היום עיינתי לי בעיתון..

venus20

New member
היום עיינתי לי בעיתון..

24 שעות של ידיעות אחרונות והיתה שם כתבה לבנות המתגייסות.. רייאנו שם חיילות משוחררות שהעלו בממוצע כל אחת 8 ק"ג בצבא. בקיצור שאלו אותן מה הן מייעצות לחיילות שרוצות לשמור, והן ענו שלל תשובות..אחת מהן שמאוד מאוד נגעה לי:ללענוס מסטיקיםמסטיקים, וכדי לא להתבודד חברתית תלכו לחדר האוכל עם כולם אבל תמלאו את עצמכן בשתייה או בסלט. בקיצור זה די בולשיט! בתור אחת שעשתה את זה רוב השירות שלה, לגבי המסטיקים אני כבר כמעט זכיתי לכינוי "מעלה גרה" -באמת לעסתי כל כך הרבה שאני מפחדת לשלום הלסתות שלי.. וזה גם הורס את הקיבה בטירוף. לגבי לשבת בחר אוכל ולמלא את עצמך בסלט-אהההמ....זה רעיון לא רע אבל לא ממש אפקטיבי...כי כשכל החברות שלך לשולחן מביאות בורקסים ושניצלים וצ'יפסים וכאלה-את לא ממש יכולה להישאר אדישה.. אני באופן אישי ממליצה לבנות שמשרתות בבסיס פתוח להתרחק מחדר האוכל ולהביא אוכל מהבית!!

venus20

New member
מצטערת אין לי סורק

לגבי בסיס סגור- הן אומרות שם "בבסיסים סגורים, שיטה טובה היא לרדת ביחד.."...."אף אחת לא העזה להציע ללכת לשק"ם או להביא חמגשית. פתאום הבאנו מהמטבח שקיות של גמבה וגזר, ולחם קל מהבית. לא מזמן מישהי אצלנו יצאה לקורס קצינות והביאה את המתנה הכי גאונית לחמ"ל: משקל". טיפ נוסף זה לא להביא הרבה כסף, כדי לא להתפתות להוציא שוקולד מהמכונה כמו כן לקבוע לצהריים עם בנות ששומרות דיאטה כמוך.

שימי לב שאין שם שום מילה על כושר

שום מילה על לאכול מהכולם במידה, האם זה חכם לדחוף סתם סלט?! לא כדאי לא לאכול את כל חבילת העוגיות אלא 2 כל יום?

ממ...

עדיף לא לאכול עוגיות בכלל. ולא, זה לא חכם לדחוף סתם סלט. יש בצבא זמן לעשות כושר בכלל? אוף, לא בא לי להשמין 8 ק"ג בשנתיים...

hillator

New member
תותי את לא תשמיני 8 ק"ג

נמאס לי מכל המיתוסים הדבילים שכל אדיוט מפזר. וכן תותי יש בצבא זמן לעשות כושר את לא הולכת להיות הרמטכ"ל בטוח יש לך כמה שעות פנויות ביום! ולמה לא לאכול עוגיות? מה רע ב2 עוגיות ליום? אף אחד לא מת מקצת מתוק בחיים. לוקחים חבורת פקצות שלא מבינות כלום מהחיים שלהן ועושים מיתוס. יש לי חדשות: אמא שלי שירתה לפני כמה שנים בצבא, היא הייתה עתודאית ועשתה קורס קצינים ויודעים מה היא אפילו רזתה במהלך השירות(ורזתה המון... מבלי צורך לרדת בכלל.. היא סיפרה לי שבחתונה שלה כולם אמרו שלא רואים אותה.. היא הייתה בקושי 40 קילו על 1.55) ונכון היא לא הלכה לחדר אוכל (היא הייתה אחראית לעשות ביקורות למזון בצבא.. תבינו למה זה הגעיל אותה) אבל היא כן הביאה אוכל מהבית ואכלה. ושאני יבין הרי רוב החילות חוזרות הביתה כל יום ועושות 804(מ8 עד 4 ועושות אפס עבודה) ומה הן מתכוונות לעשות בחים האזרחים אחר כך? הרי גם אז הן יהיו במקום עבודה ויעבדו רוב היום? למה אף אחד לא מאשים את הבנקים, בתי החולים ומשרדי הממשלה כגורם להשמנה בארץ?

נו, כי הרבה יותר קל להאשים את הצבא.

מקום העבודה שלך הוא לרוב מבחירה שלך עצמך, אבל צבא בדרך כלל לא.. אז למה שנאשים את עצמנו בהשמנה שלנו? אפשר להפיל את זה על צה"ל. אני יודעת שאני לא אעלה 8 ק"ג בצבא.. אני אוכל שם בחדר אוכל אם לא תהייה ברירה, אבל אני אוכל בכמויות הנכונות. אני לא אבקר בשק"ם כל שעה ואני גם אעשה הליכות או ריצות בבסיס.

מוֹרני

New member
ואם החב'רה יפתחוליידך אריזת עוגיות

ויבוא לך לאכול מהן, תאכלי או שתלכי למראה ,תסתכלי על עצמך ותחליטי שאת לא רוצה?

אני אוכל אחת. או שתיים.

אבל תזכרי שלנו יש הרגלי אכילה שלהרבה מאוד אנשים בגיל 18 אין. זה בדיוק ההבדל.. אנשים עם הרגלי אכילה נכונה יכולים לאכול עוגייה אחת ולהפסיק, אבל אנשים שאין להם כאלה לא יכולים עד שהם ירכשו לעצמם הרגלים נכונים.

מוֹרני

New member
נכון, אבל את בתור אחת שיש לה

הרגליי אכילה נכונים,מסכימה עם ההצעה המטופשת הזאת -"ללכת למראה ,לראות את עצמך ולא לאכול" (הכוונה במשפט הזה היתה ברורה מההתחלה). איך את מסבירה את זה? הכתבה היתה מופנית כלפיי הציבור הרחב, כאלה שיש להם הרגלי תזונה נכונה (כמונו) וכאלה שאין להם הרגלי תזונה נכונה, אז איך בכל את יכולה להצדיק את ההצעה הזאת מהכתבה? עוד בתור אחת שכן בעניינים ויודעת מהי תזונה נכונה ואורח חיים בריא?

אני אנסה להסביר שוב...

פתחו עוגיות במשרד. אכלתי עוגייה-שתיים-שלוש. החבילה של העוגיות עדיין עומדת שם. אנשים אוכלים. בא לי עוד. בשביל מה? סתם, כולם אוכלים, יש לי חשק, זה נורא טעים (אבל כבר טעמתי מהן שלוש פעמים!), משעמם לי.. אז עדיף שתלכי למראה, תראי את השני ק"ג שבא לך להוריד, או לחילופין- את הגוף המדהים שלך שלא בא לך שישמין פתאום, ואז תחשבי לעצמך- "וואלה, מה אני צריכה עוד חצי מהחבילה של העוגיות?! כבר אכלתי שתי עוגיות, היה טעים, אבל אין שום סיבה לאכול יותר מזה.. אני סתם אשמין ואהרוס את הירידה שלי במשקל/השמירה על המשקל המצויין שלי). עכשיו זה יצא לי יותר ברור? אין פה שום כוונה של לייסר את עצמך- לא חס וחלילה בגלל איך שאת נראית ובטח שלא בגלל שאת מונעת ממך עוגיות (כי כבר אכלת לפני חצי דקה).

hillator

New member
תראי אני לא פוסלת ללכת לשק"מ

מוכרים שם גם שתיה קלה ארטיקים ועוד דברים לא רק בורקסים ושוקולד!

זה לא מיתוס...

ועוד איך משמינים 8 קילו בצבא. ובדיוק בגלל מה שאמרת הילה, כי עושים 0 כל היום ומרוב שיעמום רוב הבנות, לפחות אלו שאיתן שירתתי, הלכו למטבחון שלנו, וטחנו אוכל כל היום... אז פה לוקחים פרוסה עם שוקולד, ועוגייה וקוראסון, וקפה עם 4 סוכר, ומישהו פותח במבה..וככה זה כל יום.. אני לא אכלתי את הדברים האלו, וידעתי לשמור (תקראו את ההודעה שלי למטה), אבל לצערי ראיתי בנות שהגיעו אלינו, ואחרי חודשיים המכנסיים שלהם לא נסגרו עליהן..

venus20

New member
מממ...כנסי חמודה

אני עליתי 8 קילו בשנתיים (בצבא) והתחלתי דיאטה לפני השחרור, תוך 4 חודש באזרחות ירדתי אותם בהדרגה.. ולא הגעתי שוב למצב הזה..טפו טפו טפו אבל אפשר להימנע מזה, אם את רוצה את יכולה.

תראי מה כתבתי להילה למעלה.

את בטוח גם יודעת למה עלית, נכון? הרי לא עולים 8 ק"ג ככה סתם, אז בטח פשוט הסקת את המסקנות הנכונות כשהתחלת את הדיאטה בסוף השחרור.. ואני בטוחה שרוב הסיבה לעלייה שלך במשקל היא לא הצבא נטו. הרי לא כולם משמינים שם. אבל להאשים את הצבא נראה לי קצת לא לעניין וכל הכתבות האלה איך להיות בצבא ובכל זאת לא להשמין נראות לי סתם מיותרות, כי כמו שאתה לא אוכל כל יום באזרחות בורקס, אז אותו דבר בצבא.

מוֹרני

New member
אבל את בעצמך מסכימה עם חלק

מהכתבה שבחלק הזה נאמר "ללכת למראה לראות את עצמך ולא לאכול מה שאתה רוצה"?

תשמעי,

אם אין הרגלי אכילה נכונים ואורח חיים בריא הוא ממך והלאה, אז כבר עדיף שתלכי למראה, מאשר שתאכלי חבילה של עוגיות.

מוֹרני

New member
כן אבל לך כן יש הרגלי אכילה נכונה

ואורח חים בריא ואת עדיין מסכימה עם זה שאם את רעבה או בא לך עוגיה את צריכה ללכת למראה ,לראות את ה-"שומנים" שלך ולא לאכול את מה שאת רוצה. ובן אדם שאין לו הרגלי אכילה נכונים ואורח חיים בריא, סביר להניח שלא יסתפק בללכת למראה אלה ירצה בוודאי לאכול את החבילת עוגיות. אבל כאן אני מתנגדת למה שאת בעצמך טענת, את בתור בן אדם שכן יודע מהםהרגלי אכילה נכונים ומהו אורח חיים בריא.

תראי מה כתבתיע הרגע.

לא הולכים למראה כדי לראות שומנים ולהתחיל לבכות, אלא כדי לראות את הגוף שלך שאת רוצה לשמור על המשקל שלו או להוריד במשקל כדי להיות יפה ובריאה יותר. בשום פנים ואופן לא כדי לגרום ייסורים וסבל!

למעלה