היי, משהו כאן היה בשיקגו?

rachelc26

New member
היי, משהו כאן היה בשיקגו?

לאן יש ללכת ליום וחצי? כמה רחוק שדה התעופה מהמרכז? ואם יש תחבורה? (כמובן שיש, רק איזה ואם זה מסובך)? תודה

אלדד(מ)

New member
בשיקאגו התחבורה הציבורית מעולה.

מי שמפעיל את התחבורה הציבורית היא ה CTA - Chicago Transit Authority, שמפעילה כמה קוי רכבת והמון קוי אוטובוס. קוי הרכבת מסומנים לפי צבעים, ומשדה התעופה הבינלאומי (O'hare) נוסע הקו הכחול (Blue Line) שמגיע למרכז (Downtown) ומשם אפשר לקחת קוים נוספים או אוטובוסים. בשביל יום וחצי טיולים בעיר מומלץ לקנות 2Day Visitor Pass for $9 שישמש אותך כל היום וחצי לנסיעות בתחבורה הציבורית. אפשר לקנות בשדה התעופה. ביחוד עכשיו בעונת החגים (וגם בשאר השנה) מומלץ לטייל לאורך ה Magnificent Mile, או כמו שהוא נקרא גם Michigan Avenue Shopping. חנויות ענקיות של מיטב המותגים, מוארות ומקושטות לקראת החגים- וגם הרחובות מקושטים. מרכז העיר (הדאונטאון) מאופין בארכיטקטורה מענינת ויש מספר מסלולים רגליים לטיול. מומלץ לבלות שם כמה שעות. ה Navy Pier (רציף הצי) הפך בשנים האחרונות למרכז בילוי תוסס של חנויות, דוכנים ומסעדות. אבל קחו בחשבון שבעונת החורף מאד קר ויש מעט מאד מה לעשות שם. אנחנו היינו בנובמבר וכבר היה מאד קר וברחנו מהר חזרה לעיר... יש בעיר כמה מוזיאונים מאד מענינים. בקצה הצפוני של שד' מישיגן יש את מרכז המידע למבקרים. משם לבנין הנקוק שמראשו תצפית מענינת על כל העיר (מומלץ רק אם לא מעורפל) 3 דקות ברגל. יש סיורים בנוסח Hop On Hop Off כל השנה. אם יש לך יום וחצי הייתי ממליץ על סיור אחד כזה. המסלול כולו לוקח שעתיים אם לא יורדים בתחנות ועובר במקומות הכי מענינים. בכל תחנה אפשר לרדת, לטייל בסביבה ולעלות על אוטובוס אחר שמגיע יותר מאוחר. כדי לראות על מפה את עיקר האטרקציות של שיגאגו: קליק של העכבר על כל סימון פותחת הסבר קצר ואפשר לפתוח גם אתר. http://www.chicagotraveler.com/maps/chicago-attractions-map.htm

rachelc26

New member
עוד משהו קטן, 2 האמת...

אני מטיילת לבד, מה מצב הביטחון שם? גם בערב כי חשבתי ללכת לראות איזה הופעה נחמדה. ושמעתי שיש שווקים, זה נכון?

דניאלה1311

Active member
מנהל
שיקגו מקסימה בדאון טאון כלומר ברחובות הראשיים אין כל בעיה ללכת בלילה לא הייתי הולכת בשכונות הצדדיות לבד. אנחנו פתרנו את בעית ההופעה בלילה והלכנו למאטינה והיה כיף. אמנם היה קר מאד בשיקגו וגם הרוחות שם חזקות למדי אבל התלבשנו בהתאם וטיילנו שלושה ימים מבוקר עד לילה אם כי מדי פעם הפשרנו באיזה בית קפה (cheesecake ואחרים) או מוזיאון. כללית שיקגו מאד מצאה חן בעיני.

אלדד(מ)

New member

rachelc26

New member
תקשיבו איזה מעצבן...

רציתי להזמין טיסה מטורונטו לשיקגו, הסתכלתי בכל מיני אתרים שמשווים מחירים בין חברות התעופה. מסתבר שהשירות לא לישראל.
מה זה זה? ושרציתי להזמין דרך אמריקן איירליינס, גם לא התאפשר לי. איפה לעזאזל אנחנו חיים? המקום היחיד שהיה אפשר להזמין הוא אייר קנדה. איזה מתסכל!

rachelc26

New member
לגבי ה- CHEESECAKES

זה רק עוגות גבינה? וממש מרגישים את הגבינה? כי אני לא ממש אוהבת עוגות גבינה....

יפה323

New member
ממש לא!!! אני חושבת שאף פעם לא אכלתי שם

עוגת גבינה. יש להם תפריט אוכל מדהים!!! לבוא רעבים ולקחת בחשבון שאי אפשר להזמין מקום מראש ושלוקח קצת זמן עד שמושיבים אותך לאכול. שווה כל דקה, המחית תפו"א שלהם זה חלוםםםםםםםםם!!!

rachelc26

New member
יש לי שאלה חשובה

יש מצב, אולי משהו מכיר שירות בשדה התעופה ששומר מזוודות? מכיוון שאני טסה לשיקגו וחוזרת יום אחרי לטורונטו, ואני לא רוצה להסחב עם המזוודות. תודה

דניאלה1311

Active member
מנהל
מאד מוזר לא נתקלתי בבעיה של הזמנת טיסות בתוך ארה"ב למרות שאני מישראל.

rachelc26

New member
לא נתן את האפשרות של ישראל בכלל

אבל זה באמריקן איירליינס. גם ב- ORBITZ לא ניתן, שלחתי להם אימייל לבירור. מבאס נורא. אבל בסוף הזמנתי דרך EXPDIA, נראה סבבה, אשרו לי את הטיסה בלי בעיות (נקווה.....)

למעלה