היום עיינתי לי בעיתון..

מוֹרני

New member
אבל בכתבה עצמה הכוונה של ההליכה

למראה היתה בשביל לבאס את עצמך מלאכול.

זה לא מה שאני הבנתי.

וגם אם זו הכוונה של החיילת שאמרה את זה- אז את יכולה לקחת את העיצה הזאת למקום טוב יותר (לא של עצב, באסה ודיכוי) ולעשות את זה כדי לקבל מוטיבציה.

מוֹרני

New member
לא אמרתי שללכת למראה ולהסתכל

על עצמך זה מה שמביא לדיכוי. אמרתי שללכת למראה בשביל לא לאכול את העוגיה זה מה שמביא לדיכוי. אני חושבת שהמטרה של ההליכה למראה מההתחלה היתה ברורה, ולא סתם כולנו היינו יוצאים כנגד הרעיון בה. מה את הבנת מהדברים שהחיילת אמרה?

אוקיי.. אני עונה לך וסוגרת את זה..

אני הבנתי שהחיילת אמרה שאם בא לך עוגייה- לכי למראה וככה לא תרצי אותה.. חלק ראשון: בא לך עוגייה - את יכולה להבין מכאן שמדובר ב:
העוגייה הראשונה שהחיילת רצתה לאכול, ואז- אם היא לא אוכלת אפשר לומר שהיא מדכה את עצמה..
העוגייה הרביעית-חמישית-שישית (או יותר) שהחיילת רצתה לאכול, ואז אם היא לא תאכל אותה, היא אולי מדכה את היצר שלה לאכול 8 עוגיות, אבל היא בהחלט עושה טובה לגוף שלה. אני בחרתי להאמין שמדובר בעוגייה רביעית ומעלה, פשוט מפני שאני מאמינה שעוגייה-שתיים לא גורמות לאדם להשמין. אם הבנת אחרת, אז כנראה שיש פה קצר בתקשורת, ואני מקווה שהוא נפתר. חלק שני: לכי למראה וככה לא תרצי אותה - את יכולה להבין מפה ש:
את לא תרצי את העוגייה כי תראי כמה את שמנה, תיכנסי לדיכאון ואז לא תאכלי את העוגייה מחשש להשמין עוד יותר. כך דדכאי את עצמך, תתבאסי ותהיי עצובה.
את לא תרצי את העוגייה כי את רוצה לשמור על המשקל הנוכחי שלך או להרזות, וחמש עוגיות עומדות בדרכך למטרה. כדי להתקדם לעבר המטרה, לא תאכלי עוד עוגיות. זאת מוטיבציה להתקדם אל המטרה. אני הבנתי מהעיצה של החיילת את הדבר השני. יכול להיות שהיא התכוונה לדבר הראשון אבל זאת בהחלט לא ההמלצה שלי. אני יכולה לומר לך מניסיון שזה לא תענוג להסתכל במראה ולהתבאס, ובחיים לא הייתי מייעצת דבר כזה לאף אחת ואף אחד. הכל ברור עכשיו?

מוֹרני

New member
נגיד..

ואני עדיין דבקה במה שאמרתי. אם החיילת היתה רוצה להגיד שמדובר פה על רצון לאכול עוגיה רביעית או חמישית היה נאמר "עוד עוגיה". וגם אם מדובר על עוגיה 4-5 זה לא פתרון ללכת למראה, בן אדם שפוי שיודע לשים לעצמו גבולות לא צריך ללכת למראה בשביל להתחזק,מספיק שהוא ימשיך באורח חיים הבריא שלו. ולא לכל בן אדם ההליכה למראה יכולה לעלות את המוטיבציה,הרבה אנשים שהיו שמנים וירדו במשקל נשארים עדיין שמנים בראש, אז אם הם יילכו למראה הם ייראו את מה שהם באמת? כנראה הבנת את מה שנאמר לא נכון, אני לא היחידה שהבינה שמדובר בעוגיה הראשונה.

אז במקום לקחת עיצות כמו שהן-

תפיקי מהן את המירב עבור עצמך. ולא רק בנושא הזה, אלא בכלל. להגיד שבצבא משמינים ושהעיצות של החיילות זה קל, אבל זה יותר מועיל אם תנסי לראות מבין העיצות שהן נתנו מה את יכולה לקחת לעצמך ולאורח החיים שלך.

מוֹרני

New member
בעצה הספציפית הזאת

אני לא רואה שום דבר שיכול להועיל לי ולאורח חיים שלי. אני לא רואה את עצמי הולכת למראה להתבאס קצת בשביל לא לאכול משהו אני אוכל אותו בכמות הנכונה ולא אמנע מעצמי דבר . את זה שבצא משמינים אני לא אמרתי,אין טעם להכניס לי מילים לפה
כי אני יודעת מראש שאם תרצו אין זו אגדה, ואם אני רוצה לשמור על התזונה שלי,אני אשמור אותה לא משנה באיזה מקום ובאילו תנאים. גם שאני נוסעת לבית מלון באילת אני מוצאת לעצמי מה לאכול בשביל שובע ובשביל סיפוק עצמי. נכון שבכל מקום יש תנאים שונים, את צריכה למצוא לעצמך פתרון בכל תנאי שעומד לרשותך.

שימי לב מה כתבת:

"אני לא רואה את עצמי הולכת למראה להתבאס קצת בשביל לא לאכול משהו" יפה מאוד. ואני אמרתי שתעשי דבר כזה? לא. לא אמרתי ללכת למראה להתבאס. ואם ממה שכתבתי פה זה מה שאת מבינה- אז תביני את זה. אני לא מתכוונת להסביר פה אפילו במילה נוספת את מה שאמרתי.

העצות של החיילות לא משהו..

ולדעתי זה בכלל נורא אינדיוידואלי.. כל אחד- ומה שמתאים לו. אפשר לדבר הרבה באוויר ולתת עצות מפה ועד הודעה חדשה. אבל בסופו של דבר- כל אחד יעשה מה שנוח ומה שמתאים לו.

הבעיה באוכל הצבאי...

שאי אפשר ממש להכין אותו דיאטטי, או נטול שמן, בגלל שמבשלים לכמות מאוד מאוד גדולה של אנשים. ומבשלים בסירים ענקיים , או בעצם בדודים ענקיים, וחייבים שהאוכל יצא טוב, ולא יידבק..לכם דוחפים לשם המון שמן. אין לי מושג למה אנשים אוכלים יותר בצבא, אולי כי יש את השק"ם, וזה קרוב וזמין, וכשהאוכל לא טעים בחדר אוכל, יותר קל ללכת לשק"ם, ולקנות בורקסים. ושוקולד לקינוח...
וגם בכל הארוחות יש לחםף, הרבה לחם, ואנשים אוכליםפ לחם בנוסף למנות פחממה...שזה גם מוסיף.

אבל מיכל...

זה באמת מטופש ללכת לקנות בשק"ם שוקולד! מה ייצא מזה חוץ מעוד קלוריות?

hillator

New member
תותי

ב12 שנים שביליתי בבתי הספר בארץ היה בכל בית ספר קיוסק מדוע עד היום לא קניתי שם שוקולד?

מסכימה איתך לגמרי.

גם אצלנו היה- שוקולד, בורקס, קוראסונים, חטיפים, גלידות, מה לא.. וקניתי שוקולד שם אולי פעמיים-שלוש, וגם אז חילקתי אותו לכל מי שרצה, כי לאכול "פסק זמן" שלם נראה לי מוגזם.

עדידי20

New member
מה מטופש בזה?

חשבתי שאנחנו פורום שדוגל בלאכול הכל אבל במידה! הכל זה גם שוקולד מהמכונה מידי פעם. למה שלא יהיה לך מתוק בשירות?

שיהיה בתאבון..

אם זה מדי פעם.. אבל לא עולים שמונה ק"ג בשנתיים אם את אוכלת פעם בשבוע שוקולד מהמכונה, נכון? שמונה ק"ג מעלים אם אוכלים הרבה יותר מזה, וזה גם לא בריא לאכול הרבה שוקולד בלי קשר למשקל.

דווקא לשם שינוי

אני מסכימה שבצבא, צריך להשתמש באמצעים הטכניים האלה כמו לא לבוא עם כסף, כדי לא "להתפתות". ולמה להתפתות? כי בצבא הרבה פעמים החשק למתוק מגיע נטו משעמום, ומזה שמתים כבר שהיום ייגמר, ומזה שלא מוצאים מה לעשות, ומזה שהמפקד היה מעצבן ומזה שהיה יום מסריח, ולא בגלל שבאמת הגיע הרגע שרוצים מתוק ובצורה שקולה ומתונה הולכים, קונים, נהנים. זה לא אומר שנתיים לא לגעת בשוקולד, אבל הצבא נותן הרבה סיבות לא טובות לאכול מתוקים (גם כשהם במידה) וזה הרגל לא טוב.

נשפכתי מצחוק מהכתבה הזו

אכן מעורר רחמים. "תלכי למראה אם באה לך עוגיה" או "תשכנעי את עצמך שהעוגיות לא באמת טעימות", וכן עיצות המסטיק והסלט... דה, על מי אתן עובדות. עצוב לי מישהי התייחסה למשקל של 56 ק"ג כעודף משקל חמור ולמידה 40 כאוי ואבוי (ולפני שמתחילים לרדת עליי - מודה שגם אני בעבר חשבתי כך לגבי מידות, דבר שאני שמחה שהתפקחתי ואני רואה את המציאות באור שונה). לדעתי זה מסלף את המציאות לגמרי. אם 40 זו שמפחידה אותם, מה הלאה?! עצוב

למעלה