היי...מזמן לא ביקרתי...

sigalaz

New member
היי...מזמן לא ביקרתי...

אז זהו שהייתי בלי מחשב יותר מחודש כי הוא החליט שהספיקו לו 7 שנים ואתמול התקנתי מחשב חדש וחוץ מזה ש...החיים מה זה עמוסים... אורי שלי בן שישה וחצי חודשים. מדהים!!!! עירני, חייכן, מתגלגל ברחבי הדירה, יש לו שתי שיניים מצחיקות ושונא, אבל...שונא כל דבר שמנסים לתת לו לאכול חוץ מ...סימילאק!!! מה עושים??? איך מתמודדים??? להכריח??? להניח לו??? די מתיש העניין הזה ואני לא מעזה לתת לו להחזיק ביד דברי מזון כי זה מפחיד אותי נורא. אני יודעת שמאז הלידה קצת התרחקתי והסיבה היא הלחץ של חיי בין העבודה המעייפת (נסיעות 90% מהזמן) והטיפול בילדון שלי שרק לפני שבועיים לערך התחיל לישון נורמלי בלילה (טפו טפו - 5-6 שעות רצוף)והלחץ שהייתי נתונה בו בגלל העניין הלבבי שהתגלה לאחר הלידה. דרך אגב, קיימת התייצבות כרגע ואנחנו במעקב מידי 2-3 חודשים. לו זה ממש לא מפריע להנות מהחיים והם מבטיחים לי שבשום שלב זה לא יפריע לו גם אם יהיה צורך מתישהוא בהתערבות כלשהיא אז..די נרגעתי בעניין (מביקורת לביקורת בלבד). יצא ארוך ומתיש כמו מרבית הודעותיי כאן בפורום. מקווה שהייתן סבלניות ושאולי יש לכן תשובות בעניין האוכל. תודה ומקווה שאמשיך ואהיה כאן איתכן כי הפורום הזה מדהים בעיני. תודה יקירותיי המוכרות וברוכות הבאות חדשות ובהצלחה למנסות ולהריוניות.

ברוכה השב/ווה ../images/Emo140.gif

לפעמים, לוקח לא מעט זמן עד שהם ניאותים לעשות טובה ולטעום גם מזון שונה מתמ"ל. צריך לנסות לאט ובהתמדה, בלי להתייאש ובלי לוותר. אם את רואה שהוא ממש עושה בעיות, עשי הפסקה ונסי שוב. השמועות אומרות שבטירונות, אף חייל לא שותה סימילאק.

אורora

New member
טוב לשמוע

כי אצלינו בגיל רבע לשלוש הסימילאק עדיין הולך חזק.

אורora

New member
היי לך

קודם כל אני שמחה לשמוע שבעיות הלב אינן רציניות. בקשר לאוכל, הוא פיצון, לא רוצה לאכול מוצקים אז עיזבי אותו לשבועיים שלוש ונסי שוב וחוזר חלילה. נסי גם לתת לו דברים שונים ( לא אוהב ירקות למשל נסי פירות ). בטח שלא להכריח, הרבה תינוקות מתקשים לעבור למוצקים, וגיל 6 חודשים הוא רק נקודת התחלה ממש לא חייבים להתחיל דווקא אז. את גם לא אמורה לתת לו להחזיק מזון ביד, אוכל אצבעות מתחילים בגיל מאוחר יותר כמו 8-9 חודשים ויש תינוקות שגם מאוחר יותר. בגילו הוא אמור עוד לטעום פה ושם כפית של מחית מירק או פרי, ואם הוא לא רוצה אז תניחי לו לנפשו ונסי שוב עד שירצה.

טלטל11

New member
../images/Emo45.gif וברוכה השבה סיגל ../images/Emo24.gif

טוב לשמוע את הבשורות הבריאותיות

sigalaz

New member
על הפסקה לא חשבתי...

דווקא חשבתי שאם אתמיד אז הוא יתרגל...אני נורא מגוונת לו כדי לבדוק אם בכ"ז הוא אוהב משהוא. ברוב יאושי גם ניסיתי גרבר דלעת, בטטה, פירות (שלב 1,2) ו...נאדא!!! הבנאדם בשלו!!! אנסה להוריד ממנו לחץ בעניין. השאלה היא אם מהסימילאק הוא מקבל מה שהוא צריך. איך אצלך??? איך את מסתדרת אמאל'ה לשניים???

אורora

New member
בוודאי שהוא מקבל

מהסימילאק, בלי שום ספק. מה את חושבת שאם הוא היה אוכל 2 כפיות בטטה ביום ( שזה מאוד יפה לגיל שלו ) אז התזונה שלו היתה משתנה באופן משמעותי
, באמת שאין לך שום סיבה ללחץ התגובה שלו טבעית לחלוטין, להמון תינוקות לוקח זמן להתרגל , אין צורך ללחוץ ובטח לא לדאוג. אני מסתדרת בסדר, ממש לא קל מתברר לי שאחד פלוס אחד זה הרבה יותר משניים.

Tin Tinn

New member
ברוכה השבה ../images/Emo140.gif

נו, אז את מלאה בחדשות טובות - ילדון בריא ומאושר, בעיות הלב אינן רציניות, את כבר שבועיים ישנה יחסית טוב
ויש לך מחשב חדש כדי שתוכלי לספר לנו את כל זה. אז למה את מתעקשת על האוכל
בגילו, הוא רק טועם, בודק את המרקם השונה, מה עושים עם הלשון ועם השפתיים - זה מוזר וחדש לו. הוא עוד לא ממש אוכל שום דבר חוץ מסימילאק אז זה בסדר שזה מה שהוא רוצה לאכול. נסי לתת לו כפית פה כפית שם, לא בלחץ - ירצה, יקח - לא ירצה - לא ייקח. בסוף ייקח, מבטיחה

merav88

New member
סיגל, ברוכה השבה ../images/Emo140.gif

יופי לשמוע שהדברים מסתדרים ונכנסים לשיגרה

sigalaz

New member
נכון...החצי המלא הוא סבבה...

הקטע עם הלשון מצחיק ממש...הוא משאיר את האוכל בפה. לא בולע. מסתכל עלי, מחייך ואז...עושה תנועת הקאה ואני הופכת אותו עם הטרמפולינה אליה הוא קשור מרוב היסטריה שהוא נחנק. אני מגוונת לו...המטפלת (הוא במשפחתון עם עוד 3 תינוקות בני שנה ו..) יוצאת מגידרה כי באמת איכפת לה והוא...שם קצוץ על כולנו ורוצה את החלב שלו. אני צריכה להוריד ממנה לחץ וגם ממנו. צודקות...

tutik1

New member
נהדר לשמוע ממך!../images/Emo24.gif

ונהדר לשמוע את החדשות. לגבי האוכל, כל מה שאמרו-נכון (....). ןמוסיפה-אל תהיי בהיסטריה שהוא יחנק (תשמרי את ההיסטריה הזו למוצקים...
). עם מעט גרבר או אוכל טחון הוא לא יחנק-מקסימום יפלוט. זה חלק מהעניין ולא נראה לי טוב לשדר לו לחץ בעניין. זה טבעי וחשוב שיתרגל גם את הפליטה. ועם המחשב החדש (מקנאה בך...) מקווה שנראה אותך יותר!

sigalaz

New member
גם אני מקווה להיות פה יותר ו...

בלי יותר מידי דרמות. הספיקו לי לכל החיים...

גשם111

New member
יופי שקפצת לביקור...

ויופי שמסתדרות הבעיות. אני יכולה לספר לך מנסיוני שאצלנו שתי הבנות חיו על מטרנה עד גיל 10-11 חודשים, בסירוב כמעט מוחלט לכל המרוסקים למיניהם. ברגע שקבלו אוכל "אחיז ביד" כל התמונה השתנתה. תני לו להנות מהפורמולה שלו, יש שם כל מה שהוא צריך, פלוס הרבה נוזלים שזה חשוב מאוד בעונה הזו... ודרך אגב, הגדולה שלי, 3.8, רק עכשיו נפרדה מהמטרנה (עכשיו נשארנו עם הבקבוק שזה הפרוייקט הקשה שלפנינו...)

catנוע

New member
עדכון מצוין

לגבי האוכל - אין צורך להפוך את הטרמפולינה. זה משדר לו לחץ, ויתכן שגם זה גורם לו לא לרצות לאכול את האוכל. הוא לא יחנק מאוכל מרוסק, מקסימום יוציא אותו חזרה החוצה, וזה תרגול מצוין ללשון ולחיך. בהתחלה הטעמים והמרקמים משונים להם. אין צורך לגוון לו כרגע - הוא בשלב ההתחלתי של הטעימות. תתחילי עם משהו עם טעם כמו בטטה, או גזר, תרסקי ותתני לו קצת בכפית. בהתחלה הם מוציאים את זה החוצה כי זה מוזר להם בפה, אבל הם מתרגלים. גם אל תצפי לארוחה ממש בהתחלה. גם אם הוא אוכל חצי כפית זה אחלה, וזה בטח עוד לא מחליף ארוחה של תמ"ל. עוד דבר - אל תתני לו את הטעימות כשהוא רעב מדי, כי אז הוא רוצה את התמ"ל, וגם לא כשהוא שבע מיד אחרי התמ"ל. אמצע הדרך - כשהוא לא רעב מאוד אבל גם לא ממש שבע, זה הזמן האידיאלי לתת טעימות. ובעיקר - בלי לחץ
אז הוא יאכל רק בעוד חודש או חודשיים, אז מה?

ממולדה

New member
בלי שום קשר, אני חושבת

שספרים כמו "טעמים ראשונים" ובכלל ההנחיות הרשמיות לגבי מתן מוצקים, מעמיסים המון לחץ על ההורים בתחום הזה. מציינים כל מיני מזונות ומתי אפשר לתת אותם, ויוצא שבגיל חצי שנה כבר הילד אוכל את כל הירקות, בגיל שבעה חודשים כבר גומר קערית מלאה של מרק עם אורז, בגיל 9 חודשים אוכל סנדוויצ'ים שלמים וכולי. כמובן שחשוב לציין את כל זה, אבל הרושם הוא של קצב מהיר מהקצב הריאלי של רוב התינוקות (יש יוצאי דופן, למשל הבת של דשדש
) . וכל העצות של "לבשל, לאדות, להקפיא במנות קטנות" (שאני מילאתי אחריהן באדיקות...) רק גורמות לעוד התעסקות סביב זה, שמשדרת לחץ גם לתינוק. בישלתי, אידיתי, השקעתי, ועכשיו הוא לא אוכל! שורה תחתונה - תינוק בן חצי שנה הוא בסך הכל תינוק בן חצי שנה. אפשר לתת לו מה שהוא מסכים לטעום, לא צריך להילחץ ולהתעקש, לא למדוד כמויות, אלא אם הוא מגיע לגיל שנה ויותר ולא אוכל מזון מוצק (שאז יש מקום לבירור מעמיק יותר). ומשהו שאני למדתי: לא שווה לשבת לידו עם כפית לפה ולהתבאס מזה שהאוכל לא נכנס. יושבים יחד לאכול, הקערית שלו מולו, ואם הוא רוצה שייקח בעצמו ביד או בכפית. את הלכלוך צריך יהיה לנקות בכל מקרה
וממילא בזמני מחלות ועצבים הם חוזרים לינוק/לשתות תמ"ל כמעט בלעדית למשך שבוע שלם...

NיקהNוני

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif מסכימה איתך

התלהבתי מהספר בדיוק ל...שבועיים- שלאחריהם מצא דרכו אל מעמקי ארון הספרים... בסופו של דבר- מה שקובע הוא הקצב של הילד/ה וההעדפות הקולינריות שלו/ה

sigalaz

New member
אחלה עצות אני מקבלת פה והרבה שלווה

אז באמת אוריד ממנו לחץ , למען האמת, ביומיים האחרונים כבר החלטתי שארפה וגם עידכנתי את המטפלת במשפחתון שתרפה ממנו וכשהוא יסרב לא להתעקש ולעבור לאהבת האמת שלו...סימילאק...תודה רבה

למעלה