היום עיינתי לי בעיתון..

זה ברור.. אבל זה ידוע שבצבא

פשוט אוכלים כמויות של עוגיות בלי חשבון בכלל.. מישהו בא, פותח קופסא של עוגיות על שני אנשים, עבודה משעממת, זה ברור שזה מה שיקרה...

מוֹרני

New member
זה כמו שאת יכולה לאכול גם כמויות

שוקולדים. ולא רק בצבא, גם בבית יכול לקרוא לך שלא תסתפקי בעוגיה אחת. אז מה תאכלי את כולם? בשביל לשמור על תזונה נכונה צריך לדעת להגביל את עצמך ולאכול מכל דבר שרק מתחשק לך בכמות נכונה. איך בדיוק את יורדת במשקל? תסכימי איתי שאם עכשיו מביאים לך חבילת שוקולד יבוא לך על כולה אבל לא תאכלי את כולה כי את רוצה לשמור על המשקל שלך. בקיצור, בכל מצב ובכל מקום, אם תאכלי מה שאת רוצה, בכמות הנכונה אני לא רואה שום סיבה שתעלי במשקל.וזה לא משנה בצבא או בבית.

זה לא בדיוק כמו שאת מציגה את זה.

כשאני בבית ומישהו פותח חבילת עוגיות אני לא ארצה לאכול בכלל את כל החבילה, גם כי אני יודעת שזה המון קלוריות, וגם כי זה לא בריא לאכול כל כך הרבה סוכר ושומן, וגם כי איזו סיבה באמת יש לי לאכול ק"ג עוגיות?! אבל כשאת בצבא, הרבה פעמים יש לך עבודה משעממת במשרד, ואת נמצאת עם אנשים שאוכלים מסביבך כל הזמן, אז את גם אוכלת - להפיג את השיעמום, להעביר את הזמן, יש אנשים מולך שאוכלים שוקולד (ומה לעשות שזה טעים..). אבל בצבא את לא יכולה לבוא ולומר: "לא בא לי תפקיד שיושבים כל היום ולא בא לי שיהיו איתי אנשים שכל הזמן רק אוכלים לי עוגיות מול הפרצוץ." אז את צריכה להתמודד עם מה שיש במשך שנתיים. בבית יש לך אפשרות לבחור, מה שבצבא אין. (ולא שאני אומרת שזה רע.. אם היו הרבה אפשרויות בחירה בצבא, הוא לא היה נראה מי יודע מה).

hillator

New member
תותי

משעממם? אפשר להביא ספר מהבית, תשבצים, ללמוד משהו לא יודעת מה.. גם בשיעורי ספרות והיסטוריה לא היה לי מעניין.. משום מה אני לא רואה אצלי עודף מישקל

הייייי!

את אמורה לעבוד שם! התכוונתי כשהעבודה עצמה משעממת.. את אמורה לעשות אותה בכל זאת, גם אם משעמם לך. בבית ספר זה אחרת כי את לא באמת חייבת להקשיב בשיעור.

../images/Emo45.gif זה כל כך נכון...

ככה זה בדיוק, אבל בדיוק-מה שקורה בפועל בצבא. אני חושבת רק- שגם בצבא יש אפשרות לבחור, ממש כמו בבית, אם לאכול את כ-ל קופסאת העוגיות, או לא לאכול בכלל, לקחת 1-2... נכון שבבית יותר קל להפיג את השיעמום, כי יש טלוויזיה, אינטרנט (אזרחי), חברות שאפשר ללכת אליהן, ועוד מלא דברים. ובואו נגיד שאת ביחידה שלך בבסיס, אז מספר התחליפים לאוכל הוא די מצומצם. האמת שאני במקום לשבת במטבחון כל היום, הבאתי מלא מלא ספרים, וקראתי המון המון..

השאלה היא...

האם אכלתי את העוגייה הזו-כי באמת באלי משהו מתוק, או משהו טעים, או כי סתם משעמם לי, וסתם כולן אוכלות, אז למה שאני גם לא אוכל, או כי אכלתי רק סלא כל יום- ועכשיו אני מתנפלת על מה שיש.. כל השירות שלי אכלו מסביבי ממתקים ועוגות ועוגיות, ואנשים הרימו גבה שכראו אותי לא אוכלת אבל כל פעם שהציעו לי שאלתי את עצמי אם אני באמת חייבת את זה, אם באמת בא לי לאכול עוגייה, או שזה סתם משהו שיפיג לי את השיעמום לשתי שניות.

אחלה עיצה! ../images/Emo51.gif

שאלתי את עצמי אם אני באמת חייבת את זה, אם באמת בא לי לאכול עוגייה, או שזה סתם משהו שיפיג לי את השיעמום לשתי שניות. זה מה שאני אעשה בצבא. תודה על העיצה שלך, הגר
.

מוֹרני

New member
זה רע כי זה כאילו את מנסה לדכא את

הרצון שלך לאכול. זה נראה לך יעזור? את יותר תדכאי את עצמך. גם אני חושבת שלאכול 2 עוגיות בבוקר ו 2 בערב זה לא מזיק. ועדיף הרבה יותר מאשר ללכת למראה ולייסר את עצמך

השאלה היא אם ללכת למראה זה ייסורים.

זה לא אמור להיות ייסורים. אם את הולכת למראה, רואה שומן ומוותרת על העוגייה, זה לא כזה נורא.

מוֹרני

New member
ושאת רואה את ה"שומן" זה עושה לך

הרגשה טובה?? זה יותר עדיף מאשר לאכול את ה-2 עוגיות ולשבוע? השובע הוא לא רק של רעב אלה מעבר לכך, שובע נפשי. ואם לא תאכלי את העוגיה,תהיי רעבה למשהו אחר ובתנאי צבא, תשארי רעבה?

../images/Emo26.gif

אני גם מאמינה שצריך לאכול לא רק כדי להיות שבעים. אבל:
לאכול עוגייה בשביל שובע נפשי? אם אנחנו מחפשים שובע נפשי באוכל, אז זה רע מאוד. אוכל לא אמור להשביע אותנו נפשית. שובע נפשי אמור להגיע מתחביבים, מסיפוק בעבודה, מאהבה, מחברים, מפעילויות שאנחנו עושים. בטח לא מאוכל.
אם מישהו רעב פיזית, אז שיאכל אוכל בריא. לא עוגיות. זה שאדם רעב יאכל את העוגייה לא ייתן לו כלום, כי מעוגייה אחת לא שובעים, ואז הוא גם ככה יאכל עוד ארוחה נורמלית כדי לשבוע, או לחילופין- ערימה של עוגיות.
ושאדם מסתכל במראה שומן הוא לא אמור להרגיש ייסורים או הרגשה רעה, אלא פשוט מוטיבציה להמשיך לאכול נכון ולהתאמן.

מוֹרני

New member
../images/Emo26.gif

כן, שובע נפשי גם מתקשר לאכילה נכונה. אם בא לי כ"כ על העוגיה הזאת ואני לא אוכל אותה (ובכלל, אלך למראה לראות את השומנים בשביל לדכא את השובע-ה' ישמור)אני ארגיש טוב עם עצמי? חמודה, הגוף והנפש תלוים אחד בשני,לא פעם את באת לפורום וכתבת הודעות שאת מרגישה רע עם עצמך בגלל התזונה. וזה שלא תאכלי את העוגיה שאת רוצה יכול לגרור אותך להרבה מאוד סיטואציות אחרות. לדוגמא, תוותרי על העוגיה ותאכלי משהו אחר במקומה, הרצון שלך לעוגיה לא ייעלם,ואני אומרת לך שתחזרי לרצות את העוגיה,תאכלי גם אותה ואח"כ תרגישי עם עצמך חרא למה לא אכלת מההתחלה את העוגיה והכנסת את עצמך סתם לסרט. ואז תכנסי לפאניקה(לא מדברת עלייך ספציפית,כן?) "אכלתי הרבה ,אכלתי הרבה",ואז תתחילי להיות בדכאון (לא חסרות בנות כאלו)וזה בדיוק מה שקושר את העניין של הנפש לסיפור.
ושאנחנו מדברות על מסגרת צבאית אין תמיד את התנאים לתזונה נכונה. אז מה לעשות? ואם מדברים על זה שפותחים חבילת עוגיות ליידיך ובא לך על אחת, אז למה שלא תאכלי? למה?אני לא אומרת לך שתתלבשי על כל החבילה,את יכולה בהחלט לאכול 2-3 בשביל ההרגשה הטובה שלך.
במקרה הספציפי שעליו אנחנו דנות, להסתכל במראה זה נחשב לייסורים כי ראבק, בא לך עוגיה תאכלי אותה, מה זה השטויות האלה ללכת למראה לראות את ה-"שומנים" שלך ולהתבאס עוד יותר.איזה מוטיבציה בכלל תיתן לך המראה אם את בעצמך מדכאת אותה? יופי אז עכשיו יש שיטה חדשה, עזבי את כל הכדורים שיש בשוק, בא לך לאכול משהו? או לטעום משהו טעים שיש על השולחן? לכי למראה תראי את השומנים שלך ותתבאסי , ככה גם לא תאכלי. ממש אין,תגלית חדשה.

עם הרוב אני מסכימה.

אם אני רוצה עוגייה, אני אוכל אותה.. אבל לא בגלל שובע/רעב נפשי, אלא פשוט כי אני אוהבת עוגיות וזה טעים לי. שובע נפשי אני אשיג בדרכים אחרות שלא כוללות אוכל. וברור שהייתי כותבת שאני מרגישה רע בגלל התזונה.. אם הייתי אוכלת יותר מדי או אם הייתי נמנעת מדברים שאני אוהבת כי אני מפחדת מהם הייתי מרגישה רע! כי לאכול יותר מדי מכניס אותי למאזן קלורי חיובי, והמטרה שלי זה מאזן קלורי שלילי. וכי לפחד מאוכל זה לא דבר נורמלי שצריך להיות כל הזמן ועל העניין הזה אני עובדת.
אם בא לך עוגייה אחת, תאכלי. בכיף. אבל מה שקורה בצבא זה שלא כל הבנות מגיעות עם הרגלי אכילה בריאים, ואז זה הופך מעוגייה אחת לק"ג עוגיות.
הכוונה שלי הייתה שלא צריך להסתכל במראה כדי להתייסר אלא פשוט כדי לקבל מוטיבציה להמשיך באורח חיים בריא (שאגב, כולל עוגייה-שתיים ביום), במקום לאכול את כל הקופסא..

טו פז

New member
תכניסו דברים לפרופורציה...

כמה שנאה עצמית, שומן הוא לא חלק נפרד מהגוף....הוא חלק ממה שאנחנו, תכניסו דברים לפרופורציה וצאו מהויכוח הדרמטי לגבי מספר העוגיות המותר ב"חוק"..., זה אורח חיים בריא להתווכח עם עצמך או ל"התאפק" מלהתפתות ממראה של מאכלים "משמינים"...??! ככה תנהגו כלפי עצמכם כל החיים?...מה עם האהבה העצמית שמגיעה לגוף שלכם באשר הוא?...עד כדי כך הוא חטא ופשע בגלל כמה קילוגרמים עודפים?..קצת פורפורציות... אם תפסיקו להילחם בעצמכם, תגיעו לאיזון גם בענייני משקל.בכל אופן דרך חיים זה לא להתאפק מלהתפתות, אורח חיים בריא זה ללמוד לשלב הכל ולאכול הכל במידה

למעלה