היי כולם.שאלה לגבי הרכבת....

מצב
הנושא נעול.

yana4ka

New member

אני בת 16 מבאר-שבע. השאלה היא כמה עולה כרטיס לשם ובחזרה מב"ש לת"א. אמרו לי שיש הנחה לתיכוניסטים.....ובתחנה אמרו לי שצריך הוכחה מהתיכון ושזה רק לאנשים מפנימיות(?!).אז יש הנחה או לא? האם שווה לי יותר לנסוע באגד ולחזור ברכבת?

yana4ka

New member
ביום חול-יום שני. הזה.אם זה חשוב...

אני בת 16 מבאר-שבע. השאלה היא כמה עולה כרטיס לשם ובחזרה מב"ש לת"א. אמרו לי שיש הנחה לתיכוניסטים.....ובתחנה אמרו לי שצריך הוכחה מהתיכון ושזה רק לאנשים מפנימיות(?!).אז יש הנחה או לא? האם שווה לי יותר לנסוע באגד ולחזור ברכבת?
ביום חול-יום שני. הזה.אם זה חשוב...

fireman

New member
כ45 ש"ח כרטיס הלוך ושוב

כ45 ש"ח כרטיס הלוך ושוב
לא ידוע לי על הנחה לתיכוניסטים

איליה.

New member
כל האמת על הנחת תלמיד

כ45 ש"ח כרטיס הלוך ושוב
לא ידוע לי על הנחה לתיכוניסטים
כל האמת על הנחת תלמיד
כדי לקבל הנחת תלמיד, צריך לקבל תעודת תלמיד מיוחדת של רכבת ישראל, ואת זו ניתן להשיג אם את מוכיחה שאת משתמשת ברכבת כדי להגיע לבית הספר.

Springy

New member
כרטיס הלוך ושוב עולה 44.5 ש"ח

כיוון אחד עולה 24.5 ש"ח. אלא אם המציאו משהו חדש, הנחת הנוער היחידה היא בנסיעה לבי"ס וחזרה וצריך אישור מביה"ס והרכבת (אין לי מושג מהי הפרוצדורה). יכול להיות שבאמת משתלם לך יותר לנסוע באוטובוסים: מחיר כרטיס הוא 12.6 ש"ח. ההבדל הוא בערך 15 דקות עד חצי שעה נסיעה. תעשי את החשבון שלך - אני כחיילת נסעתי תמיד באוטובוס, כי ככה לפחות יכולתי לישון בנסיעה ולא הייתי צריכה לקום ולהחליף רכבת.

fireman

New member
רק תזכירי לי

כיוון אחד עולה 24.5 ש"ח. אלא אם המציאו משהו חדש, הנחת הנוער היחידה היא בנסיעה לבי"ס וחזרה וצריך אישור מביה"ס והרכבת (אין לי מושג מהי הפרוצדורה). יכול להיות שבאמת משתלם לך יותר לנסוע באוטובוסים: מחיר כרטיס הוא 12.6 ש"ח. ההבדל הוא בערך 15 דקות עד חצי שעה נסיעה. תעשי את החשבון שלך - אני כחיילת נסעתי תמיד באוטובוס, כי ככה לפחות יכולתי לישון בנסיעה ולא הייתי צריכה לקום ולהחליף רכבת.
רק תזכירי לי
איפה בדיוק מחליפים רכבת בין באר שבע לתל אביב?!?!?!?!?

Springy

New member
אבל עוד סיבה לנסוע באוטובוס

סליחה, טעות שלי
חשבתי על נסיעה ליעד אחר כשכתבתי את זה.
אבל עוד סיבה לנסוע באוטובוס
היא שהתדירות גדולה יותר. לפחות אז, רכבות היו בערך פעם בשעה, ואוטובוסים בערך 4 פעמים בשעה. אני מניחה שלא השתנה הרבה.

כמה הערות

כמה הערות
חוץ משעות העומס זמן הנסיעה באוטובוס וברכבת זהה: שעה ו-35 דקות בערך. לכן עדיף לנסוע באוטובוס, בגלל המחיר. אגב, המחירים זהים ב"אגד" וב"מטרופולין". (והם ירדו, אגב, בגלל ש"מטרופולין" התעקשו על המחיר הנמוך).

מצב
הנושא נעול.
למעלה