הייי כמה שאלות

יוסי44401

New member
הייי כמה שאלות

שלום לכולם
אני מחזיק באזרחות כפולה ישראלית ובריטית
בשנים האחרונות אני מתגורר ולומד באוניברסיטה בארה"ב עם ויזת סטודנט ((שאגב ניתנה לי על הדרכון הישראלי)
בדצמבר הקרוב אני עומד להתחתן עם חברתי שהיא אזרחית ארצות הברית (החתונה תהיה בישראל ),
אני מעוניין להתחיל בתהליך הוצאת גרין קארד מיד לאחר החתונה ויש לי מספר שאלות
א.מכיוון שאני באמצע לימודים ולא הייתי רוצה להתעכב בארץ בשל התהליך האם ניתן להתחיל את התהליך בארצות הברית?
ב.אם התשובה לשאלה הראשונה היא חיובית האם ישנו הבדל בתהליך הוצאת הג.כ אם אני שוהה בארה"ב עם ויזת סטודנט או כתייר? .
תודה מראש

תיקון

א. כן
ב. כן. כל עוד אתה על סטטוס סטודנט אתה יכול להשתמש באמנת מס על מנת לצמצם מאוד את נטל המס שלך, במידה ואתה עובד (כנראה שזה רלוונטי יותר לויזת J שמקבלים תשלום, אבל גם לבעל ויזת F שמקבל מילגה). ברגע שאתה בעל GC אתה הופך ל"US PERSON" ומאבד את היכולת להשתמש באמנת מס (מצד שני, מרוויח את היכולת לעבוד).

גרררר... אני לא יודע למה חשבתי שהשאלה הייתה

לגבי הבדל בין שהות בארה"ב עם ויזת F לGC. אפשר להתעלם...

ilanvag

New member
אתה יכול להתחתן איתה בישראל ולחזור ללמוד

בארה"ב, כאשר אתה נכנס עם ויזת הסטודנט שלך.

אתה צריך לחכות לפחות 60 יום מהכניסה לארה"ב, לפני שתוכל להתחיל בהליכי הגרין קארד. בדיוק אותו דבר כמו כשמדובר בוויזת תייר.

יש רק דבר אחד שאני חושש לגביו. כאשר מדובר בוויזת תייר, הכלל הוא שמספרים שמגיעים לארה"ב רק לביקור, ולאחר 60 יום משנים את הדיעה בתום לב ומחליטים להישאר.

אנחנו כבר יודעים שכאשר יש הצעת עבודה מראש לארה"ב, או כאשר ברור מאליו שיש כוונה להישאר בארה"ב, ההמלצה של עו"ד המתמחים בהגירה היא לעשות את התהליך מהארץ, ובשום אופן לא מתוך ארה"ב. הסיבה לכך היא שאם הרשויות יחפרו קצת, יהיה מאוד קל להם להבין שלא היה פה שום תום לב, והייתה כוונה מראש להיכנס ולשנות סטטוס.

החשש שלי הוא שבגלל היותך סטודנט, ונותר לך עוד זמן עד לסיום הלימודים (אני משער שלפחות שנת לימודים שלמה), הרי הסיפור שלך יותר דומה למקרה של הצעת עבודה, כלומר שינוי סטטוס מתוך ארה"ב עשוי להיתפס כחוסר תום לב. הרי מה תטען - חזרתי ללימודים, והכוונה המקורית הייתה לחזור עם אשתי האמריקנית לחיות בישראל, ברגע שאסיים את התואר?

בקיצור, יכול להיות שאני לוקח את התסריט הכי קיצוני ובעייתי, אבל שתהיה מוכן לכך שייתכנו סיבוכים.

נראה מה המומחים האחרים פה יאמרו.

ליאת59

New member
לא תשובה מלומדת אבל..

לצערי אין לי תשובה לשאלתך אבל יש לי זוג חברים שהיו בדיוק במצבך והם החליטו (כנראה לאחר בדיקה של הסוגיה הזו בדיוק) להתחתן בארץ (רפורמי) ולא להירשם כנשואים בארץ או בארה"ב עד שהבחור יסיים את הלימודים. רק לאחר שהוא יסיים הם יתחתנו שוב בארה"ב ויסדירו את עניין הגרין קארד.

יוסי44401

New member
תודה לכל העונים :) ושאלה נוספת .....

לאחר מספר ימים של חפירות בגוגל הגעתי למסקנה שבמצבי בשביל לא להפסיד לימודים אכן כדאי להתחיל את התהליך בארצות הברית
רק שלא ברור לי בוודאות האם בויזת סטודנט (F) התהליך הוא בדיוק כמו בויזת תייר?
האם צריך לחכות 60 יום עם הבקשה כי מצד ההגיון הבריא אין כאן את הסיבה של "תום לב" כי הויזה שלי היא לחמש שנים שבהן מותר לי לשהות בארצות הברית כאוות נפשי כל עוד אני במסגרת לימודי וטפסי הi20 בתוקף ובמהלך אותם שנים הגיוני שבן אדם יכיר מישהי ויתחתן (כפי שקרה במציאות אצלי) ואין לרשויות ההגירה סיבה לחשוש שמטרת הנישואין היא השהייה ברצות הברית
אשמח אם מישו יוכל להרחיב לי קצת את הידע בנושא

ilanvag

New member
נושא 60 הימים אינו קשור לסוג הוויזה.

כאשר אתה נכנס לארה"ב עם ויזת F, אתה מצהיר שאתה נכנס כסטודנט, במטרה ללמוד.

כאשר אתה מגיש בקשה לגרין קארד בתוך פחות מ-60 יום ממועד הכניסה לארה"ב, הנחת המוצא היא ששיקרת בעת הכניסה לארה"ב. זה הדבר האחרון שאתה רוצה - להסתבך עם הרשויות, בחשד להצהרה שקרית.

יוסי44401

New member
אוקי תודה על האינפורמציה

נראה לי ששווה להתייעץ עם עורך דין בנושא

למעלה