היי, רציתי לדעת על חנות תכשיטים מומלצת

בנוש6

New member
אני מחפש לקנות לבת זוגתי טבעת אירוסין
אשמח לדעת על חנות אמינה ומומלצת עם יהלומים טבעיים בלבד

אני ממליץ לך ללכת לבחור את הטבעת במקום ולא לרכוש באינטרנט וזה בשביל שתבין קצת על מה מדובר
מה התקציב שלך?

בנוש6

New member
תודה אבל אשמח להמלצה...מישהו יכול להמליץ מניסיון אישי על טבעות אירוסין?

שולח לך אתר https://www.dianoche.co.il
חנות תכשיטים דיאנוצ'ה בבורסה ברמת גן. הייתי שם מלפני שנתיים. זו חנות תכשיטים מומלצת, מייצרים טבעות בעיצוב אישי מיהלומים טבעיים

נערך לאחרונה ב:

ladybug4NLP

Active member
H. Stern יקר אבל אמין
אבל גם לחברה שלך יש סטנדרטים גבוהים. 1 קרט???

evike

Active member
מנהל
כמה טיפים בתור אחת שעבדה בתחום.
1. משקל. אם תקנה יהלום במשקל של 0.90 נקודות (בקרט 100 נקודות) או אפילו מעט פחות, זה כלל לא יורגש. יש קבוצות גודל, ומחיר בסיס ל 1 קרט יקר יותר ממחיר של קבוצת ה 0.90 נקודות. ככל שהקבוצה נמוכה יותר, כך המחיר לקרט נמוך יותר.
2. צבע. ליהלומים צבעים שונים. ככל שהצבע לבן יותר, המחיר גבוה יותר. לא תמיד רואים הבדל בעין חשופה, במיוחד של יהלום המשובץ בטבעת. יש גם את הבלו ווייס, כחלחל, ויש צבעים מיוחדים, אלה עולים יותר.
בצבעים הרגילים, הגבוה ביותר הוא צבע D, מתחתיו E וכך הלאה. יש גם שילוב בין 2, מה שמוריד או מעלה במחיר.
3. נקיון. יש כל מיני פגמים ביהלומים. מפגם קטנטן ולבן, ועד נקודות שחורות. שוב, כדאי לחפש את הגבולי שבין נקיון גבוה יותר לנמוך יותר. יש בקבוצה גם סדקים ושברים מקנטנים ועד גדולים, מורגשים מעט או יותר.
הנקיון מסומן ב CL (קלין, נקי) אחריו VVS1, אחריו VVS2, אחריו VS1, אחריו VS2. יש עוד.
4. עבודה. יש עבודות EX (אקסלנט) .V.G, יש GOOD יש POOR וגם ביניהם. ככל שהעבודה טובה יותר, כך גם המחיר גבוה יותר.
5. צורות. יש יהלום עגול, מלבני, ריבוע, טיפה, מרקיזה, לב, ועד כל מה שהדמיון מעלה (אבל זו כבר אופרה אחרת, שצריך לבקש במיוחד) היהלום העגול הוא הנפוץ והיקר ביותר.

והטיפ הכי חשוב, לקנות במקום אמין ומוכר. אין לך מושג כמה רמאים יש בתחום, וכמה מוכרים יהלומים מזיוף תעודה ועד זיוף יהלום. היום יש יהלומים שנוצרים במעבדה, ולא פעם המומחים בעצמם לא מבדילים בין יהלום כזה ליהלום טבעי. ואני לא מדברת על הזירקוניה, שנריאת אמיתית, אבל זולה מאד בהשווה לדבר האמיתי.
חלקם יוצאים מתוך הנחה שהלקוח לא מבין בנתוני התעודה, ולא פעם אומרים ללקוח שלמשל צבע H הוא צבע גבוה מאד. כך גם בנקיון.
באזור הבורסה יש חנויות אמינות, לפחות רובן. החנויות בתוך הבורסה הן אמינות, רק ששם המחירים גבוהים.
אני מציעה לך לחפש מישהו בתחום שילך איתך ועם משקפת (של יהלומים) שיבדוק במקום את היהלום ולא יסמוך על מה שאומרים. מקסימום, תתנה את הקניה בבדיקה לאחר הקניה ובקבלה בחזרה אם הנתונים לא נכונים. אפילו שווה לשלם למישהו שיבדוק. במוצר כזה יקר שווה להוסיף עוד קצת כסף כדי להיות בטוחים.
חשוב! אם אתה קונה יהלום לבד ואח"כ משבץ אותו בחנות, אל תתן לשנייה שהיהלום יצא מתחום הראייה שלך.
בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:

TCH_ma

Active member
1. משקל. אם תקנה יהלום במשקל של 0.90 נקודות (בקרט 100 נקודות) או אפילו מעט פחות, זה כלל לא יורגש. יש קבוצות גודל, ומחיר בסיס ל 1 קרט יקר יותר ממחיר של קבוצת ה 0.90 נקודות. ככל שהקבוצה נמוכה יותר, כך המחיר לקרט נמוך יותר.
2. צבע. ליהלוםים צבעים שונים. ככל שהצבע לבן יותר, המחיר גבוה יותר. לא תמיד רואים הבדל בעין חשופה, במיוחד של יהלום המשובץ בטבעת. יש גם את הבלו ווייס, כחלחל, ויש צבעים מיוחדים, אלה עולים יותר.
בצבעים הרגילים, הגבוה ביותר הוא צבע D, מתחתיו E וכך הלאה. יש גם שילוב בין 2, מה שמוריד או מעלה במחיר.
3. נקיון. יש כל מיני פגמים ביהלומים. מפגם קטנטן ולבן, ועד נקודות שחורות. שוב, כדאי לחפש את הגבולי שבין נקיון גבוה יותר לנמוך יותר. יש בקבוצה גם סדקים ושברים מקנטנים ועד גדולים, מורגשים מעט או יותר.
הנקיון מסומן ב CL (קלין, נקי) אחריו VVS1, אחריו VVS2, אחריו VS1, אחריו VS2. יש עוד.
4. עבודה. יש עבודות EX (אקסלנט) .V.G, יש GOOD יש POOR וגם ביניהם. ככל שהעבודה טובה יותר, כך גם המחיר גבוה יותר.
5. צורות. יש יהלום עגול, מלבני, איבוע, טיפה, מרקיזה, לב, ועד כל מה שהדמיון מעלה (אבל זו כבר אופרה אחרת, שצריך לבקש במיוחד) היהלום העגול הוא הנפוץ והיקר ביותר.

והטיפ הכי חשוב, לקנות במקום אמין ומוכר. אין לך מושג כמה רמאים יש בתחום, וכמה מוכרים יהלומים מזיוף תעודה ועד זיוף יהלום. היום יש יהלומים שנוצרים במעבדה, ולא פעם המומחים בעצמם לא מבדילים בין יהלום כזה ליהלום טבעי. ואני לא מדברת על הזירקוניה, שנרית אמיתית, אבל זולה מאד בהשווה לדבר האמיתי.
חלקם יוצאים מתוך הנחה שהלקוח לא מהין בנתוני התעודה, ולא פעם אומרים ללקוח שלמשל צבע H הוא צבע גבוה מאד. כך גם בנקיון.
באזור הבורסה יש חנויות אמינות, לפחות רובן. החנויות בתוך הבורסה הן אמינות, רק ששם המחירים גבוהים.
אני מציעה לך לחפש מישהו בתחום שילך איתך ועם משקפת (של יהלומים) שיבדוק במקום את היהלום ולא יסמוך על מה שאומרים. מקסימום, תתנה את הקניה בבדיקה לאחר הקניה ובקבלה בחזרה אם הנתונים לא נכונים. אפילו שווה לשלםלמישהו שיבדוק. במוצר כזה יקר שווה להוסיף עוד קצת כסף כדי להיות בטוחים.
חשוב! אם אתה קונה יהלום לבד ואח"כ משבץ אותו בחנות, אל תתן לשנייה שהיהלום יצא מתחום הראייה שלך.
בהצלחה!
ההסבר נכון ומדויק.
אבל המקרה הנ"ל לא נשמע אמיתי וגם לטעמי פרסומת מטופשת
בכל אופן טוב שהעלית את ההסבר

evike

Active member
מנהל
יכול להיות שמי שהעלה את השאלה שאל שאלת תם, ומי שהעלה את הקישור לחנות הוא מפרסם סמוי. (ואולי הם משתפים פעולה?...)
בכל אופן, התגובה שלי באה לתת תשובה לשואל, ובעצם הדרכה קצרה ומתומצתת לכל מי שמחפש לקנות יהלום.

נערך לאחרונה ב:

evike

Active member
מנהל
יש עטי סימון מיוחדים ליהלומים, שמשתמשים בהם לסימון של בקשות לעבודה-ניסור, ביקוע, חיתוך, וגם סימון לפועלי ליטוש.
אז כן, ניתן לסמן עם העט (יש כמה דגמים ועוביים), רק שהסימון מחיק עם כמה סוגי נוזלים. אני מאמינה שהמשבץ ימחק את הסימון, כי זה יראה לו מיותר ומפריע. ואם הוא רמאי, בטח ובטח. הוא גם יכול לסמן את אותו הסימון על היהלום שיחליף, כך שכל העיניין לא כל כך רלוונטי.

trilliane

Well-known member
מנהל
2. צבע. ליהלומים צבעים שונים. ככל שהצבע לבן יותר, המחיר גבוה יותר. לא תמיד רואים הבדל בעין חשופה, במיוחד של יהלום המשובץ בטבעת. יש גם את הבלו ווייס, כחלחל, ויש צבעים מיוחדים, אלה עולים יותר.
5. צורות. יש יהלום עגול, מלבני, ריבוע, טיפה, מרקיזה, לב, ועד כל מה שהדמיון מעלה (אבל זו כבר אופרה אחרת, שצריך לבקש במיוחד) היהלום העגול הוא הנפוץ והיקר ביותר.

והטיפ הכי חשוב, לקנות במקום אמין ומוכר. אין לך מושג כמה רמאים יש בתחום, וכמה מוכרים יהלומים מזיוף תעודה ועד זיוף יהלום. היום יש יהלומים שנוצרים במעבדה, ולא פעם המומחים בעצמם לא מבדילים בין יהלום כזה ליהלום טבעי. ואני לא מדברת על הזירקוניה, שנריאת אמיתית, אבל זולה מאד בהשווה לדבר האמיתי.
חלקם יוצאים מתוך הנחה שהלקוח לא מבין בנתוני התעודה, ולא פעם אומרים ללקוח שלמשל צבע H הוא צבע גבוה מאד. כך גם בנקיון.
אני מציעה לך לחפש מישהו בתחום שילך איתך ועם משקפת (של יהלומים) שיבדוק במקום את היהלום ולא יסמוך על מה שאומרים. מקסימום, תתנה את הקניה בבדיקה לאחר הקניה ובקבלה בחזרה אם הנתונים לא נכונים. אפילו שווה לשלם למישהו שיבדוק. במוצר כזה יקר שווה להוסיף עוד קצת כסף כדי להיות בטוחים.
בהצלחה!
כל הכבוד על ההסבר המושקע והמפורט.
בתור מישהי שלא מתלהבת מיהלומים (או מזהב) אני מודה שעליי השיווק של תדמית ויוקרה לא עובד. אני לא רואה סיבה לשלם על הבדל שאני לא מסוגלת להבחין בו, בטח ובטח לא על הבדל שמומחים לא מסוגלים או מתקשים לזהות. גם מבחינת הדאגה לפלנטה וליושביה, עדיף לייצר יהלומים במעבדה מלכרות אותם.

evike

Active member
מנהל
להגיד לך סוד? גם אני לא ממש מתלהבת מהם. אולי כי ראיתי במשךכ 35 שנה אין ספור יהלומים בכל הצורות, הגדלים והצבעים, ואולי גם כי אני לא מתחברת לפאר. ואגב, מהסיבה הזאת, יש לי מעט מאד יהלומים, למרות שיכולתי לקנות אותם במחיר עלות.
זה לא סותר את העובדה שמישהו שאל, ומכיוון שאני מבינה בתחום, השתדלתי לעזור לו.
מה שכן, הרבה קונים יהלומים בשביל השקעה ומאפסנים אותם בכספות, ומפחד גנבות עונדים תחליפים. ולדעתי, אם כבר, אז את הדבר האמיתי.

trilliane

Well-known member
מנהל
להגיד לך סוד? גם אני לא ממש מתלהבת מהם. אולי כי ראיתי במשךכ 35 שנה אין ספור יהלומים בכל הצורות, הגדלים והצבעים, ואולי גם כי אני לא מתחברת לפאר. ואגב, מהסיבה הזאת, יש לי מעט מאד יהלומים, למרות שיכולתי לקנות אותם במחיר עלות.
זה לא סותר את העובדה שמישהו שאל, ומכיוון שאני מבינה בתחום, השתדלתי לעזור לו.
מה שכן, הרבה קונים יהלומים בשביל השקעה ומאפסנים אותם בכספות, ומפחד גנבות עונדים תחליפים. ולדעתי, אם כבר, אז את הדבר האמיתי.
ודאי שאם מישהו שאל אין סיבה לא לעזור לו, לכן פתחתי בהערכה להשקעה שלך.
שאר דבריי התייחסו למידע שכתבת אבל לא כוונו אישית אלייך.
יש לי תכשיט יהלום אחד ויחיד, שרשרת שסבתי הכינה במתנה לנכדות. ענדתי אותה פעמים אחדות לאירועים משפחתיים וזהו, רוב הזמן היא באיזו כספת משפחתית אצל הוריי. אני לא מרבה לענוד שרשראות, ואם כן, מעדיפה תליונים אחרים לגמרי; הם גם יפים יותר בעיניי וגם זולים ופשוטים ולא מלחיץ אותי להסתובב איתם. לענוד חיקויים ולשמור את המקור בכספת זה בכלל הזוי בעיניי (חבל על הכסף של המקור).

למעלה