הייי אם תוכלו לתת לי את דעתכם על ההודעה הבאה

super rom

New member
הייי אם תוכלו לתת לי את דעתכם על ההודעה הבאה

אני אשמח: בלימודי חשבונאות וכלכלה צריך להבריז מהשיעורים במבוא לטכנולוגיות מידע, חשבונאות ניהולית, יסודות המשפט ומשפט עסקי ומסחרי. ברגע שאתה תבין את זה המערכת תהיה הרבה פחות עמוסה אפשר להבריז מעוד שיעורים אבל אלו השיעורים היחידים שזה באמת חובה להבריז מהם כי הם בזבוז זמן מוחלט

djakovson

New member
אני לא הייתי מוותר במקומך על חשבונאות ניהולית

נורא תלוי איפה אתה לומד ניהולית. אם זה באונברסיטת ת"א, אז שמעתי ששם זה קורס מתנה וכולם עוברים עם ציונים גבוהים אפילו, אך אם זה במכללה למנהל, מדובר בקורס לא פשוט בכלל שאחוז הנכשלים בו גבוה מאד והרבה אף חוזרים על הקורס פעם שנייה. הכי חשוב שתדע שניהולית זאת חשבונאות הכי חשובה שיש, שם בעצם תלמד איך העסק מתנהל ולא איך העסק רושם את עסקיו (חשבונאות פיננסית). מושגים כמו העמסת עלויות חסר ויתר, נקודת איזון,יחסי רווחיות ונזילות ועוד' הם מושגים שתשמע הרבה במהלך העבודה שלך כרו"ח ואף בחיי היום יום שלך. לכן לטעמי לך לניהולית, זה בטוח לא יזיק לך. בכל אופן שיהיה בהצלחה, דניאל

בטחחחחחח

וכאשר תקבל את הרשיון, מאיזה חוקים או חובות תבריז כאיש מקצוע? מי שמתחיל כ"חפפן" ומעגל פינות, איך הוא ימשיך בעתידו הבוגר?

נכון, ואפשר להוסיף גם את

מערכות מידע, ויסודות הביקורת (וגם את הקורס השני בביקורת). בכל הקורסים האלה כמובן שיש מבחן, אבל העניין הוא שהשעורים הפרונטליים לא מוסיפים מאומה על החומר הכתוב. ויש בהחלט קורסים נוספים שאפשר לא להגיע אליהם (תב"ע, ניתוח דוחות) ואפשר גם כן, תלוי באילוצים. אני עשיתי את שנה ד' במקביל לשנה ג' (היו לי שעתיים בשבוע שהייתי רשומה בהן לשלושה קורסים במקביל, ועוד כמה שעות שהייתי רשומה בהן לשני קורסים במקביל) ועברתי את כל הקורסים בציונים שאיפשרו לי להתקבל לסטאז' בביג4, אבל זו לא הייתה שנה קלה, הכל עניין של אילוצים. בעיקרון קורסים בפיננסית/מיסים/מימון דורשים מקסימום מאמץ- הגעה לכל השעורים, תרגולים, שעורי בית, שעות קבלה וכו' בשנים א 'ו-ג' יש יותר קורסים שאפשר להבריז מהם (אלה שציינת בשנה א' ומיני קורסי בחירה וסמינרים בשנה ג') בשנה ד' כל המאמץ מתרכז בפיננסית ו(חלק מה)מיסים. קורסים בביקורת הם בעיקר שינון ולכן אין חשיבות לנוכחות (ולכן עושים אותה חובה
) שנה ב' היא העמוסה ביותר- מיקרו ג', אקונומטריקה, מדידה, מאוחדים, מתקדמות א+ב, מימון.. תתכונן נפשית

למעלה