היי. עזרה בבקשה - בקשר גוזל שמצאתי

היי. עזרה בבקשה - בקשר גוזל שמצאתי

היום בשעות הצהריים, מצאתי גוזל קטן (תצלומים מצורפים), שנפל כנראה מהקן. אני חיפשתי את קן אימו ולא מצאתיו
. החלטתי לנסות לגדל אותו בעצמי. מה הסיכויי הישרדות שלו? האם יש סיכוי שהוא יצליח לגדול (בהנחה ואאכיל אותו כל יום, כמה פעמים שיצטרך)? באיזה אוכל להאכיל אותו? (בינתיים האכלתי אותו בחתיכות חזה עוף שאינן מבושלות, ובחתיכות לחם טבולות במים) תוך כמה זמן הוא אמור לגדול? האם בלעדי ההגנה והלימוד של אימו הוא יוכל לשרוד לאחר שאשחרר אותו? ואגב - איזה סוג של ציפור זו? תודה רבה, מצפה לתשובות, סתיו.

Avishai5

New member
נראה כמו ירגזי מצוי... בקשר לעצות..

אני מפנה את המקום לשאר חברי הפורום...

תודה

חיפשתי באינטרנט תמונות אותנטיות של ירגזי מצוי ואני לא בטוח שזהו הסוג, תודה בכל זאת
. אשמח לעזרה נוספת בקשר לשאר השאלות... זה חשוב לי מאוד. תודה רבה.

warbler

New member
להאכיל אותו בבוטנים מעוכים...

חתיכות קטנות מאד, קצת חרג'וקים מעת לעת (לא נמלים) אפשר לקנות בחנות לציפורים מזון לגוזלי תוכונים + מזרק , הוא ישרוד את זה פעם ביום לטפטף לו 3-4 טיפות מים בהצלחה

זה כן ירגזי מצוי

רק שהתמונות שמצאת באינטרנט הן, מן הסתם, תמונות של פרטים בוגרים (ומה שיש לך כאן הוא גוזל).

תודה רבה לכולכם... ועוד משהו ../images/Emo26.gif

בקשר לסיכויי ההישרדות שלו - עד כמה הסיכוי גדול? בינתיים הוא מסתדר לא רע, עבר יום והוא אוכל יפה, הוא ממש חמוד. תוך כמה זמן הוא יגדל בכדי שאוכל לשחרר אותו לחופשי? האם הוא יוכל להסתדר בטבע, ללא חסות אימהית כלשהי? תודה רבה, שוב
...

y lenard

New member
טוב אז אני אפרט קצת

הגוזל הוא אכן גוזל של ירגזי. לגבי מזון: בוטנים מעוכים קצוץ דק דק דק עם מעט מים יכול להתאים גם זרעים רטובים אחרים יכולים מאוד לעזור ( כמובן שלא בוטנים קלויים או מומלחים!!!). חשוב לספק סידן בדרכים שונות אפילו לקחת גוש סידן של מכרסמים ולטחון קצת ממנו יהיה טוב חתיכות בשר עוף אינן מומלצות וגם לחם הוא לא משהו אבל זה יכול להיות תחליף זמני בסדר חרקים גם טובים בעיקר תולעי קמח אבל גם חיפושיות וזחלים אחרים יעשו את העבודה ( חשוב מאוד לוודא שהחרקים שתלכוד לא יהיו ארסיים או בעלי עוקץ ולא נמלים!) חשוב מאוד לתת כמעט אחרי כל האכלה מעט מים רצוי: לקחת כפית/פיפטה לשים בה מים ואיתה לגעת בזהירות בשולי המקור של הגוזל לרוב הוא יפתח אז את המקור בעצמו. או לקחת מכסה קטן למלא במים ולהניח ליד הגוזל. ( לרוב השיטה הראשונה עובדת יותר טוב, אם כי לרוב זה יכול לקחת הרבה יותר זמן) לגבי כלוב: כל כלוב תוכים יכול לשמש אותך אם כי מאוד מאוד חשוב לשים בו ענפים שהציפור תוכל לעמוד עליהם (אם היא בגיל המתאים...) אם היא לא עומדת עדין על הענפים סלסילה קטנה שבתונה קצת נייר טואלט או טישו תשמש תחליף טוב על תחתית הכלוב רצוי לשים עיתון ואותו להחליף כל ארבע-חמישה ימים. הגוזל ילמד יופי טופי לעוף בעצמו (אין כלל וכלל צורך ב'אמא') לגבי השחרור לטבע הסיפור קצת יותר בעייתי ויש קודם כל לראות שיגיע לגיל מתאים לשחרור. אם יש צורך אני אחזוור על צפירת ההרגעה: הסיכוי לשפעת העופות קיימת ( היא קיימת בכל ציפור) אם כי בגוזל צעיר של ציפור שיר הסיכוי קלוש בערך 0.0000000001 או משהו כזה. מקווה שעזרתי אני מקווה שאוכל לענות את שאלות נוספות שיתעוררו. אם אתה גר בי-ם אשמח לעזור בסוגיית האוכל כי יש לי המון אוכל מתאים בבית. מקווה מאוד שהירגזון ישרוד.

למעלה