היי פורום מקסים
זקוקה לעזרתכם

dekelדקל

New member
היי פורום מקסים../images/Emo99.gifזקוקה לעזרתכם

מזל שיש פורום חתולים...
אז ככה: אני ובעלי היקר יצאנו לנו היום לאכול פיצה ובדרך עצרנו בחריקת בלמים למראה חתלתול פיצפון ג'ינג'י מדהים - גור קטן שרץ היישר לעבר הכביש הסואן...
כמובן שבאותו הרגע קפצנו מהרכב כדי לעצור את המכונית שמתחת לגלגליה הוא נכנס... ואז התחלנו במרוץ שארך 20 דקות לתפיסת היצורון המתוק (צומת ממש מרכזית וסואנת במרכז הכרמל בחיפה...) עכשיו... אחרי בערך שעה הוא שוכב פה רדום אצלי בידיים בתוך שמיכת פלנל, בריא ושלם, ואפילו שבע...
. ועכשיו לשאלות: אף פעם לא גידלנו חתול ואין לנו שמץ
כמובן שניקח אותו לוטרינר אבל יש לי כמה שאלות ממש דחופות, להיום: 1. זה בסדר שנתנו לו לאכול טונה?
(יש לציין שהוא זלל בהנאה) מה אפשר וצריך לתת לו לאכול היום ובזמן הקרוב? 2. מה לתת לו לשתות? מים? חלב? (נתנו לו אקטימל וגם אותו הוא לגם בשקיקה) 3. הכי הכי חשוב: לגורון יש ריח חזק שלא בדיוק הצלחנו לזהות- משהו שמזכיר דלק, או צבע אקרילי
... והבטן שלו לבנה ומלוכלכת בחומר אפרפר הריח מאוד חזק- אני מחזיקה אותו על הידיים ומרגישה מחנק אז בטח הוא עם האף הפיצפון שלו... מה עושים? מותר לקלח אותו? (לנגב עם מגבונים לא עוזר כי הרי לא יצא אפילו לי מהידיים אחרי ששטפתי עם סבון...) אני ממש מחכה לתשובות שלכם, זה דחוף... תודה!

אפשר לשטוף אותו

בזהירות: עדיף בגיגית קטנה מאשר תחת זרם מים (חתולים לא אוהבים מים זורמים), לנגב היטב היטב אחר כך ואפילו לחמם את החדר, כי כבר קר בחוץ. מבחינת אוכל- טונה זה נחמד כצ'ופר אך לא כאוכל מרכזי. נסו לקנות עבורו אוכל חתולים יבש או אם הוא לא מסתדר עם אוכל יבש, להרטיב במים. בנתיים ניתן לתת לו טונה, פסטרמה, קצת גבינה, חזה עוף. מבחינת שתייה: חתולים שותים מים. לא כדאי לתת חלב (מבחינת עיכול), אפשר לתת מעט מוצרי חלב (יוגורט, גבינה וכד').

שדנה

New member
הי, קודם כל כל הכבוד לכם.

אסור לתת חלב. טונה מותר לתת אך לא טונה בשמן אלה במיים. מחר תקנו לו אוכל לגורים. את גם יכולה להריץ חיפוש בפורום יש הרבה אינפורמציה על טיפול בגורים. בנוגע לריח אני לא בטוחה אך הייתי מנסה עם מטליות לחות.

dekelדקל

New member
והוא לא יבהל אם נרחץ אותו?

הוא גם ככה נראה לי די בשוק ממה שעבר עליו הערב, הוא רועד... ומיילל... (ולא קר לו כי עטפתי אותו טוב טוב) :) בעלי אמר שלשטוף אותו עכשיו יעשה לו עוד טראומה... ומגבונים לא עוזרים- הרי ממש חזק
הוא לא מסכים לשתות מים , רק מהאקטימל הוא היה מוכן לשתות

אם זה משהו שמסריח מדלק

או חומר כימי, אז חייבים לשטוף אותו ליתר בטחון, כדי שלא ילקק את עצמו ויורעל מזה. במקרה הזה אין ברירה. קחי בחשבון שלרחוץ חתלתול זה פרוייקט לשני אנשים. אחרי השטיפה עוטפים אותו במגבת, והכי טוב לייבש אותו מול מפזר חום או מייבש שער (בזהירות). אם הוא אוכל כרגע יוגורט וטונה, שהם מאכלים רטובים, הוא מקבל מהם את המים שהוא צריך. תשאירי לו קערית מים קטנה, הוא ישתה כשירצה. צריך לבדוק אם הוא לא מיובש (צובטים את העור, ואם הוא חוזר מהר למקום - סימןשהוא בסדר). היום כבר תוכלי לקנות לו אוכל רטוב לחתולים ואוכל יבש, ואז תדעי יותר טוב מה הוא אוכל ואיך.

טיפ לגבי האוכל

כדאי לכם לעשות מההתחלה הפרדה ברורה בין האוכל הרגיל לבין התוספות. תשתדלו לא לתת לו שום אוכל של בני אדם בהתחלה, אלא רק של חתולים. ואח"כ אתם יכולים לתת לו טונה או פסטרמה בתור תגמול, או סתם בתור הפתעה, אבל להשאיר את זה בתור תוספת מדי פעם ולא העיקר. אם תפנקו את החתול יותר מדי בהתחלה הוא יעשה לכם המון בעיות עם אוכל, וחבל.

dekelדקל

New member
אוקי... תודה! ו... תגיד-

זה נורמלי שהוא רועד ככה? והוא גם משמיע חירחורים מוזרים מהאף\הגרון (נשמע כאילו יש לו מנוע קטן בגרון...)?

אוי אתם מקסימים ../images/Emo24.gif

מנוע קטן בגרון, הרגת אותי
זה כל כך נכון, זה באמת נשמע כך, במרבית המקרים כשהם מגרגרים זה אומר שהם מאד מרוצים, בקשר לרעידות, בגלל שהוא גור הוא זקוק לחימום, מה שניתן לעשות זה לשים לו בקבוק מים חמים ולעטוף במגבת ולשים לו בתוך סלסלה או אם אין לכם בינתיים תרפדו לו קופסא ושימו שם את הבקבוק, אם יש לכם דובון קטן כדאי מאד לשים לו גם, הם מאד אוהבים לישון מחובקים עם משהו שעיר. כל הכבוד לכם על ההצלה והאימוץ

dekelדקל

New member
תודה!../images/Emo25.gif איזה מותק../images/Emo13.gif אבל-

סידרתי לו סלסילה עגולה עם שמיכת פלנל ממש נעימה וחמימה ודובי פרוותי , אין לנו בקבוק חם... אבל הוא לא רוצה להיות שם! הוא שקט רק כשאני מחבקת אותו אצלי ואז הוא גם נרדם, וכשאני מניחה אותו בעדינות בסלסילה הוא מתעורר ומתחיל לרוץ בבית וליילל... ואז לוקח לי שוב שעה לתפוס אותו כי הוא מפחד ובורח
מתוק... הבעיה שאני לא יכולה להמשיך להחזיק אותו בידיים כי אני חייבת להתארגן ולישון (מחר אוניברסיטה ב8 בבוקר
...) ולמיטה אין סיכוי שהבעלול יסכים להכניס אותו כי הריח שלו ממש ממש חזק ובעלי רגיש מאווווד לריחות אני מתה לרחוץ אותו אבל אני מפחדת שהוא יבהל מאוד

dekelדקל

New member
אוף

הוא לא מסכים להיות בסלסילה... הוא יוצא משם שוה ושוב ומתחבא מאחורי שולחן המחשב. וקר שם... מה עושים? הוא לא מוכן לצאת

r i p l y

New member
שישן איפה שרוצה

חתולים וגורים מוצאים מקומות שינה שטובים להם הכוונה שמספקים להם הגנה, מפני "תוקפיפ פוטנציאלים".. שמי לו שם משהו כמו בד שישן על זה ותני לו תזמן\ סבלנות שיחזור לסלסלה אם ירצה, הוא מתאקלם למקום חדש... תשתפו אותו מהדלק הוא כנראה היה מתחת למכוניות חונות שעדחיין היו חמות כדי להתחמם מהקור שבחוץ... מסכנון.. עכשיו נשמע שהוא בידיים טובות. בהצלחה.

את יכולה להשאיר את הרחיצה למחר

לגבי השינה, הוא עלול לעשות לכם בעיות הלילה. אני ממליץ להשאיר אותו בחדר סגור, עם קצת אור, אוכל ומים. תהיי איתו קצת זמן, תנסי להרדים אותו בסלסלה שלו. אם הוא לא נרדם, תעזבי אותו, ותוודי שהוא לא יכול לצאת מהחדר (כדי שהוא לא ילך לאיבוד). מחר תשטפי אותו, ואח"כ תפנקי אותו ותני לו להתרגל אלייך, שחקי איתו עם שרוך ותמצאי איפה הוא אוהב שמלטפים אותו. הרעידות נובעות כנראה מפחד, אבל ליתר בטחון תוודעי שלא קר בחדר. בהצלחה! היומיים הראשונים הם הכי קשים.

dekelדקל

New member
תודה רבה!!!

אני מקווה שהוא יעבור את הלילה בשלום... אני דואגת שהריח לא יגרום לו לנזק ): ואפשר עוד שאלה אחרונה להיום.................? מה לסדר לו בשביל הצרכים?

בהנחה שאין לך חול בשבילו

אם יש לך עיתונים בבית, את יכולה לקרוע רצועות קטנות מהעתון ולשים בתוך קופסא, עד מחר זה אמור להספיק, מחר כבר תעשו קניה מרוכזת שכוללת מזון מיוחד לגורים, חול, רצוי מתגבש, ארגז לחול, צעצועים ובנוסף כדאי גם להביא אותו לוטרינר לטיפול נגד תולעים ופרעושים וחיסונים אם צריך.

bonita30

New member
אתם מדהימים ../images/Emo24.gif עם כזו אהבה אני

מתפלאת שעד היום לא גידלתם חתול
סדרי לו בינתיים קופסא (אפשר גם מגש אלומיניום חד פעמי) ופזרי בפנים רצועות של עיתון(בכל מקרה יש סיכוי שהוא יעשה את צרכיו מחוץ לארגז בימים הקרובים) מחר כדאי שתלכו לרכוש לו ארגז חול +חול מתגבש לחתולים בהצלחה ותהנו מכל רגע
נ.ב רצוי גם לגשת לוטרינר בהקדם כדי שיבדוק אותו ויתן לכם הוראות נוספות ויקבע לכם מועד לחיסון ראשון

הכי טוב

שתקחי ארגז, תאטמי אותו בניילון, ותשימי קצת אדמה לא קשה מדי מהחצר. מחר תקני לו ארגז פלסטיק, עדיף גדול וחול לחתולים סופג ריח לארגז (בקוסמוס מוכרים 10 קילו של חול לחתולים ב22 שקל).

למעלה