חומרים שאסור לחתולים, בעיקר תבלינים.
(את יכולה לשאול וטרינר או לשים שאלה בפורום רפואת חיות מחמד).
זה נכון שגם אבוקדו מסוכן לחתולים. לא זוכרת למה

tiadalma

New member
את מתכוונת לרשימה הזאת?

http://www.alfavet.co.il/forbidden_foods.html

אני נוהגת לתת לה עצמות ומוצרי חלב כמו יוגורט, מסתבר שזה לא טוב. כנראה שהיא תחיה על בשר טחון ועוף לא מבושל מעכשיו. אני גם לא אתן לה יותר להתקרב למילקי.

מי שאמרה שהיא מאכילה רק בבשר, היא סיפרה על תדירויות/כמויות? כי מבחינתה החתולה יכולה לאכול כל היום ברצף.

או, ואני מקווה שהבראת, אפשר להחלים מאנמיה או שזאת תסמונת?

hadassgn

New member
היי. תודה
לגבי החתולה - בשום אופן לא עצמו

לא עצמות. זה יכול לקרוע להם את המעיים כי כשהעצמות נשברות בתוך הבטן הן כמו סכינים. חוץ מזה, שגושים קטנים של עצמות יכולים להתקע במערכת העיכול וליצור חסימת מעיים.
וחוץ מזה, עצמות יכולות לגרום לבעיות רציניות בשיניים. יש לי חתולת חצר קטנה שלא יכולה לאכול כי מישהו נתן לה עצמות ונשברו לה שיניים. כרגע אני נותנת לה כל יום אוכל יבש מורטב מעוך כמו מחית. עד שאוכל לקחת אותה לוטרינר. היא לא יכולה לאכול שום דבר אחר כי יש לה כאבים.

לגבי מוצרי חלב - עד כמה שזה נשמע מוזר - זה גורם להם לשלשולים. חתולים הם לקטוז אינטולרנט לכל חלב שאינו חלב חתולים. יש לי בבית שני חתולים שסובלים מעצירות כרונית לכן אני נותנת להם פעם ביום כפית שמנת. אבל זה רק כדי להלחם בעצירות.

לדעתי כדאי לך לקנות לה אוכל יבש כמו פרופלן. יש לו ריח מפתה. היא תתקשה לסרב לו. ומה שהכי חשוב - באוכל היבש יש את כל המרכיבים התזונתיים הנחוצים בנוסף לחלבון.
וגם כמה זמן תוכלי לעמוד בהוצאות של בשר טחון ועוף?
גם אם בימים הראשונים היא לא תאכל, בסופו של דבר היא תאכל כי לא תההי לה ברירה. כשהבאת יאת החתול הראשון שלי הוא אכל רק שימורים ולא נגע באוכל היבש. הוטרינרית אמרה לי להפסיק לתת לו שימורים ולתת רק אוכל יבש. בלב כבד עשיתי את זה ותוך יומיים הוא התחיל לאכול את הפרופלן ואפילו אהב אותו.

מילקי - בשום אופן ופנים. גם שוקולד וגם חלב...

האנמיה היא אכן סמפטום למשהו אחר. לא מצאו עדיין מה. בינתיים, בדומה לחתולה שלך, אני אוכלת הרבה בשר טחון
הודו אדום. למרות שאני שונאת בשר.....

BARF10

New member
אני חושב שאין תחליף למזון טבעי

בשר עוף או בקר בשילוב ירקות. את העצמות אפשר טחון.

MissPell

New member
מוסיפה עוד הערה קטנה

פרופלאן הוא אוכל טוב, אבל יתכן ודווקא כדי ללכת על אוכל פחות בריא - ויסקס. נכון, זה ג'אנק פוד, אבל אני לא מכירה חתול אחד שיכול לעמוד מול הכופתאות שלהם. יכול להיות שדווקא כדאי להתחיל עם אוכל כזה ולהעביר אותו לאוכל יבש אחר לאט לאט- המעבר בין בשר טרי לאוכל יבש הוא שינוי גדול מאד, בין שני סוגי אוכל יבש פחות.

אולי לטבל את הפרופלאן בדברים מפתים כמו טונה ע

עם השמן שלה. ממש מעט טונה ומעט שמן , לערבב טוב והריח יעשה את שלו.
אפשר אולי להרטיב מעט את הפרו פלאן במים חמים ממש כמגישים אותו ואז זה "פותח" את הטעם והריח שלו.
אם יש תקציב - אז לתת בכלל יותר אוכל רטוב

hadassgn

New member
היתה לי רשימה אחרת. אבל גם זו טובה

הרשימה שהיתה לי פירטה יותר סוגים של ירקות ופירות.
אנסה לחפש אותה באימילים שלי, אבל זה יקח קצת זמן.

הייתי רוצה לדעת אם באמת יש חתולים שאוכלים- בצל ושוקולד? איך בכלל גילו שהם מזיקים לחתול? לא ידוע לי שחתולים אפילו יטעמו בצל. אולי בצל מבושל, שקיים בתבשילי בשר.
האם מישהו נתקל בחתול שאוהב שוקולד ובצל?

hadassgn

New member
וטרינרים שמכירים את גוף החתול

ואת איך הוא פועל, ואת הביולוגיה שלו כולל הכרומוזומים, המערך הגנטי ושאר המרכיבים, יודעים מה מותר ומה אסור להם לאכול.
כמו שרופאים יודעים מה רעיל לבני אדם ומה מותר לאכול.

hadassgn

New member
אגב, לי יש חתול שיגנוב שוקולד אם לא אשים לב

כלומר אם לא אקפיד לא להשאיר על השולחן.
לגבי בצל - לפעמים יש אנשים שמשאירים לחתולי חצר בצל ממולא בבשר. חתולים הרי לא מפרידים. הם מריחים את הבשר ואוכלים הכול, ואח"כ מתפלאים למה חתולי רחוב לא חיים יותר משנתיים.
בבניין השכן לבניין שלי. אני כל הזמן צריכה לבדוק שלא השאירו להם ברוקולי ופסטות ובצל ממולא ופלפל ממולא.

hadassgn

New member
אצל חתולים אין כללים לצערי הרב

זה לא כמו אצל כלבים.
כך גם לגבי מתוק. יש חתולים שמתים על מתוק ויש חתולים ששונאים מתוק.
יש לי חתול וחתולה שצריכים לקבל כל יום סירופ משלשל כי אחרת יש להם חסימת מעיים.
בכל אופן זהו סירופ שעשו במקור לילדים ולכן הוא מאוד מתוק.
החתול משתגע על זה. אם מגיעה השעה 21.00 ועוד לא נתתי לו את הסירופ הוא מנג'ס באגרסיביות עד שאתן לו.
החתולה לעומת זאת שונאת את זה. בהתחלה הייתי צריכה להזריק לה את זה עם מזרק לפה. אבל זה היה כרוך במלמות וריחמתי עליה.
עד שמצאתי דרך לערבב לה את זה בהרבה הרבה הרבה מי טונה או הרבה הרבה הרבה פריסקיס שימורים. אבל כמות ממש גדולה כך שהיא לא תרגיש את המתוק.

ויש לי כאן חתול שהגיע כגור אומנה שמשתגע על שוקולד. ברמה ממש מסוכנת..

dimitrygo

Active member
מנהל
עוד יותר מעניין שכמה משחות נגד כדורי שער

ומשחות דנטליות הן מתקתקות. לגבי משחות דנטליות אני עוד יכול להבין כי הן מיוצרות גם עבור כלבים. אבל משחות נגד כדורי שער? ואחרכך אנחנו לא מבינים למה חתולים לא אוהבים אותן.

dimitrygo

Active member
מנהל
ואגב יש חתולים שכן אוהבים מתוק - החתול הקשיש

שלי למשל מת על גלידה.

גם שלי מתים על מתוק

במיוחד גלידה
והם גם אוהבים מלוח ניוטון אוכל זיתים ודרוין רק מלקק אותם מוזרים החתולים שלי

למעלה