היחס להתיישבות יהודית במזרח ירושלים

היחס להתיישבות יהודית במזרח ירושלים

שלום וברכה אשתי ואני מתלבטים עדיין לגבי הבחירות הקרובות לראשות העיר. מצד אחד חשוב לנו שיבחר אדם שישנה את התרבות השלטונית הקיימת, אך מצד שני חשוב לנו לא פחות עמדתו של ראש העיר בעניין ההסדרים המדיניים העומדים על הפרק. מתוך עיון חלקי בתשובות שניתנות באתר התרשמנו שהתשובות בעניין זה מנוסחות בצורה דיפלומטית ולא חדה וברורה. היינו רוצים לדעת מה יחסו של ברקת להתיישבות יהודים במזרח ירושלים לדוגמא ב"עיר דוד". האם הוא יתמוך ויאשר תוכניות ליישוב יהודים במזרח ירושלים מתוך אמונה אמיתית בירושלים מאוחדת ובלתי מחולקת או שמא הוא בעל עמדות פרגמתיות בנושא. נודה לכם מאוד אם תוכלו להשיב על השאלה בהקדם מאחר וזמן הבחירות קרב. אני משער שניר ברקת מפאת העיסוק במערכת הבחירות לא יוכל להשיב באופן אישי אך חשוב לנו גם לדעת שמי שמשיב בשמו אכן מוסמך לכך. תודה יואל ואילת

מאשר

יואל ואילת, כפי שאמרתי בהרבה חוגי בית כל עוד הבניה נעשית באופן חוקי, ולא פרובוקטיבי לא אתנגד לבניה יהודית במזרח ירושלים. כיון שהזכרתם את עיר דוד, הייתי מציע לכם לבקר שם ולראות גם את החפירות וגם את ההתיישבות היהודית במקום חשוב זה, והיחס בין היהודים לבין שכניהם הערבים במקום. אני מבין משאלתכם שזו כנראה לא התשובה לה ייחלתם. נדמה לי שאף פעם אין מועמד שעונה על כל הציפיות של כמעט אף בוחר. יש נקודות עליהם יש הסכמה גדולה יותר, ויש נקודות עליהן יש אולי פחות הסכמה. אבל התשובה לאי-הסכמה איננה לא להצביע. כולם חייבים להצביע, במיוחד בירושלים, כיון שבאי-הצבעה אתם בעצם נותנים את קולכם למועמד החרדי שאגב עמדותיו המדיניות המוצהרות דומות לשלי. לטובת ירושלים נקיה יותר, עם פחות שחיתויות, עם יותר מקומות תעסוקה, עם מערכת חינוך טובה יותר, עם שרות טוב יותר לתושבים, ואיכות חיים, אנחנו חייבים כולם להצביע ביום שלישי. תודה, ניר ברקת

למעלה