הייתי עכשיו בהרצאה על גיזום ורדים

Rוני

New member
הייתי עכשיו בהרצאה על גיזום ורדים

במשתלה היה כיף
אין ספק שלא ידעתי כלום לפני המאמר שכתבנו ועכשיו רק ראיתי את הדברים מתממשים לנגד העיניים ושאלה ראשונה עשיתי גיזום לפני הזמן יש טעם לעשות תיקונים או לחכות לשנה הבאה?

Rוני

New member
שאלה ירוקה

במקומות בהם נוצרו חורים בדשא מצחה לה יבלית או כך לפחות אני חושבת דומה לדשא ירוק חזק יותר להשאיר או להוציא? זה יותר יפה מחור בדשא ומצד שני אני זוכרת שלמדתי שהוא לוקח את המים וממית את הדשא אז מה אתם אומרים? ועוד שאלה אפשר כבר לפזר זרעים של טול פסקיו במקומות המוצלים או שזה מוקדם מדי?

Rוני

New member
ושאלת כופתיות זבל

אז השגתי בבית ירוק הם הזמינו בשבילי שקית אחת הם מגזימים במחיר אבל אדבר איתם ביום ראשון זה הגיוני שמשתלה לוקחת 33% רווח או שאני סתם לא מציאותית אז שאלה ללאה לפזר עכשיו רק בערוגות? להטמין בקרקע? כמה ימי ריח? ומתי על הדשא?

Rוני

New member
שאלה גומא פפירוס ואירוס מים

אפשר כבר להעתיק לעציצים גדולים יותר?

Rוני

New member
שאלת פוקסיה

בקיץ שעבר קניתי פוקסיה העברתי אותה לעציץ והיו לה המון פרחים יפים במהלך החורף נעלמו לחלוטין הפרחים והפוקסיה צימחה נוף פי 3 ממה שהיה לה היא ענקית נראה שהעציץ אפילו קטן עליה מצד שני אני לא רואה ולו ניצן אחד לרפואה מה דעתכם? היא לא בתרדמת חורף כי אחרת לא היתה גדלה כל כך ומה עם הניצנים?

טסונמי

New member
הפוקסיה אוהבת חורף -סובלת מאוד

במישור החוף בקיץ- אים את חושבת שהעציץ קטן לה -זה הזמן להעביר לפני הפריחה- גם אצלי הפוקסיות עדיין לא פורחות למעט הגולשות שהם מקדימות בפריחה רוני אים את מעבירה אותה ערבבי לה באדמה קומפוסט או כופתיות זה יתן לה כוח לפריחה

טסונמי

New member
לחכות עדין עים ההעברה עד סוף פברואר

אלה אים כן את רואה היתעוררות לפני כן- כלומר צימוח של עלים חדשים

טסונמי

New member
בערוגות עכשיו-לא חייבים להטמין

בקרקע-ימי ריח? תלוי במזג האויר -אחרי הגשם שירד ממחר-{בעיקר בצפון} יהיו לנו כמה ימים חמים-אים הדשא לא היתמסמס עיי גשם יהיה לך ריח-אבל זה ממש לא נורא על הדשא אני מפזרת ממש בסוף החורף- אים את יכולה לפזר מחר יהיה טוב כי הגשם בפתח אים כי אני לא יודעת כמה בירושלים

טסונמי

New member
באזור שלך זה מוקדם עדיין-

ואים זה יבליט מה שיש לך בדשא תישכחי מלהוציא אותו ידנית -אי אפשר! תיתיחסי אליו כאל דשא

stallin

New member
למה הכוונה בתיקונים?

אם הבנתי נכון, את מתכוונת לגיזום של ענפים נוספים משיח שכבר גזמת. לא נראה לי שזה צריך להפריע לשיח. הרי גם במהלך הפריחה קוטפים ממנו פרחים. אם יש לך סבלנות, חכי חודשיים, עד עונת הפריחה, ואז אוכל להגיד לך איך זה השפיע על השיחים שלי.

Rוני

New member
הגיזום שלי היה ספונטני ובלתי מבוקר

ואז שאלתי איך ואז יצא המאמר
מניחה שיש עוד לקצץ למרות שהיום אמר המדריך במשתלה שאין בכלל חובה לגזום בעצם
אני יודעת שבגלל הגיזום המוקדם הרבה אנרגיה נלקחה מהצמח ויש הרבה צמיחות חדשות שעיניים שהתעוררו השאלה אם שוב להעביר את הצמח גיזום (כי בעת הצימוח אנו גוזמים עד עלה מחומש או משולש) ואם זה לא יפגע בכוחו

טסונמי

New member
רוני עים הניצנים עדיין רדומים

{הכוונה לעיניים} את יכולה לעשות תיקון-נתת לשושנים כופתיות? תני לכל שיח מנה יפה לאחר התיקון שעשית

Rוני

New member
לא, הם כבר לא רדומים

אולי יש ענפים ששם עדיין רדומים אבל לא הצלחתי לראות כי יש הרבה עלים חדשים לא נורא בשנה הבאה
כמה סבלנות צריך בשביל גינון וכמה אני אוהבת לראות את התוצאות מיד כשגמרתי לתכנן

../images/Emo6.gif רוני, גם לך הם שלחו הזמנה ?

משתלת אבו גוש? כל כך רציתי לבוא..... אבל לא יצא, איך היה? באו הרבה?

Rוני

New member
בוודאי, היו כ-20 איש אולי שלושים

וזה סבוב שני כי בשבוע שעבר היתה אותה הרצאה ואז לא יצא לי ללכת רשום לפניך שב-25 לחודש יש הרצה של מעצבת נוף בנושא פנג שווי בגינה זה יהיה בחדר האוכל של קריית ענבים ואם אתה מתכוון ללכת אנא שלח לי מסר אשמח לפגוש אותך שם

בשמחה, מחר אבדוק את הלו''ז

בעבודה, ומסר יישלח בהתאם. אגב, כל הפקעות ששתלתי בזמנו(צבעונים,אירוסים,נרקיסים) עדיין לא פרחו, העלים יצאו במלוא תפארתם, אך הפרחים עדיין מתעכבים. הצבעוניים מראים סימנים מעודדים באשר לפריחה קרובה, אך השאר עדיין כלום. מה אצלך?

Rוני

New member
נרקיסים - שני נרקיסי חצוצרה

פרחו יש עוד כמה ניצנים בנרקיסים אחרים ועוד צמח בלתי מזוהה שעדין לא פרח תורמוס ההרים 3-4 ניצנים שאו-טו-טו ייפתחו צבעונים רחוקים מאד מפריחה 10 ס"מ גובה של עלים בלי עמוד תפרחת בכלל ובחלק מהצבעונים הראש רק יצא מהאדמה נוריות - המון עלים ואין אפילו פרח אחד לרפואה כלניות המון יציאות של עלים אבל עדיין קטנים (מחזור שתילה שני לאחר שמהראשון לא יצא כלום בהתחלה ועכשיו יצאו כמה קטנים) מחכה לראות מה יהיה משהו בוודאי יפרח
אין לי מקום בכלל לשתילי קיץ

Rוני

New member
אופס - טעות בתאריך ההרצאה

ההרצאה תהיה ביום חמישי ה-26 בפברואר בשעה 19:00 בחדר האוכל של קריית ענבים ולא כפי שרשמתי בטעות

למעלה