היי לכולם!

אופניקו

New member
היי לכולם!

אני לא ממש יודעת אם זה המקום הנכון לשאלה כזו, אבל מקריאה של הודעות קודמות הבנתי שיש פה אנשים שמבינים בטארוט של אושו, ורציתי לדעת אם מישהו יכול לעזור לי לפענח קריאה. הפריסה הייתה של בצורה של צלב קלטי והקלפים הם: 1. רגישות קליטה (מלכה מים). 2. השלכה (7 מים). 3. אי גשמיות (5 התעלומות הראשיות). 4. תמימות (19 התעלומות הראשיות). 5. לידה מחדש (10 עננים). 6. לחץ (7 אש). 7. האטה (אביר קשתות). 8. מרגע לרגע (2 קשתות). 9. אמון (אביר מים). 10.אנחנו העולם (10 קשתות). המקסימום שאני הצלחתי להפיק מזה זה כשדאי לי להרגע, להוריד לחץ ולזרום (אני אפילו לא בטוחה שזה נכון). אם מישהו יוכל לעזור לי לפרש, אני אשמח.

היי גם לך , וברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

ובכן צדקת
זה אכן לא המקום לכך...... אבל אני משוכנע שמי שיכול לעזור לך, יכתוב לך על כך במסרים פרטיים !!

נועיק

New member
דוקא יכול להיות מעניין

עכשיו שהשמצנו את אושו ברבים - לראות כלי אחד שלו כדוגמא להשפעה שלילית של מאסטר שמכתיב לתלמיד בעזרת הקלפים מה לעשות ואיך לחיות... (אופס - או שלא...)

eitanreder

New member
זה לא פורום של פילפולים אבל

אם את מזמינה לארוחת ערב .תמשיכי

תראי יקירתי ........... ../images/Emo24.gif

פה משמיצים את כולם לפי הסדר לפני כמה זמן זה היה אוסואי, ולפני זה היה זה אוריאל ולפני זה אותי, אז עכשיו את אושו ביג דיל !!!!!!! סו וואת? תארי לך שלכל אחד מהמושמצים האלה אתן כאן בימה להתגונן? תהייה ממש אנרכייה אז.......קדימה ההשמצות, והלאה ההגנות אה כן, ואם תהיי טובה........ וסבלנית...... בשבוע הבא, אולי מישהו יתקיף אותך אבל זה רק אם מממש ממש תצטייני שתיהיה זה שבת שלום ומוארת לכולנו, (מתוך פסוקו של יום 2004)

אסתי69

New member
הרי עכשיו נעלבתי

אותי לא השמיצו אפ'פם ואני שנה וחצי פה זה אומר שאני לא מזדיינת אוי מצטיינת? ככה להעליב?

hannan

New member
יפה מאוד'-עליתם על הקרטריון האמיתי

לסכנה ולהבחנה המהותית בין "גורו" במובן השלילי לבין מורה דגול. יש המסכמים את העניין במשפט הדידקטי "מה שאני אומר לכם לעשות תעשו ומה שאני עושה על תעשו" הסקנה האמתית מבחינת התלמיד ב"גורואיזם" זה לא להבין שהגורו -המורה -המאסטר וכו- הוא רק בשר ודם - ולכן אין סתירה אם אתה אוהב אותו ושמשמצים אתו. לצורך העניין גדולתו של אושו היה במשחק הכפול למה שמצפים מגורו על אנושי להיות ובין מה שהיה. (ואני לא מתכוון לקדילקים שלו ). מי כמו אושו אמר משהוא וסתר אותו מיד אחכ' ועוד ידע והכיר את הביקורת על זה ואף נתן לזה תשובות נהדרות. מי כמו אושו ידע בתת מודע את חולשותיו וחולשות הגורואיזם וכתב בעצמו משפטים נהדרים שהיווה סתירה מושלמת לחייו כגון הרעיון שגורו צריך לתפח קהל מאמנים גדול בגלל האפקט הפסכלוגי שאם יש אנשים שהולכים אחריי סימן שמה שאני אומר נכון... לצורך העניין מי שנפגע בגלל שמשמצים את המורה שלו- כבר נמצא בסכנה -שכן הוא שוכח שהמורה שלו אנושי ומהיותו כך הוא נתון לביקורת וכן- הוא יכול להיות אחראי על מחדלים וחלילה מעשים נוראיים אחרים. האם לא כולנו כבני אדם אנושיים מלאי חוכמה טוב לב ואחזריות ובורות כאחד? מי שרגיש יותר מדאי לביקורת על המורה או הגורו שלו- כבר נמצא בסקנה -ללא קשר אם באמת הכפישו את המורה שלו בצדק או לא- כיוון שהוא יוצא מראש מנקודת ההנחה שלא יתכן שהמורה שהוא הכיר עשה כך וכך- הרי הוא האחרון ש.. ומי שעוקב אחרי החדשות יודע שהעבריין הממוצא הוא לרוב זה שהיה כל כך עדיב לשכנים וכו'. או כפי שאמרו אחרים- השטן עצמו לא הולך עם קרניים וזנב- הוא תמיד יסתובב עם חליפה ועניבה. בכל מורה גורו וכו - יש חוכמה וטפשות אמיתות וסטירות- ועל התלמיד לברור את העיקר ולזרוק את הטפל. ברגע שמישהו הוא טבו לביקורת -אזי יש בו צד לא אנושי- או שישי לו תלמדים כבשים (ויהיה זה לצורך העניין אושו,באבגי, אסואי וכל הגדולים האחרים. גם אם הכתבה למשל על אושו הייתה נכונה- זה שמישהוא הלך והשתתף במפגשים אתו -ולא הרגיש דבר -לא אומר שהכתבה אינה נכונה -כמו שזה לא אומר שהיא היתה נכונה. מי שאוהב את האמיתות של אושו או אסואי או כל אדם גדול אחר -יאריץ את הגדולה למרות שהאדם הוא אנושי וזה כרוך גם בצדדים מאוד אפלים. להזכרכם: מהטמה גנדי הגדול- התאכזר לאישתו וכן גם אינשטין - זה לא פוסל את מה שהם אמרו וז כמובן לא מצדיק את מעשיהם. הם היו אנושיים כמו כולנו- גם אם היו להם תארים אחרים!

נועיק

New member
נא לא לשכוח - אושו רק מייצג דרך

דרך משותפת להרבה אנשים ואושו הביא לה פרסום רב, זמין ונוח. מכיון שאני מניחה כי התייחסת להערה שלי, אני עונה באופן יותר אישי - כתבת - "מי שנפגע בגלל שמשמיצים את המורה שלו- כבר נמצא בסכנה" אז להסביר את הדברים: אני "נפגעתי" דוקא מהעובדה שהדברים הובאו כציטוט מכתבה בעיתון. מתוך היכרות עם מערך הפרסום הישראלי לאורך שנים רבות, אני מכירה את העיוותים המקובלים בעיתון, שמציגים תמיד אמת דמיונית הרבה יותר מכל מדע בדיוני מצוי. לכן לא קונה עיתונים, לא קוראת אותם, ומשתדלת להתחמק מחדשות ושאר מקומות בהם יכולים להביא לי את האמת מעוותת ופופוליסטית. אז בבקשה לעתיד - מי שרוצה לעורר את כעסי(?) - שיצטט מהעיתון ויבסס על כך את משנתו.

נועה, הצלחת לשדרג את האימרה

אל תיתני לעובדות לבלבל אותך והם עוד אומרים שאין לאן להתקדם :)

tovabrendel

New member
אושו מתמקד..בכאן ועכשו

למה הפריסה הקלטית שמתייחסת גם לעבר ועתיד?

אופניקו

New member
לנועיק ולטובה

השאלה הייתה בנוגע להתלבטויות שלי בכל מה שקשור לקשר חדש. זה אדם שאני לא ממש מכירה (אבל נדלקתי עליו). בחרתי דווקא את הצלב הקלטי כי הוא עובר עכשיו את אותו מסלול פרידה מהחברה שלו, שאני עברתי עם החבר האחרון שלי - אותן סיבות ואותן התלבטויות. יכול להיות שחלק מה"הדלקות" קשורה להזדהות שלי איתו - ולכן הנגיעה לעבר. בכל מקרה, כמו שזה נראה, הוא לא הולך ליזום שום דבר, ואני לא לגמרי בטוחה אם ליזום את זה בעצמי - תמיד טוב לשמוע עוד דעה. שיעשע אותי לראות שהצתתי דיון על אושו.
אופניקו

למעלה