היי, כמה שאלות לגבי קנדה.

GabGab2

New member
היי, כמה שאלות לגבי קנדה.

אני מתעניין בלימודי מדעי המחשב לתואר ראשון בקנדה (חייב לציין - אין לי שם אזרחות/אישור שהייה קבוע).
בגדול אני מודע לכך שהתקנים לסטודנדטים זרים הם כמעט תמיד מצומצמים, ושאאלץ להתמודד מול סטודנטים מצטיינים מרחבי העולם, WHICH IS NOT VERY COMFORTING.
הדבר שהכי מדאיג אותי הוא נושא המלגות. אני לא בא ממשפחה בעלת אמצעים, כך שהלימודים שם יקרים לי מידי וכך גם עלויות המחיה, מה שאומר שללא מלגת שכר לימוד מלאה ומלגת קיום (לפחות חלקית) - לא אוכל ללמוד שם.

1. מה הסיכויים של סטודנטים בין-לאומיים לקבל מלגות שכר לימוד וקיום? הם סבירים? או שאני חולם בהקיץ כאן? במה הם תלויים?
2. בהנחה שאני מקבל ציון טוב ב-TOEFL, מה הסיכויים שלי להתקבל ללימודים בפקולטה למדעי המחשב באוניברסיטה טובה אם ממוצע הבגרויות שלי הוא 92 (5 יח"ל באנגלית, מתמטיקה וכימיה בציונים מצויינים)?
3. באופן כללי, אם אני מתחיל עכשיו את התהליך של הבחנות במבחן TOEFL, חיפוש המלגות והרשמה למוסדות הלימוד - זה הגיוני להספיק את הכל ולהתחיל ללמוד בספטמבר הקרוב?

אשמח לקבל עזרה... תודה

ShacharWeis

New member
כמה תשובות

1. אפס. מלגות לתואר ראשון זה מאוד נדיר, גם למקומיים.
2. תלוי באוניברסיטה, לדעתי סיכויים טובים.
3. בדקת אם ההרשמה עדיין פתוחה ?

GabGab2

New member
מאכזב.

כמו שאמרתי, בלי מלגה אין מצב שאני שורד שם :/
כנראה שאאלץ ללמוד בארץ מקצוע מבוקש ואז להגר לשם ביום מן הימים...

ShacharWeis

New member
תלמד בארץ מדעי המחשב

זה תמיד יהיה מבוקש.
קח בחשבון שזה תואר קשה ודורש השקעה עצומה.

GabGab2

New member
דומני שהמקצוע

לא נמצא ברשימת המקצועות המבוקשים.
כלומר כנראה שאצטרך למצוא שם עבודה מהארץ (אחרי שאצבור כאן ניסיון). אם כן, איזה יתרון יהיה לי על פני מתכנתים שלמדו שם? למה שמעסיק יקח אותי תחת חסותו ויבזבז עלי זמן וכסף על אישורי שהייה, אם יש לו מבחר של מתכנתים מקומיים? תקן אותי אם אני טועה..

ShacharWeis

New member
זה נכון לכל מקצוע, אבל למתכנתים יש יתרון :

1. המקצוע לא דורש רישוי מקומי (שלא כמו רוב המקצועות האחרים)
2. תמיד יש ביקוש לתוכניתנים טובים (גרועים יש אלפים מתגלגלים ברחוב)

Roizors

New member
תלמד בארץ

אני רואה שיש לך מוטיבציה גדולה לעבור לקנדה אם אתה מוותר על תחומי העניין שלך כדי ללמוד משהו שיכול להכניס אותך לקנדה.

אני הייתי באותו מצב בדיוק. עשיתי תואר ראשון בארץ (בזמנו זה היה אמור להיות מספיק כדי להגר, אבל זה השתנה כשסיימתי), עבדתי בזמן הלימודים במשרת סטודנט כמתכנת, עבדתי עוד שנתיים במשרה מלאה, והתחלתי בקנדה תואר שני במדעי המחשב עם מלגה (ואז אתה כבר די סגור פה).

מה שאני מנסה להגיד זה אם מדעי המחשב באמת מעניינים אותך, עצתי היא ללמוד בארץ, לעשות כסף שיעזור לך במעבר (יש עוד דברים חוץ משכר לימוד), לצבור נסיון קריטי כי יש הרבה הזדמנויות בארץ, ואז לעבור לקנדה דרך תואר שני. ארוך, אני יודע, אבל זאת הדרך הכי מסודרת שאני מכיר. דרך אגב, כדי להתקבל לתואר שני צריך להגיש מועמדות כמעט שנה מראש אז קח את זה בחשבון.

למעלה