היי מזל"ט לכולם! המשך הטיפים

היי מזל"ט לכולם! המשך הטיפים ../images/Emo140.gif

שיטה מעולה לציפוי בשקוף (encasement) שלימדו אותיושעובדת אצלי מצויין: זו שיטה מתאימה בעיקר לחרוזים מאורכים ומאז שהתחלתי לעבוד בדרך זו לא נשארות יותר בועות מיותרות (כמעט) אז ככה: אחרי שהחרוז כמעט מוכן לגמרי עם הדוגמא שרציתם ובצורה הרצויה מתחילים למרוח מצד לצד (מחור לחור) רצועות של זכוכית שקופה לאורך החרוז זו ליד זו כשהן חופפות מעט בשוליהן. בשלב הזה קורה שאכן נלכד אויר בין הרצועות אבל זה לא נורא כי עכשיו מגיע שלב שחרור האויר: מתחילים להתיך את הציפוי השקוף בבדרגה, מתחילים באמצע החרוז ולאט זזים לצד אחד ורואים איך האויר משתחרר מהצד. אחכ" חוזרים לאמצע ועושים את אותו הדבר לצד השני. * למרות שהאויר אכן משתחרר, כדאי שכמה שפחות אויר ילכד מלכתחילה בין הרצועות משום שבתוצאה הסופית רואים פסים. * אם למישהו יש שיטה יעילה באותה מידה לציפי של חרוזים עגולים אשמח מאד לשמוע! אם יש עוד שאלות או שמשהו לא ברור אשמח לענות! יום טוב! יסמין

michal_sil

New member
יש המון שיטות לציפוי בשקוף

כל אחד מוצא משהו שמתאים לו. השיטה שבה אני משתמשת לחרוזים בכל הצורות- ממיסים שקוף עד שמאוד חם ויוצרים טבעת במרכז החרוז. מגלגלים בעדינות על הגרפית. על צידה של הרצועה שנוצרה מוסיפים עוד טבעת של שקוף (חשוב שהיא לא תיגע בחרוז הבסיס, אלא רק בטבעת השקופה הראשונה), מחממים מגלגלים בעדינות ובודקים שאין בועות אויר. אם עדיין יש- מחממים שוב, מגלגלים ועוברים לטבעת הבאה.אחרי שמסיימים צד אחד- חוזרים למרכז ומתחילים את הצד השני. הכי חשוב- לבנות את הציפוי רק על הצבע השקוף ולא "לדרוך" על חרוז הבסיס וגם לא לגלגל בכוח, אלא בעדינות.

mikirosen

New member
מה הסיבה

שאת הטבעת השניה מוסיפים על הטבעת המרכזית מבלי לגעת בחרוז הבסיס ?אם הבנתי נכון על חרוז צילינדי מלפפים מספר טבעות מהמרכז לכוון קצוות החרוז?

zfard

New member
הסבר-

כשהזכוכית מתחממת ועוברת למצב נוזלי יותר, השלב שבו אנחנו מתמרנים אותה להסתדר במקום ואת החרוז להיות עגול, היא מתרחבת, ו"סוחבת" איתה את מה שנוגע בה מלמטה. אם אכן נוגע בה משהו מלמטה, בתוצאה הסופית ייראו פסים לפי איך שליפפנו את השקוף, כי הדוגמה "נישקה" את השקוף וזזה יחד איתו. אם זה לא ייגע בלמטה, אלא בשקוף שכבר שמנו, ברגע שזה יסתדר על החרוז שם זה יישאר. אני ציפיתי פעם חרוז אדום עם קישוטים לבנים בשקוף, בגלל שלא הייתה לי הרבה סבלנות עשיתי את זה עם סטרינגר, ואכן הקישוטים יצאו מקוטעים פסים פסים, איפה שהיו הליפופים של הסטרינגר. בסופו של דבר זה יצא מעניין, זה נראה כמו שטיח, רק מזכוכית, אבל זאת לא הייתה כוונתו של המשורר

mikirosen

New member
ציפוי בשקוף

שמעתי שניתן לצפות גם עם רצועות זכוכית שטוחה . איזה זכוכית ובאיזה שיטה?

אמנון אלבז

New member
מנהל
קריסטל

הזכוכית התואמת מורטי נקראת קריסטל, נמכרת בגיל רפאל ברוחב של כ- 60סנטימטר.אני נוהג לחתוך אותה לרצועות ברוחב 15 מילימטר, עדיפה על השקוף של מורטי. יתרון נוסף בשל רוחבה מגנה על החרוז החשוף בזמן העטיפה, החישוב מחיר על המשקל , זולה יותר, לאחר החיתוך חיבים למצוא שימוש בשברים הרבים שנותרים. וזה נהדר לאילתורים שונים

אמנון אלבז

New member
מנהל
הקריסטל

בהשוואה לתקלות שיש לשקוף המורטי, מצליח לי יותר, בפסיפס פיוזינג אין לנו את בעיות חוסר החמצן ושינויי גוונים נוצרים לנו עם זוית חימום מהירה.אם כבר דנים בקריסטל ובפיוזינג אז הוא משמש כמצע של כל השאריות מיצור החרוזים לפלטה יפיפיה שבשריפה שניה יכולה לעלות על תבנית ולתת לנו יופי של צלחת

למעלה