היי כולם

Deosette

New member
היי כולם

זה פעם ראשונה שלי כאן. לא כתבתי שירים כבר המון זמן, לא מאז סיום התיכון לפני 5 שנים. פתאום לפני יומיים הבטתי בתמונה ישנה שלי עם האקס שלי וכתבתי את זה: לאנה של לפני שנים אחדות.... תראי אותך עם המבט השליו בעיניים התחושה הנדירה, שאת אפילו לא רואה בחיוכך למצלמה, של השלמות העצמית כאילו אין ספק בעולם כי את האלה היחידה אלי אדמות. פנייך כה רגועות, שאין שום דבר היעיב על יופייך הפנים המונחות לך על הכתף שרק מאחורי גבך תחושי אפילו את חיוכו הקורן. את לא מתארת לך בכלל, שכאשר הוא הלך, עם החיוך איתו, את כבר לא תטי את ראשך כמו ונוס של בוטיצ'לי ואלוהותך תחפש אישור באדמה בין קנטאורים, שדונים בלונדינים או מאחזי עיניים היוצרים הלוזיות למחייתם הם המחפשים ניצוץ זהב מזדמן. את עתידה ללבוש חיוך מטורף, צחוק רועם, טון תקיף ושער בוער כאש אך עינייך יאירו כשני פנסי רחוב ברובע עתיק. הסומק על לחייך יאלץ להתחלף בסומק "גרלן" משזף מנצנץ וראשך יזקוף בכורח מעל המים הענווה ההיא שהפכה לחרדת בן אנוש תטרטר אותך מדי שחר בשנתך וככה תדעי, אלה אבודה, כשמקצצים את כנפייך אלוהותך וגם שלו הולכים לאיבוד כי האיחוד המושלם בלעדיו את רק יצור נודד שעד קץ הימים יחפש אישורים... העתיד נראה רע דארלינג אך תזכרי לך, כי גם כאשר היצורים הגשמיים אינם מכירים בהיסטוריה של נשמתך אני אזכור תמיד ולעולם לא אבגוד באמונך, יהיה אשר יהיה תמיד אגיד כי את עפה ברוח לאן שתישא אותך אך לעולם לא תתביישי להשתמש במפרשים כנגד כיוון הרוח באהבה, אנה של עכשיו

ברוכה הבאה

אז ככה אני לא יודע מאיפה להתחיל מכיוון שיש הרבה, לכן אני ינסה להמעיט במילים ןלהעביר את המסר. אני יפתח בזה שאהבתי את הפניה של הנמען למען בחתימת אותו השם או אולי שמך,מה עוד שיש בזה יצירה של השלמה והתפכחות אחרי 5 שנים, וזה מעובר בצורה יפה. כי את האלה היחידה אלי* אדמות- צריך תיקון לעלי היוצרים הלוזיות*- אני חושב שכדאי להשתמש במילה אשליות, מכיוון שתעתיק של מילה לועזית (ספציפית זו) לא מתאימה לשיר ובכלל. תראי אני חושב שיש שימוש רב מידי במוטיב של השאלה, דימוי ומטאפורה בשיר, שימוש שמסיח את דעתי מהרעיון המרכזי, ומצד שני אני מנסה לתאר אותך יושבת ומסתכלת על התמונה וכל מה שאת רואה זה מה שאת כותבת, לכן השימוש הרב במוטיבים אלו, הכתיבה היא יציקת ההרגשה כמו שהיא על הדף. ואם כך אז אולי זה בסדר. כי גם כאשר היצורים הגשמיים* אינם מכירים בהיסטוריה של נשמתך אני אזכור תמיד ולעולם לא אבגוד באמונך-אם זו הנשמה שכותבת אז אני מבין מדוע כתבת- היצורים הגשמיים, מה שנראה לי ככוונה שלך. מה מהופך את כל השייח לפנימי ואז זה קצת בעיה כי הנפש לאורך כל השיר מנהלת דיון על הגשמי דווקא ופחות על הרוחני?! בכל אופן השיר גרם לי לשאלות לא מעטות ועל זה תבוא הברכה. בהצלחה בהמשך הדרך

ברוכה הבאה../images/Emo39.gif

דאוסט, ברוכה הבאה לפורום. הרעיון שבו הדוברת משוחחת עם מי שהיתה, כפי שהיא ניבטת בתצלום לאחר שנים, יכול להיות יפה. אלא שעלולה להיות בעיה - שהשיחה הזו נשארת בינה לבין עצמה (בעצם זה מונולוג) ואינה מופקעת לטובת הקורא. אני חושבת שכאן נדרשת עבודה - ראשית, להפקיע את המונולוג הזה לטובת הקורא, לצמצם היכן שיש חזרות או גלישה לקיטש או למשהו יומיומי מידיי (למשל: "העתיד נראה רע דארלינג...") וללטש - יש מספר ניסוחים בעייתיים. חוצמזה, נוח יותר לקרוא עם רווח בודד בין שורה לשורה ולא כפול. כך לפחות על המסך. השתלבות מוצלחת בפורום.

למעלה