היי חברה עוד שבוע וחצי אני מתגייסת

דנה*

New member
היי חברה עוד שבוע וחצי אני מתגייסת

ולא שלחו לי פרטים מה להביא וכדומה אולי מישהו יכול לעזור לי??

שרקי

New member
ok

שלום דנה תראי יש את האתר: www.idf2000.co.il (אם לא טעיתי) יש שם כמה "מאמרים" שינסו לענות לך... אבל זה לא 100% מדוייק שם... את יכולה להתייץ עם מוכר בריקושט (תזכרי שהוא רוצה למכור
) אני ממליץ אישית מנעולים (וגם עבור הקיטבג ב´ שתקבלי)

sky_girl

New member
תלכי לריקושט...

יש להם מן דף כזה עם כל דבר שמתגייס צריך. תבקשי את הדף הזה ואחרי זה תשבי בבית ותסמני מה את צריכה. נתראה בבקום (גם אני מתגייסת ב14)

דנה*

New member
../images/Emo9.gif

אהלן את יודעת אולי לאיזה מסלול את הולכת? דרך אגב קוראים לי קטי נפגש שם

ibi

New member
ל- sky girl

אהלן...זוכרת אותי? גם אני הולכת לקורס מפעילת מערכות מחשב וקיבלתי גיוס למאי.. ביום שלישי אני מקבלת טלפון מההורים שלי (הייתי בניו יורק) שהתקשרה איזו אחת ממדור קד"צ והודיעה להם שאני מתגייסת ב- 14 לאוגוסט. איך הייתי שמחה!!! הקיצר...אנחנו כנראה נהיה ביחד בקורס, את יודעת אולי אם זה קורס של בנים ובנות יחד? את יודעת אולי איפה תהיה הטירונות שלנו? כל פרט שיש לך על הקורס יתקבל בברכה :) אגב, כבר עשית את כל הקניות שצריך? אני עוד לא, חזרתי רק לפני יומיים מניו יורק...עכשיו צריך להתחיל לסדר דברים אבל קודם אני מחכה שיגיע הצו בדואר רק אז אני אדע ב- 100% שזה נכון. איפה את קנית את הנעליים? אני לא יודעת מה לעשות בקשר לנעליים, יש את הנעליים האלה של הריבוק שהן מכוערות וגם לא הכי זולות...יש נעליים של ד"ר מרטינס שלא נוח לי כל כך... יש למישהו המלצות איפה לקנות נעליים? ענבל

sky_girl

New member
היי....

כמובן שאני זוכרת אותך
אין לך מושג כמה שמחתי לשמוע שהקדימו לך את הקורס, זה אומר שכנראה נהיה ביחד גם בטירונות וגם בקורס עצמו. זה נותן הרגשה טובה להגיע למקום חדש ולדעת שאתה מכיר שם מישהו, לא? בעקרון, לא ידועים לי יותר מדי פרטים חדשים על מיקום הטירונות שלנו. לגבי הבנים והבנות, כל מה שאני יודעת זה שהבנים שמיועדים לתפקיד הזה מתגייסים ב13/8. אני לא יודעת מה אורך הטירונות של הבנים שעושים את הקורס הזה ולכן לא ידוע לי אם הם יהיו יחד איתנו בקורס. בכל מקרה, לפני כמה שבועות עברתי תחקיר בטחוני יחס עם עוד כ20 איש שמיועדים לתפקיד הזה. (דרך אגב, את עברת תחקיר בטחוני?) הופתעתי מאד לראות שהרוב שם היו בנים (את זוכרת את היחס של הבנים והבנות במבחנים? אצלינו במבחנים היו כ60 בנות ו5 בנים). ומכל ה20 איש היינו רק 3 בנות (כולן מתגייסות ב14/8). ד"א, האנשים שהיו בתחקיר הבטחוני נראו בהחלט נחמדים וחכמים, ז"א שנהיה בחברה טובה
ולגבי הציוד לצבא, אז רק בשבוע האחורן התחלתי לעשות קצת קניות. קניתי נעלי ספורט של ריבוק שהיו מאד יקרות אבל נוחות, קניתי חולצות לבנות ועוד דברים קטנים כמו גרביים וכו´... ביום חמישי הלכתי לריקושט ושם נתנו לי רשימה עם כל מה שמתגייסים צריכים, אני הולתכ לעבור עליה במהלך סוף השבוע ומקווה להשלים את קניית הציוד (ויש הרבה מה להשלים) במהלך השבוע הבא. אני מאד ממליצה לך גם לקחת רשימה כזאת מריקושט, כי זה בהחלט עוזר. ולבסוף, רציתי לשאול אותך איך היה בחו"ל? כמה זמן היית? עם מי? (בעצם אולי הפורום זה לא המקום המתאים לדבר על זה, אז אפשר גם באי מייל או באיי סי קיו).

ibi

New member
אהלן..

הפורום הזה ממזמן הפך לא רק למקום של דיבורים על הצבא...חחח אני לא עברתי סיווג בטחוני כנראה בגלל שהקדימו לי את הגיוס ויש כל כך מעט זמן לא יעשו לי כנראה רק אחרי הגיוס. בזמנו אמרו לי שאת הסיווג הבטחוני עושים במועד קרוב לגיוס, והם רק עכשיו החליטו להקדים לי את הגיוס...אני מקווה שבקטע הזה לא יעשו לי בעיות אבל אני אתקשר ביום ראשון ללשכת גיוס לשאול מה קורה עם זה. אני מכירה בן שמתגייס לתפקיד הזה ב- 12/8, אז בטח יש שני מועדים של גיוס לתפקיד הזה לבנים אבל זה בטח יהיה באותו קורס. אני לא יודעת כמה זמן בנים גובניקים עושים קורס אבל אם הם לא יהיו איתנו בקורס אז יצא שיהיו שני קורסים כאלו מקבילים... את זוכרת אולי מתי היו המיונים שלך? אני מתארת לעצמי שלא היינו באותו יום כי ביום המיונים שלי לא היו בנים בכלל. לבנים היו ימי מיון משלהם.הילד שאני מכירה שעשה את המיונים עשה אותם עם בנים בלבד, ובגלל זה לא מפתיע אותי שיש הרבה בנים. היו המון ימי מיון למחשבים... כיף לשמוע שהאנשים שהיו שם נחמדים וחכמים, אבל אני מקווה שלא חנונים כמו הסטראוטיפ שיש על אנשי מחשבים בצבא... אני לא יודעת מתי אני בדיוק אעשה את הקניות...אין לי כח לזה...אולי מחר אני אלך לקנות דברים. אז איך היה בחו"ל...היה כיף חיים כמו שחו"ל יכול להיות. ב-6 ביולי נסעתי לברצלונה עם החברה הכי טובה שלי לשבוע, והיה פשוט מדהים. זאת עיר מדהימה ויפהפיה ויש שם אוירה מצוינת. 4 ימים אחרי שחזרתי טסתי עם חברה אחרת לניו יורק שם היינו שבועיים ביחד. זאת הייתה הפעם הראשונה שלי בניו יורק והיה ממש ממש כיף! וזה יצא ממש מצויין, כי הייתי יכולה לטוס עם חברה שלי גם בספטמבר ומזל שבסוף החלטנו על עכשיו כי הייתי קונה סתם כרטיסים. זהו פחות או יותר...

sky_girl

New member
תשמעי...

לדעתי, תנסי להתקשר ביום ראשון בבוקר ולברר מה יהיה עם הסיווג הבטחוני. יש לי חברה שעשתה סיווג בטחוני (לתפקיד אחר לחלוטין) לאחר הטירונות וסיפרה שנתנו לא את הטפסים ב9 בערב של יום מסוים והיא הייתה צריכה למלא אותם עד למחרת בבוקר. בקיצור, אם יש אפשרות כדאי שתתעקשי לעשות את הסיווג הבטחוני לפני הגיוס, כי אחרי זה יהיה מעט מאד זמן והטפסים האלה הם ארוכים ומעצבנים... כן, אני זוכרת שהמיונים שלי היו ב9/1 (אם איני טועה שלך היו ב7/1, לא?) ואצלינו כן היו בנים (בודדים). זאת הפעם הראשונה שאנני שומעת שיש מיונים לחוד לבנים ולבנות, מעניין למה הם עושים את ההפרדה הזאת, הרי בסופו של דבר כולם נבחנים לאותם התקפידים. ולגבי זה שהיו ועדיין יש הרבה מיונים למחשבים, אז את צודקת בהחלט, היו כמה ימי מיון בינואר ואחרי זה היו עוד כמה בסביבות מרץ. לפי מה שנודע לי מהפורום כאן ומידיד שלי יש גם מיונים למחשבים בשבוע הבא, אבל אני מניחה שהם מיועדים לאנשים שמתגייסים מאוחר... לגבי האנשים שפגשתי בתחקיר הבטחוני, אז חלק מהם באמת נראו חנונים כאלה (האמת היא שאני די רגילה לראות אנשים כאלה, כי היו הרבה מהם במגמת הפיסיקה שבה למדתי בתיכון), אבל הרוב היו באמת נחמדים, חכמים וגם מצחיקים. איזה כיף לך שהיית 3 שבועות בחו"ל ועוד במקומות כמו ברצלונה וניו יורק (אם נהיה ביחד בטירונות, תספרי לי כבר חוויות פנים מול פנים). האם לא קשה לך לחזור לשגרה אחרי כל זה? אני גם הייתי בחו"ל (טסתי בדיוק לפני חודש), באיטליה והיה נחמד למדי אבל זה לא משתווה לחופשה בספרד שהייתה לי לפני שנתיים... ביי בינתיים

ibi

New member
תראי...חח

אני באמת אתקשר מחר ללשכת גיוס ואשאל מה יקרה איתי...אני באמת מעדיפה לעשות את התחקיר הבטחוני לפני הגיוס אבל אני מקווה שזה לא יהיה בעייתי בגלל שיש כל כך מעט זמן, יכול להיות שבשבוע הקרוב הם לא מאפשרים לעשות תחקיר בטחוני. המיונים שלי אכן היו ב-7/1. לילד מהכיתה שלי היה בדיוק שבוע אחרי והוא אמר שהיו שם הרוב בנים, עכשיו כשאני חושבת על זה אולי היו איתו גם בנות, איתי בכל מקרה לא היה אפילו בן אחד. כמה אנשים הייתם בכיתת מבחנים? אנחנו פחות או יותר מילאנו אותה, אבל הוא הושיב אותנו בטורים כיסא כן כיסא לא (אם את מבינה על מה אני מדברת..). אגב, היה גם יום מיונים אחד שאני יודעת עליו בערך חודש אחרי יום המיונים שלי והיו בו 6 ילדים. אני מכירה את אחד הילדים שהיו שם ואני חושבת שאלו ילדים עם פרופיל גבוה שנתנו להם צ´אנס להיבחן. הוא עבר את המבחנים לתכנות (מדובר בגאון אמיתי) אבל הוציאו אותו בסוף משם, אני חושבת שבגלל הפרופיל, וזה ממש חבל כי הוא מאוד חכם. אם לא קשה לי לחזור לשגרה? לא יודעת. בכיף הייתי נשארת בניו יורק עוד כמה זמן, שבועיים ממש לא מספיק לעיר הכי מפורסמת בעולם, אבל אני כל כך באקסטזה עכשיו בגלל שהקדימו לי את הגיוס שלא אכפת לי מכלום. איפה היית באיטליה, ולכמה זמן?

למעלה