היום קיבלנו אבחון

דבורי

New member
היום קיבלנו אבחון

הבן שלי, בן 5, אובחן היום כ"ילד עם בעיות תקשורת בתפקוד גבוה מאד". עדיין לא יודעת אם הכותרת תהיה אספרגר או PDD-NOS. בשנה הבאה הוא ילך כנראה לגן תקשורת, עדיין לא ידוע איזה. האבחנה סוגרת 5 שנים שבהם לעתים חשבתי שיש בעיות תקשורת, לעתים חשבתי ש"בטוח אין". 2 קלינאיות תקשורת ופסיכולוגית אחת טענו שאין בעיית תקשורת. בשלושת השבועות האחרונים, מאז רופאת ההתפתחות רשמה על סכום הפגישה "חדש לאספרגר או PDD/NOS", עברתי מהרגשה של "מה פתאום" לקליק של הבנה. אשמח לשמוע מהורים אחרים שילדם אובחן בגיל "מתקדם" שכזה.

המנצחת1

New member
הבן שלי בן 8

והוא בחשד גבוה לאספרגר. הפסיכיאטרית אמרה שהיא בטוחה אבל בגלל שהוא כן מתקשר ולפעמים אפילו לעניין, אז היא לא נתנה אישור תשובה סופית. בשנה הבאה הוא עולה לכיתה ג' ובעקבות הגילוי הוא יכנס בשנת הלימודים הבאה לכיתה קטנה. אחרי שתבחן רמת התפקוד שלו בכיתה הזו היא תקבע קביעה סופית, (בעוד כמה חודשים). גם אני עברתי כל מני מומחים (קלינאית תקשורת) שלא מאמינה עד לרגע זה שיש משהו לא תקין, והנאורולוגית אומרת קשב-ריכוז. למרות שכל הזמן הבנו שמשהו לא בסדר/כן בסדר... רק עכשיו הבנו מה קורה עם הילד וכל הגישה שלנו השתנתה. גם אני הרגשתי שהגילוי הגיע מאוחר ואולי הוא פיספס משהו, אבל אני חושבת שכל עקבה לטובה. כי אם הוא גבולי, אז טוב שהוא נשאר עוד קצת במסגרת רגילה וראיתם את ההתמודדות שלו ויהיה יותר קל לקבל החלטות בעתיד, מאשר, לחשוב שאם הוא גבולי ולהעביר אותו בגיל מאוד צעיר למסגרת מיוחדת ותמיד יש בראש הרגשה שאולי מיהרנו, אולי היה יכול כן להסתדר, אולי ואולי ואולי....

dd19

New member
האם את מכירה את

השאלון של טוני אטווד באתר אפ"י? נותן תמונה ברורה מאוד

allafish

New member
תוכלי לשלוח לי קישור לשאלון?

תוכלי לשלוח לי קישור לשאלון? הפכתי את כל האתר ולא מצאתי. תודה

ימימה

New member
נחנו אובחנו עכשיו כאספרגר

מכירה מקרוב את מה שאת מתארת - ילד בן 7.5, שכל השנים התנדנדנו איתו בין "יהיה בסדר" לבין "יש בעיה". גם אצלנו אובחן בגיל 3.5 כ"לא על הספקטרום" ע"י נוירולוגית ידועה, ומרפאה בעיסוק ופסיכולוגית שעבדו איתו דחו מכל וכל את השאלות שלי לגבי "קוים אוטיסטיים" שזיהיתי אצלו. מכיוון שהיה לו גן נהדר (גן קיבוצי קטן ותומך) הבעיות קצת שככו, עד העליה לכיתה א' השנה - שהכל התפרץ. אני עליתי על האפשרות שזה אספרגר דרך קריאה בפורומים פה בתפוז, והרגשתי הקלה גדולה כשזיהיתי את הבן שלי בתוך ההגדרות - כי עכשיו יש לא רק בעיות, אלא גם אפשרויות לעזור, ודרכים לפעול. כשאמרתי את זה לפסיכיאטר, והוספתי שאני בכלל לא נבהלת מההגדרות, אלא שמחה מהן, כי מבחינתי הילד לא השתנה, הוא עדיין אותו הילד, רק עכשיו יש לי יותר כלים לעזור לו, הוא אמר לי "בד"כ זו השורה שאני אומר להורים..." אז יש מה לעשות, וגיל 5 זה ממש לא מאוחר, תקראי הרבה, תתיעצי הרבה (לי זה מאד עוזר, כאן בפורום שהפך לי לבית שני, וגם עם בעלי מקצוע) ותתקדמו צעד צעד.

דבורי

New member
תודה על העידוד

היום אני עוד מתאוששת מהאיבחון. התחלתי קצת לקרוא. בשבוע הבא אני נפגשת שוב עם המאבחנת כדי לדון בגן לשנה הבאה, אשמח לשמוע דעות על גני התקשורת בירושלים. הבן שלך עכשיו בבית ספר רגיל?

גאמי

New member
ברוכה הבאה../images/Emo24.gif

|עברתם מסלול זהה לחלוטין כמו שלנו. בגיל חמש אחרי שנתיים אצל קלינאית תקשורת שני מאבחנים מרפאה בעיסוק ואף עובדת סוציאלית ואמא אחת שטענה שאולי בכל זאת הפרעת תקשורת ואנשי מקצוע שאומרים לה "מה פתאום" קיבלנו את האיבחון אספרגר. זה היה יום מאושר, מדוע? כי כמוך חשתי שמשהו הולך לכיוון הזה, ולפתע נגמרו שנתיים של חוסר ודאות היה ניתן לטפל נקודתית ומכאן רק טוב יכל לצמוח, ואכן צמח. כיום בני בן תשע משולב בכיתה רגילה, הוא התקדם מאוד במהלך השנים שחלפו מגיל האיבחון. גם לכם זה יקרה, סוף כל סוף יש איבחון לדעתי יהיה הרבה יותר קל מעכשיו. |חיבוקסוף שבוע נעים לכם

גאמי

New member
אז ככה

בגלל שעד גיל חמש לא היה איבחון פורמלי, היה במסגרות רגילות, גנים פרטיים בעיקר, אך כשהגיע לגן העיריה, חלה הנפילה הגדולה, שבדיעבד אני שמחה עליה, כי רק בזכותה גילו שהצדק היה איתי כל העת והילד פשוט לא קיבל איבחון נכון עד כה. מאז עד גיל בית הספר היה במסגרת גנים משולבים בחיפה, כלומר גנים בהם הילדים שולבו עם ילדים ללא קושי וקיבלו השלמות פרה רפואיות בתוקף היותם שייכים לחינוך המיוחד. ומכיתה א' שילבתי את רון יחידנית עם סייעת בבית ספר בו הוא סיים השנה את השנה השניה. זה המסלול. המון הצלחה אם יבוא לך לדבר אשמח לעזור גם טלפונית, אם תרצי פני אלי במסר. סוף שבוע נפלא. גלית

דבורי

New member
כמה זמן היה בגן משולב?

האם ריאלי לחשוב שהבן שלי יהיה שנה בגן תקשורת ואז יעלה לכיתה א' (רגילה או משולבת)? מכיוון שיש לו תאומה שכרגע נראה שתעלה עוד שנה לכיתה א', חשוב לי להשתדל שגם הוא יעלה איתה. למה הלכתם לגן משולב ולא רגיל? הייתי שמחה למצוא גן כזה לבני. בשבוע הבא אני נפגשת שוב עם המאבחנת לדון בשאלת הגן לשנה הבאה. בדקות המעטות שהיו לנו היום לדבר על כך היא המליצה על גן תקשורת ולא על שילוב עם סייעת בגן רגיל. לא ברור לי אם יש בירושלים אופציה לגן שילוב.

גאמי

New member
אכן עלית על העניין

זה קשור להיצע, צריך לברר האם בירושליים יש גנים משולבים ועוד יותר חשוב לברר מה מתאים לבנך. לנו פשוט היתה אופציה שכזו בזמנו כאשר גרנו באזור חיפה, אם לא היתה אופציה כזו, קשה לי להאמין שהיו מציעים לנו שילוב פלוס סייעת, כי המדיניות היא מיד להפנות למסגרת מתאימה שזה קל יותר למערכת מאשר להציע שילוב עם סייעת, דבר שמקשה כי זה פחות מובנה ולכן ההצלחה תלויה בהמון פרמטרים. בכל אופן מאמינה שזו הסיבה שהאופציה הזו לא הוצעה לכם. אך, מדוע הוא היה בגן משולב ולא בגן רגיל? כי המסגרת הזו הכי התאימה לו בזמנו. בגן רגיל נפל בין הכסאות ואיש לא הציע לנו את האופציה לקבל סייעת בעבורו, כמובן שהיום אנו יודעים מעט יותר ולכן אנו עומדים יותר על מה שלטעמנו מתאים לו יותר. אך, כאשר עמד לעלות לכיתה א', חשנו שהדבר הטוב ביותר עבורו כעת הוא שילוב במקום מתאים עם סייעת ובעבור זה נאלצנו גם לעבור איזור מגורים, לבית ספר שבאמת יהיו בו המוטיבציה ל"הרפתקה" שכזו, כי עדיין בתי ספר שכאלה וכן הורים שכאלה הם סנוניות ראשונות ואיש לא ערב לדבר. לגבי העובדה שאחותו התאומה עולה כנראה לכיתה א' אני מבינה את הדילמה שהוא ישאר והיא תעלה, מבינה את הקושי הפסיכולוגי, אך אני חושבת שזה עניין של בשלות, שווה להשאיר ילד, גם אם זה המצב באם אינו מוכן עדיין לעלות לכיתה א'. ילד שאינו מוכן לכיתה א' ריגשית ומבחינה כלשהי אחרת יהיה ילד שיתוסכל מהמערכת. תראי זה שאינם תאומים זהים זה יתרון בקטע הזה, כי בעצם אין הם נתפסים כזהים (אני יודעת שכך רואה החברה לא פעם תאומים, כי גם בעלי תאום זהה), אך אני גם מבינה את ההרגשה שאחד עולה והשני נשאר חרף העובדה שהם שונים במראם ובמינם. חישבי היטב ושיקלי והכי חשוב דבורי יקרה, מאחלת לך המון שמחה למרות הבלבול הגדול שאת נמצאת בו ודאי כיום. אם יבוא לך לשוחח אשמח מאוד רק פני אלי במסר ואתן לך את הטלפון. לילה טוב יקירה גלית

dd19

New member
../images/Emo13.gif הגיל ה'מתקדם' שלנו

היה 14. אז מה שהיה היה. עכשיו אתם יכולים להתקדם.

riva99

New member
../images/Emo140.gif ברוכה בהאה

לא כל כך חשובה הכותרת העיקר שיש איבחון ויש לכן כיוון טיפול

n o g a h

New member
ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

ביתי, שהיא היום בת 12.5, אובחנה כבעלת תסמונת אספרגר בגיל 11, וזאת למרות שמגיל 4 היא באבחונים וטיפולים. רק לאחר האבחון, הטיפולים סוף סוף יכלו להיות מותאמים לצרכיה, והיא יכולה להתקדם הרבה יותר טוב מאשר לפני האבחון. ביתי משולבת יחידנית בבי"ס דמוקרטי עם סייעות.

למעלה