הייטק ואמהות - איך מסתדרים עם השעות ביציאה?

הייטק ואמהות - איך מסתדרים עם השעות ביציאה?

היי

הודעה זו מופנית בעיקר לאמהות, אבל גם לאבות שמוציאים את הילדים כמה ימים בשבוע:

כפי שרובכם יודעים, גני הילדים פועלים עד השעה 16:00-16:30.

אני חייבת לדעת - איך אתם מסתדרים בעניין עם השעות בעבודה?

ni5ni

New member
בסוף מסתדרים

תלוי מה מגדירים "הייטק".
בחברות קטנות, סטרטאפים, cutting edge וכ"ו אכן יש בעיה עם אמהות והרבה פעמים יעשו לך פרצופים.
בחברות גדולות ומסודרות, מערכות מידע וכ"ו אין בדרך כלל בעיה. את לא תהיי האמא הראשונה שעבדה שם.
אפשר להגיע מאד מוקדם בבוקר ואז לצאת ב-15:30, אפשר לרדת קצת באחוזי המשרה, אפשר להשלים אחר כך את העבודה מהבית, הכל לפי מה שמקובל בחברה ומה שאת יכולה לסכם עם המנהלים שלך.

grishab

New member
בסוף מתים

יש בעייה גדולה סביב הנושא הזה.
בחברות ההי טק מאוהבים ברעיון של שעות עבודה ארוכות. גם בחברות הגדולות, זה יותר תלוי מי המנהלים מאשר איזה חברה.
אפשר להגיע מאד מוקדם בבוקר ואז לצאת ב 15:30 ? באמת ? ומה קורה עם הישיבות שמתוזמנות ל 17:00, או 18:00 ? , מה עם שיחות עם צוותי פיתוח או לקוחות בחו"ל ? שרק מ 17:00 אפשר להתחיל לקיים אותן ?
אם תצאו ב 15:30 (ולא משנה מתי הגעתם) יש סיכוי שבהתחלה יעשו לכם פרצופים, אחר כך יירדו עליכן קצת פה וקצת שם, ובסוף תקבלו זימון לשימוע ובי בי ...
ראיתי את זה קורה שוב ושוב בחברות שעבדתי בהן

אצלנו (חברה גדולה) יש הרבה כאלה

פשוט משתדלים לא לקבוע פגישות כשאותה אחת שיוצאת מוקדם לא נמצאת (בעיקר אם היא שחקנית ראשית באותה פגישה).
שיחות עם לקוחות בחו"ל אפשר לעשות גם מהבית.
ולגבי "יעשו פרצופים" - עושים פרצופים לאלה שחותכים מוקדם מדי פעם, אבל אלה שיוצאים מוקדם באופן קבוע - כולם יודעים שזה המצב ואף אחד לא עושה פרצופים.

ni5ni

New member
בזה אתה צודק

בכל השאר לא.
בדוק ומוכח מהרבה חברות שעבדתי בהן.
יש נשים שהן אימהות ושהן עובדות בחברות הייטק. רובן הגדול צריך לקחת את הילדים מהגן/צהרון ב-16:00 גג 17:00 וזה בטון, אין מה לעשות עם זה.
בכל חברה שעבדתי (מלבד כמה סטרטאפים) היו נשים כאלו והן המשיכו לעבוד שם זמן רב ואף אחד לא פיטר אותן בגלל זה.
כן התגמשו איתן בשעות וכן ניסו להזיז ישיבות בשבילן וכן ניסו לתת להן לעבוד מהבית מדי פעם.
זה מהניסיון שלי, לא יודע איפה אתה עבדת שהתייחסו יותר גרוע.

אביבקיץ

New member
אז עבדת במקומות לא טובים

אצלנו יש אנשים שבאופן קבוע יוצאים יותר מוקדם. יש אחד, דווקא אבא ולא אמא, שפעמיים בשבוע יוצא בשתיים

ובכל מקרה - מקום שמצד אחד מאשר לך לצאת מוקדם ומצד שני עושה פרצופים - זה מקום לא טוב. מקום עבודה זה לא משפחה פולניה שעובדים לך על המצפון וה"לא נעים". או שמסכמים משהו, או שלא.

p o o p i

New member
מגיעה לעבודה ב7

ובימים שבעלי מוציא את הילדות מהגן( פעמיים בשבוע) עושה "שעות נוספות".
אם יש לך אופציה לעבוד מהבית גם זאת אפשרות( אני לא אוהבת, מעדיפה לעבוד מהמשרד, אבל יש כאלה שזה יותר נוח להן)

אביבקיץ

New member
יש ימים קבועים שיוצאים יותר מוקדם

ואו שבימים אחרים עובדים יותר מאוחר
או שמשלימים שעות בערב, אחרי שהילד ישן

selalerer

New member
פעמיים בשבוע יוצא מוקדם.

משלים שעות בשלושת הימים האחרים.

zaske

New member
כבר די ענו לך, אבל רוצה להוסיף

שלדעתי גם בסטרטאפים היום מבינים שמה לעשות, יש גם הורים שהם מפתחים מוכשרים וחבל לוותר עליהם.
כשמגיעים לשלב ההורות אמנם סעיף ההוצאות עולה, ומשכורת חשובה, אבל לפעמים הג'אגלינג הנדרש על מנת להגיע בזמן לילד /ואו לסדר שמישהו יגיע בזמן כי את/ה לא יכול שווה כמה אלפי שקלים.
אני חושב שיותר ויותר סטרטאפים מבינים את העניין הזה, שלפעמים לא די בפיתוי במשכורת/אופציות וכו' כדי למשוך הורים מוכשרים, וצריך גם להתחשב בהם.
אפשר אחרי זה להתחבר מאוחר מהבית, להשלים שעות בימים שבן הזוג מוציא את הילדים , לבוא יותר מוקדם - לא חסר דרכים להתמודד עם הבעיה.
אגב, הבת שלי במשפחתון /גן שעובד עד 5.

tamarhp

New member
בן זוג :)

אני יוצאת ב6 וחצי בבוקר כדי להיות במשרד ב7 ולצאת ב3 וחצי (אני ב90% משרה), בעלי מביא את הילדים בבוקר ואני מחזירה אותם אחה"צ. במקום העבודה הקודם הייתי ב100% משרה ופעם בשבוע בעלי היה יוצא לקחת את הילדים ואני הייתי נשארת להשלים שעות.

אחד הדברים שהיו לי קריטיים בבחירת עבודה (ופסלתי על זה עבודות) זה הקטע של שעות גמישות. שאני אוכל להגיע מוקדם בבוקר ולצאת מוקדם, או לעשות יום אחד ארוך ויום אחד קצר. זה נראה לי ממש קריטי להורים.

למעלה