היי, האם יש כאן משפחות שחיות בקונטיקט ?

לא בטוח

שיש מקום עבודה כרגע. הפרטים נשמעים כלכך מעורפלים שאני בספק, אחרת למה לא לכתוב? כשיש מקום עבודה מסודר ומוגדר, ניתן לדעת לפחות איזור מסויים ..היא שואלת על כל הסטייט.
אבל מי יודע, כבר היו דברים מעולם

ilanvag

New member
גם לי יש תחושה כזו -- שהם לא עוברים למקום מסוים,

כלומר אין איזה יעד ספציפי של "עבודה" או "לימודים".
&nbsp
אבל אם זה המצב, עוד יותר מסקרן למה דווקא קונטיקט.

Adi258

New member
טוב אז קודם כל המון תודה על הרצון הרב לעזור

אני פשוט מנסה להתמקד בבתי הספר ולפי זה לבחור את איזור המגורים וזו הסיבה שגם בחרתי לברר על קונטיקט ולא מדינה אחרת .
* בבתי ספר ציבוריים - לפי מה שהבנתי התאריך הוא ה ה1 לדצמבר מה שיכול לחסוך עבורי 2 גנים פרטיים.
*חשוב לי זה שיהיה ביהס עם Pre k ועם קינדרגארדן יחד .

כתבתם שבחלק מהערים בבתי הספר הציבוריים הלימודים הם חצי יום ובחלקם יום מלא ,לפי מה זה מתנהל? עלויות ? לפי מה ממולץ לבחור ביהס ומה נחשב לביהס טוב ?
- אשמח לקבל המלצה על בתי ספר ציבוריים טובים ואזורים ממולצים לגור בהם .
( האם יש כאן משיהו שרשם את הילדים שלו באחד מבתי הספר הציבוריים )

* אין לי עיר ספציפית כרגע ואני פתוחה להצעות לגבי מקום מגורים לפי נסיונכם .
אנחנו לא משפחה דתית , אנחנו עם 4 ילדים ( גיל 5 ומטה) .
תודה

meir12121

New member
המקור הטוב ביותר עבורך הוא גוגל

אכן ייתכן ובקונטיקט גיל הכניסה לחינוך הציבורי מוקדם יותר משאר מדינות ארה"ב. אני לא הייתי מחשיב זאת כשיקול העיקרי שלי לבחירת אזור מגורים בארה"ב, אבל כל אחד ושיקוליו הוא.

בכל אופן, בידקי היטב כי החיסכון יכול להתקזז כנגד הוצאות אחרות כגון דמי שכירות ויוקר המחיה. בנוסף מדברים על שינויים. המקור הטוב ביותר עבורך הוא גוגל.

Adi258

New member
גרנו בשנה האחרונה בפלורידה

הילדים היו בJCC, וההוצאות על גנים יקרות מאוד .לכן אחד השיקולים העיקריים עבורנו הוא בתי הספר והגנים.
כולנו עם אישורים , אז מבחינת חוקיות אין בעיה.
ברור לי שאין כמו לכוון את מקום מגורים , בתי ספר וכיו"ב על פי מקום העבודה ,אך אנחנו ללא עבודות וכפי שידוע לרובכם , עבודה לא קל למצוא מראש .
אעשה בירורים נוספים ואחזור עם שאלות יותר ממוקדות .
תודה רבה

KallaGLP

New member
גם אם אין לכם כרגע עבודה, לדעתי אתם חייבים

למקד את עצמכם על מקומות שבהם יש פוטנציאל למצוא עבודה במקצוע שלכם, ורק אז לחפש באיזור הזה בתי ספר. גם אם תמצאו מקום הכי נחמד בעולם, עם חינוך טוב וזול, אבל לא תוכלו למצוא במרחק סביר ממנו עבודה, אני לא רואה איך זה יעזור לכם.

doronf65

New member
עברנו כמוכם

בלי עבודה, בלי לימודים, פשוט עם ניירת כלומר היינו חוקיים. (אני מעריך שיש לכם GC / אזרחות, ואם לא - אז תני עידכון גם בעניין הזה.) היינו עם שני ילדים (בן 13, ובן 10 חודשים). הדבר הראשון שהנחה אותנו היה עבודה. בכנות - כל מקום שהיינו בו והתגלגלנו אליו (ותמיד בעקבות עבודה) הסתדרנו עם האישיו הזה (ומאוד לשביעות רצוננו). ולא שכיוונו נמוך - פשוט באופן טבעי במקומות שבהם מצאנו עבודה היתה מערכת טובה כי זה בד"כ הולך יד ביד עם מציאת עבודה טובה.
&nbsp
אני רחוק מלהתערב לכם בשיקולים, אבל מתוך נסיון רב שנים עם הגירה אישית, חיים בשני החופים וייעוץ פה להמון אנשים... אתם צריכים לשנות את פרמטרי החיפוש

&nbsp

Adi258

New member
אנחנו חוקיים לחלוטין

גרנו בפלוידה בשנה האחרונה .
לגבי עבודה , אין כרגע וקשה מאוד למצוא מקום עבודה מרחוק .
לכן מעדיפים לנסות להגיע לפי שיקול ראשוני של בתי ספר וגנים וחסכון בעלויות האלו ומשם להתחיל בחיפוש העבודה .
אני מודעת לאתגר הלא פשוט הזה .
אעשה בדק בית נוסף ואחזור עם שאלות יותר ממוקדות .
תודה רבה בכל אופן .
הפורום הזה נהדר

KallaGLP

New member
גם אם אין עבודה עדיין, אני ממליצה שבדק הבית יכלול

בדיקה של פוטנציאל למקומות עבודה רלוונטיים באזור שאליו אתם עוברים.

ilanvag

New member
לא יודע איפה בדיוק בפלורידה אתם נמצאים,

אבל פלורידה "בכללי" נחשבת זולה יחסית.
&nbsp
אתם בטוחים שבכלל תחסכו כסף במעבר לקונטיקט, ובמיוחד כשאתם רוצים חינוך איכותי לילדים, משמע איזור יקר יחסית?
&nbsp
סתם מסקרן אותי, ולטובת קוראים אחרים פה בפורום שאותי מתמודדים עם אותן סוגיות -- על סמך החלטתם דווקא "קונטיקט", מתוך כל 48 הסטייטס "התחתונות"? (לא סופר את אלסקה והוואי, לצורך העניין).
&nbsp
ואגב, אנחנו מסתובבים סחור סחור סביב נושא העבודה, אבל היה עוזר *לכם* אם הייתם כותבים באיזה תחומים בדיוק אתם מחפשים עבודה -- כדי שאנשים שמכירים את האזור יוכלו לייעץ לכם. מכיוון שנסיעה מקצה אחד של קונטיקט לקצה השני הוא לפחות שעתיים (ואפילו יותר), אני מניח שקירבה לאזורי תעסוקה פוטנציאליים היא חשובה לכם... אבל אולי אני טועה...

Adi258

New member
היי אילן , לפי סקר ושמועות הבנתי שאכן פלורידה יחסית זולה

אך המשכורות נמוכות מאוד ומציאת עבודה לא קלה , השכירויות עבור 4 חדרים הן 1600-1500$ והגנים גם הם לא זולים . אני לא מתמצאת בשאר המדינות ויכול להיות שמבחינת הוצאות אוכל, דלק , מיסים יותר זול .
אגב , אלסקה גם הייתה על הפרק אבל אני לא ככ בעד.
כמו שכתבתי קודם ,אנחנו בודקים לגבי קונטיקט על מנת להכניס 2 ילדים מתוך 4
למסגרת ציבורית ובכך לחסוך עלויות וגם להיות חופפים לארץ.
אני לא מחפשת חינוך איכותי ברמה הגבוהה ביותר כמו
שאני לא שמה את הילדים בביהס או בגן ברמה הכי גבוהה שיש בארץ.

לא דיברתי לגבי עבודה , כמובן שקרבה לאיזורי תעסוקה חשובה.

אני מודה

שמהודעה להודעה אני לא מבינה את הבחירה שלכם דווקא בקונטיקט.
אני לא רוצה להתערב, זו כמובן החלטה שלכם, ואני גם לא מכירה אתכם ואת הסיפור המלא (סה"כ אתם לא חושפים פרטים על עצמכם אז מאוד קשה לעזור).
PRE-K יש בעוד לא מעט מקומות בארה"ב (כמו אצלנו בקולורדו למשל). השכירויות שאת מתארת בפלורידה ל 4 חדרים נשמעות לי ממש נמוכות ואני בספק ממש אם תמצאי בקונטיקט יותר זול, כנ"ל לגבי גנים פרטיים לשניים מהילדים.
לגבי תעסוקה - אז אין לנו מושג מה המקצועות שלכם, והאם בקונטיקט תמצאו עבודה לעומת פלורידה, אולי הקירבה לניויורק ...
מזה אומר להיות חופפים לארץ? לא הבנתי.
איזה סקר עשיתם? מעניין לשמוע.

iris mom of two

New member
אני מניחה שיש להם ילד

שנולד בין אוגוסט לדצמבר. ושיש להם כנראה כוונה לחזור לישראל

Adi258

New member
יש לנו ילדה שנולדה בתחילת דצמבר

אין לנו כוונה לחזור לישראל.
אנחנו חזרנו לישראל מארה"ב ובודקים אופציה לחזרה לארה"ב ליעד אחר.

אז

אתם מחפשים מקום בארה"ב שהוא חופף עם חתך התאריכים לישראל?
זה השיקול המרכזי שלכם כרגע בבחירת מקום מגורים?
אוקי.
אז שוב, זה משהו שתצטרכו לברר נקודתית בכל דיסטריקט/עיר/סטייט בנפרד.
גם הבת שלי ילידת חודש דצמבר, והחתך בקולורדו הוא מתישהו בספטמבר.
כשהגענו והיא היתה בת 5 וחצי, היא נכנסה לקינדרגארדן.
אני יוצאת מנקודת הנחה שהבת שלך תהיה בספטמבר בת 4 וחצי ולכן לפחות מבחינת הגיל, היא תוכל להיכנס ל PRE K (אם החתך הוא בתאריכים דומים לשלנו).

ilanvag

New member
הרמתי ידיים -- שאחרים יעזרו לך...

אני מנסה להבין איזה סוג עבודות אתם מחפשים, ושואל בצורה ברורה וישירה מהו תחום ההתמחות שלכם ובאיזה תחום בדיוק אתם מחפשים עבודה -- כדי לדעת לאיזה איזור לכוון אתכם -- והתשובה שלך היא "כמובן שקרבה לאיזורי תעסוקה חשובה".

אז או ששניכם בלתי מקצועיים, ומחפשים כל עבודה שחורה/בלתי מקצועית שתכניס משכורת; או שאת כל כך קנאית לגבי הפרטיות שלכם, שאת לא מוכנה לחשוף בדל של מידע בשביל שאחרים יוכלו לעזור לך.

בכל אופן -- אני התייאשתי, לא יודע איך לעזור לכם. אולי אחרים יצליחו יותר.

שיהיה לכם בהצלחה!

לא זכור לי

שיש כאן מישהו בפורום שגר בקונטיקט, אבל אולי אני טועה.
יש כאן הרבה שרשמו לבתי ספר ציבוריים, אבל שוב בסטייטים אחרים, כך שזה פחות רלוונטי. אצלנו למשל החתך הוא בספטמבר, ולא בדצמבר.
עניין ה PRE K וקינדרגארדן זה עניין מקומי וכן, גם עניין תקציבי, אז תצטרכי לברר באופן ספציפי לכל מקום.
אם תסתכלי באתר שנתתי לך, זה אמנם לא כתוב באבן, אבל בשביל רושם ראשוני למקום שלא מכירים בכלל, זה בהחלט יכול לתת אינדיקציה, וכל בית ספר עם ציון 7 ומעלה יהיה בסדר. הנה הכנסתי לדוגמא את ניו הייבן, בשביל הדוגמא, ונראה שבית הספר היסודי הראשון ברשימה, מדורג 7 ומתחיל ב PRE K. שימי לב שזה שבא אחריו מתחיל רק ב K. עוד נקודה לשים לב אליה לדוגמא, שבית הספר המדורג הכי גבוה הוא 7, ויש רק אחד כזה .... זה לא הסממן הכי טוב שיש. אבל בשביל דקויות כאלה כבר צריך לדעת לחפש. שיהיה בהצלחה

https://www.greatschools.org/connecticut/new-haven/schools/

jerseyfam

New member
אשמח להסבר לגבי Pre K

כי גם אצלנו בבירורים לגבי איזור union county NJ עלה המושג הזה. ילד שיהיה בן 4.5 בספטמבר - האם יכול להיות זכאי להכנס לכיתת Pre K? אם כן האם כדאי? או שעדיף מנסיונכם לרשום לגן פרטי לשנה?

למעלה