היי... איך הלך לכם תנ"ך (דתי) ?

Arie17

New member
היי... איך הלך לכם תנ"ך (דתי) ?

היי כולם נו ספרו, איך הייתה הבגרות בתנ"ך (עדיף תנ"ך דתי) תזרקו הכל, כל מה שבא לכם ו... ארצנו הקטנטונת: מה שלא נכנס דרך הפה נכנס דרך הוריד...

הבגרות בתנ"ך של הדתי היתה קלה

אבל לא הספקתי הכל, תודה ששאלת (למרות שזה קצת באיחור, זה היה בתחילת השבוע). מאחורי החתימה עומד סיפור! לא סתם... והוא לא מחייך אצלי, הוא קו ישר.

ST

New member
שלך הייתה בתחילת השבוע ../images/Emo29.gif

כי זאת היחידה הראשונה. היום היו הבגרויות של י"א וי"ב. אתה שביעיסט, נכון? עשית את שאלה 6? (זאת השאלה הראשונה בפרק השני)

Arie17

New member
את... את גם דתיה? ? ווואי

חשבתי שרק אני וארצנו הקטנטונת הדתיים היחידים כאן אסתר, או אסתי..., או אתי אני 1/7 ואני באמת רוצה להשוות תשובות עם משהו אבל אני הולך עכשיו לביהכנ"ס וחוזר עוד 20 דקות בערך אז אני אשלח לך הודעה פרטית בקשר לשאלה 6: עניתי, אבל נראה לי שטעיתי, אני ארשום בכל זאת סעיף א´: *************** התכלית לדעתי היא להוציא את המצב רוח הרע מקין היא לא התגשמה בסוף כי כתוב שקין הרג את הבל סעיף ב´: *************** (1) רש"י מפרש את זה לדעתי כביטוי להשוואה, ורד"ק כאדמה ת´כלס (2) רשמתי רש"י ונראה לי שטעיתי למרות שהנימוק שלי נכון יש טעם אתנחתא שמפסיק קטע אז כאילו יש 2 חלקים: - ארור אתה! (ה´ אומר לקין) - מן האדמה... תחטוף ככה וככה (ורשמתי רש"י !! איזה טעות אבל זה רק 2 נק´ כנראה , לא נורא) טוב... אז זהו בינתיים

ST

New member
מסתבר שכן.. :) ../images/Emo29.gif

וזה אסתי... :) בקשר לשאלה 6... א´ - כתבתי די דומה.. כתבתי שהתכלית היא לנחם את קין על שה´ לא שעה למנחתו, ושהיא לא התגשמה - כמו שכתבת. ב´,1 - אם הבנתי אותך נכון, כתבתי כמוך ברש"י - הוא מפרש את הביטוי - קין ארור יותר מן האדמה הארורה (שכבר נתקללה קודם לכן). רד"ק - כתבתי שקללתו של קין היא מן האדמה (אני לא זוכרת איך נסחתי את זה, אבל משהו בסגנון שהוא יקבל את הקללה ממנה) 2 - כתבתי שרד"ק, בדיוק מהסיבה שאתה כתבת (אבל אני גם לא זוכרת איך כתבתי שם.. מקווה שלא עשיתי שטויות). אבל יש לנו חילוקי דיעות בכיתה... חלק אומרות שברור שרד"ק וחלק אומרות שברור שרש"י. בכל אופן, שאלתי את אבא שלי, שהיה פעם מורה לתנ"ך, ואחרי שהסברתי לו למה לדעתי זה רד"ק, הוא אמר שזה נשמע לו נכון, אבל יכול להיות ששתי התשובות נכונות, כי הוא אמר לי בהתחלה שזה רש"י. (יכול להיות ששתי התשובות נכונות, ובגלל זה היה צריך לנמק. אח שלי אומר שזה מקרא מסורס, אבל השאלה היא אם זה חד משמעי שזה ככה...) אם יש לך ICQ או מסנג´ר, תוכל לכתוב לי במסר? זה יהיה נוח יותר להשוות שם... לילה טוב, אסתי.

Gal-Mo0D

New member
היה קשה אחושרמוטה!

עשיתי והיה לי ממש ממש קשה... נראה לי שאני היחיד שחשב שהיה קשה, אני מתאר לעצמי שהיה לי קשה כי הייתי נורא עייף. אבל הם לא שמו מיכה בכלל, ומאיפה הקריצו את השאלות על הנביאים והכתובים ?! מישהו מעלה תשובות לבגרות ?

Arie17

New member
היי... עוד דתי אחד, מגניב!!

היי אל תדאג, הרבה אמרו שהיה קשה... (הרבה בשכבה שלי)

me123

New member
היי, גם אני עשיתי את של י"א

ולי ולכל הכיתה שלי ( רב הכיתה) היה קשה! חלק יצאו אבל בהרגשה טובה ומשום מה כולם שואלים על שאלה 6 עם רש"י ורד"ק. אני כתבתי רד"ק...

Arie17

New member
עוד דתיה.... cool ותסלחו לי

בטח אתם לא מבינים מה ההתלהבות שלי מכל הקבוצה הקטנה שלנו כאן אבל זה משהו אישי שלי בכל אופן - שאלה 6 עם הרש"י ורד"ק זה רק כמה נק´, בערך 2-3 זה לא כזה נורא אם טועים בה...

LILI17

New member
עשיתי תנ"ך דתי

אבל עשיתי את הבגרות של י"ב,לא של י"א, וזה היה קל[תסלחו לי בזמן האחרון אני מתלהבת מאופציית ההדגשה...

למעלה