היי, אשמח אם תעזרו במילוי שאלון

alongo1

New member
היי, אשמח אם תעזרו במילוי שאלון

שמי נועה, אני סטודנטית לקראת סיום תואר ראשון בכלכלה.
עובדת עכשיו על סמינריון בנושא "הקשר שבין השכלה לשכר" ובמסגרתו עורכת את המשאל הבא:
[URL]https://docs.google.com/forms/d/1P0RRMWDdqlWyAhMVWLy1r-AFt1Bx9jKBm9xPwGatqng/viewform[/URL]
השאלון קצר וכולל שאלות ענייניות על השכלה, תעסוקה ושכר (פרטים נוספים בקישור ולפני שמתחילות השאלות).

עזרתכם כבעלי השכלה עם נסיון תעסוקתי לאחר תואר חשובה למחקר. תודה לכל מי שיירתם וישתתף!

בברכות של שנה טובה וחתימה טובה,
נועה.

just Orli

New member
תשמעי, אני יודעת שזה רק סמינריון

ושסטודנטים לתואר ראשון בארץ לא לומדים כמו שצריך לעשות מחקר, אז אני מקווה שתקחי את הערותי ברוח טובה כי הן נאמרות מתוך כוונה לעזור: השאלון הזה ממש ממש כוללני ופשטני. הרבה מהשאלות שלך כוללות באופן טבעי אפשרויות רבות, שאותן את מצמצמת לשתיים בלבד: למשל מצב משפחתי - רווק או נשוי (מה עם גרוש, אלמן, מערכת יחסים ללא נישואין?); מוצא ההורים - אשכנזי או מזרחי (מה עם מעורבים? מה עם ילידי הארץ, רחמנא לצלן?). חוץ מזה זו בחירה שלך, אבל אותי באופן אישי מעצבן לראות שאלונים שכל השאלות בהן הן הכרחיות. יש שאלות שבאמת מהותיות לסקר, למשל אם מדבור בזכר או נקבה, ויש שאלות שפחות מהותיות ולא חייבים להכריח את הנחקר לענות עליהן. אם את כן מכריחה, התשובה תהיה בד"כ מסולפת במידה כלשהי או לא מדויקת (זה רלוונטי גם להערה הקודמת שלי, בדבר מיעוט האפשרויות בכל שאלה).
ניסיתי לענות, הפסקתי באמצע. צר לי, ושיהיה בהצלחה.
אגב, מרבית האנשים פה הם בעלי תעסוקה באקדמיה, ו/או עדיין לומדים לתואר מתקדם, כך שקשה לומר כי מדובר במדגם מייצג לאוכלוסיה הישראלית. שלא לדבר על כך שחלק מבאי הפורום עובדים או לומדים באוניברסיטה בחו"ל, עובדה שגם אותה בלתי אפשרי להכניס לשאלון שלך (ע"ע מגוון האפשרויות של "אזור מקום העבודה הנוכחית").

Gidi Shemer

New member
נצל״ש

לא קשור בכלל לפורום, אבל רק רציתי לתת חיזוק לשרשור שכתבת בפורום אחר ביחס לספר לוליטה. אני קורא סמוי שם ולא משתתף בשל רמת הדיונים של אנשים כמו אלו שהגיבו לך באותו שרשור ובשרשור על דרום אפריקה. אז רק תדעי שיש לך תומכים שקטים

just Orli

New member
אני מבינה בהחלט למה אתה מתכוון

אבל אני אאלץ לנסות לגייס אותך בכל זאת - הצטרף לכוחות האור של הפורום ותתחיל לכתוב גם!

יחד נוכל להחזיר אותו לימי תפארתו, שבהם השרשורים היו ארוכים ומעניינים, האנשים מנומסים ורמת הדיונים נאותה.
ההחלטה האישית שלי לשנה החדשה היא להתחיל להתעלם מאנשים שמרגיזים אותי, ולחזק במקום זאת את אלה שמעניינים ונעימים לקריאה. עבר רק זמן קצר מאז החלטה זו, אבל בינתיים היא עושה את פעולתה - השרשור של לוליטה, למרות חלק ממהסתעפויות המרגיזות שלו, בכל זאת הפתיע לטובה... אולי יש תקווה.
ותודה על התמיכה

alongo1

New member
תודה לך על התגובה,

לקחתי את ההערות לתשומת לבי והוספתי אפשרויות נוספות למענה בחלק מהסעיפים כמו שהצעת. אני מקווה שעכשיו יהיה נוח יותר לענות על הסקר.
לגבי התפוצה, פרסמתי את השאלון גם ב"ארבעים פלוס" ואני חושבת על במות נוספות שיעזרו להפוך את המדגם לכמה שיותר מגוון.
זה אכן סמינריון ולא דוקטורט ויותר מאשר המחקר עצמו ההישג הוא ההתלמדות שלי, אז אשמח לעצות ולהערות נוספות אם תעלנה :)

just Orli

New member
יופי, שמחתי לעזור

כשאת עושה מחקר לאנשים תמיד יהיו הערות, זו הדרך הטובה ביותר ללמוד...
מקווה שתצליחי!

'רק' סמינריון... אבל לא סיבה לא להקפיד על אתיקה במחקר

אני תוהה האם המנחים/מרצים שלכם מלמדים אתכם פרקים בהלכות אתיקה אקדמית...
קצר ככל שיהיה, איזושהיא הצהרה לגבי מי את, באיזו מסגרת את עורכת את הסקר, למה ישמשו התוצאות, איך יישמרו ומה מידת האנונימיות והסודיות שאת מבטיחה למשתתפים - כל אלו רק הפרמטרים הראשונים שקופצים לי לראש ושנעדרים לחלוטין מהעבודה שלך.
אני לא רוצה להתחיל אפילו לדבר על הביטים אחרים שאינם עונים בקנה אחד עם מה שאני מלמד את הסטודנטים שלי...
&nbsp
אני יודע שזה עשוי להראות כאילו אני משתלח בך. אבל, בכנות, הביקורת שלי מוכוונת כלפי המורים שלך שלא מלמדים אותך איך לעשות מחקר מוסרי והוגן כמו שצריך.
כשם שלא הייתי מבקש מאנשים לענות על שאלון שאינו מבטיח להם את זכויותיהם כמשיבים, אני לא נעתר לבקשתך לענות לשאלון שלך. אבל, אני מבטיח שאם תתקני אותו כך שיענה על דרישות האתיקה האקדמית המינימאליות אני אענה עליו ביותר משמחה.

נדמה לי שקיבלת כאן

הרבה הערות ו"טיפים" שהיה צריך שיהיו לך לפני שפרסמת כאן.
אני מרשה לעצמי לומר דבר אחד נוסף -
כשנכנסים לפורום חדש, אחד הדברים הראשונים שצריך לעשות הוא לקרוא את התקנון.
אילו קראת את התקנון, חלק מהתגובות שקיבלת כאן היו נחסכות.
כתוב בתקנון במפורש - שאין לפרסם כאן שאלונים בלי הכרה, כי מטרת הפורוםאינה להיות במה לאיסוף אינפורמנטים לעבודות סמינריוניות.
ובכל זאת עשית את זה.
ובלי לבקש רשות, ובלי לחשוב שאולי זה לא בסדר
&nbsp
כתוב עוד שאם מפרסמים שאלונים - צריך לתת גילוי נאות ומכובד - מי הכותב, לאיזה עניין מיועד הפרסום, במסגרת מה נעשית העבודה.
לא כתבת גם את זה.
&nbsp
וכמו שאמרו לך החברים כאן - זה הפורום הכי לא מייצג לצורך מחקר.
&nbsp
חבל שהעדפת לפנות לאינפורמנטים ברשת, בלי לדעת עליהם דבר ובלי לוודא שהאוכלוסייה שתקבלי היא האוכלוסייה שאת מחפשת. יש משהו (וזה לא מכוון אלייך בלבד, אלא משהו שהולך ורווח בקרב סטודנטים בכלל ובתארים ראשונים בפרט) של זילות ועצלות באופן של ביצוע המחקרים.
במקום ללכת ולחפש את האוכלוסייה המתאימה, לבדוק מה המאפיינים שלה ולכתת רגליים כדי למצוא אותה, פשוט מניחים הודעה ברשת (פורומים, פייסבוק, בלוגים) ונותנים לאינפורמנטים פשוט "לבוא": מעצמם.
בלי שום בקרה.
בלי שום הבנה של ההשפעות המכריעות שיש לזה על התוצאות.
ונכון, שכשאנחנו מדברים על "מחקר" של סמינריון - אין הרבה מדיי סיכונים, והכול נשאר במסגרת הסגורה של החוג - המרצה והתלמיד. אבל אם זאת הדרך בתואר הראשון, ואיש מטעם החוג לא מברר את העניין ומנחה באופן איסוף המידע ונחקרים - מי מבטיח שזה לא ימשיך כך גם למחקרים מתקדמים?
&nbsp

למעלה