היום נסענו לשחזור של כפר חשמונאי עתיק

שחר 676

Well-known member
מנהל
ליד הישוב שילת הסמוך למודיעין.

"כפר חשמונאי הוא שחזור כפר עברי קדום, כ-3 ק"מ ממודיעין העתיקה. המבקרים באתר יכולים לדרוך ענבים, לאפות לחם, לכתוש זיתים לשמן, לטבוע מטבעות עתיקים ולקבל הדרכה על מלחמות החשמונאים"

היינו במקום כשעתיים , קיבלנו סיור מודרך ומאד נהנינו - הילדים קיבלו המחשה כיצד חיו מתתיהו וחמשת בניו - מנהיגי המרד ביוונים.

אחלה טיול לחנוכה - טרפנו המבורגרים לארוחת צהריים ושבנו הביתה עייפים ומרוצים.

שמלת תחרה1

Well-known member

"כפר חשמונאי הוא שחזור כפר עברי קדום, כ-3 ק"מ ממודיעין העתיקה. המבקרים באתר יכולים לדרוך ענבים, לאפות לחם, לכתוש זיתים לשמן, לטבוע מטבעות עתיקים ולקבל הדרכה על מלחמות החשמונאים"

היינו במקום כשעתיים , קיבלנו סיור מודרך ומאד נהנינו - הילדים קיבלו המחשה כיצד חיו מתתיהו וחמשת בניו - מנהיגי המרד ביוונים.

תיארת כה יםה שבא לי לארגן טיול כזה.

משתפרת1

Well-known member

זה קרוב לקברי המכבים. עוד אתר מענין שקשור לחנוכה. והכי כיף זה החורשות שמסביב.
נראה שהצלחת לתפוס את מזג האויר הסביר, פיפס לפני הסופה. וברור לי שתכננת וזה לא במקרה ולא במזל,

שחר 676

Well-known member
מנהל
זה קרוב לקברי המכבים. עוד אתר מענין שקשור לחנוכה. והכי כיף זה החורשות שמסביב.
נראה שהצלחת לתפוס את מזג האויר הסביר, פיפס לפני הסופה. וברור לי שתכננת וזה לא במקרה ולא במזל,
בעבר כבר ביקרנו מספר פעמים בקברות המכבים וגם הפעם חלפנו ליד והחלטתי לא לעצור בשל המוני בית ישראל אשר התקבצו במקום.....בכל זאת קורונה.

וכן , הקדמתי בשל הסערה הממשמשת ובאה , התכנון המקורי היה לעשות זאת ביום חמישי.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
בעבר כבר ביקרנו מספר פעמים בקברות המכבים וגם הפעם חלפנו ליד והחלטתי לא לעצור בשל המוני בית ישראל אשר התקבצו במקום.....בכל זאת קורונה.

וכן , הקדמתי בשל הסערה הממשמשת ובאה , התכנון המקורי היה לעשות זאת ביום חמישי.
|כן|איזה כייף לכם שחר. אתה תמיד מנצל ימי חופשה כדי לצאת לטייל עם המשפחה וזה בהחלט עושה לי חשק גם.
אבל איפה אני ואיפה אתה. מה שאני עושה בנסיעה רגילה |אוטו| אתה עושה ברברס . :-D
אבל בחייאת אללה שאני לא אשם.
זאת אישתי (אשרי יושבת ביתך) תוקעת אותי בבית.
וגם אשמתי שנוח לי והתרגלתי כבר כך להיתקע בבית. ;-)

שחר 676

Well-known member
מנהל
|כן|איזה כייף לכם שחר. אתה תמיד מנצל ימי חופשה כדי לצאת לטייל עם המשפחה וזה בהחלט עושה לי חשק גם.
אבל איפה אני ואיפה אתה. מה שאני עושה בנסיעה רגילה |אוטו| אתה עושה ברברס . :-D
אבל בחייאת אללה שאני לא אשם.
זאת אישתי (אשרי יושבת ביתך) תוקעת אותי בבית.
וגם אשמתי שנוח לי והתרגלתי כבר כך להיתקע בבית. ;-)
תקופת הקורונה מנסה להשאיר אותנו בבית ובצדק.......אבל חייבים להוציא את המשפחה להתאוורר.

שמלת תחרה1

Well-known member
תקופת הקורונה מנסה להשאיר אותנו בבית ובצדק.......אבל חייבים להוציא את המשפחה להתאוורר.
אכן חייבים להוציא את בני המשפחה להתאוורר. ולא לתת לוירוס קורונה להכתיב לנו יותר ממה שהכתיב לנו.
אין תרבות
אין מסעדות
אין מפגשי חברה

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל

נשמע טיול משפחתי מעולה.

תקווה25

Well-known member

יפה שתמיד תהנו.כשאני נוסעת לבנות במודיעין עוברת דרך שילת היי תת י שם אבל מזמן לפני המון שנים.

דיברגנט חדש

Well-known member

רק שכחת לציין שצה"ל פתח את המקום למבקרים רק עבור חנוכה ולאחר מכן, המקום שוב יהיה סגור למבקרים.

שחר 676

Well-known member
מנהל
רק שכחת לציין שצה"ל פתח את המקום למבקרים רק עבור חנוכה ולאחר מכן, המקום שוב יהיה סגור למבקרים

לא ידעתי שהמקום היה סגור בכלל - אתה בטוח ?
המקום נראה שוקק חיים - פגשתי ושוחחתי עם בעל המקום , המקום נראה מתוחזק ומתוקתק - כזה העובד ללא לאות , מה גם שהמקום סמוך מאד לעורקי תחבורה מרכזיים הסמוכים לכניסה לעיר מודיעין.

רשום בסוף הקישור כי המקום פתוח רוב ימות השנה

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
לא ידעתי שהמקום היה סגור בכלל - אתה בטוח ?
המקום נראה שוקק חיים - פגשתי ושוחחתי עם בעל המקום , המקום נראה מתוחזק ומתוקתק - כזה העובד ללא לאות , מה גם שהמקום סמוך מאד לעורקי תחבורה מרכזיים הסמוכים לכניסה לעיר מודיעין.

רשום בסוף הקישור כי המקום פתוח רוב ימות השנה

ליומיים בלבד: ניתן יהיה להגיע ברכב פרטי לארמונות החשמונאים

לרגל חג החנוכה צה"ל יאפשר בימים שלישי ורביעי הבאים, ובתיאום מראש, להגיע עם אוטו אל האתר הארכיאולוגי שנמצא בשטח A בפאתי יריחו. בימי שגרה ההגעה למקום כרוכה בנסיעה באוטובוס ממוגן ובליווי צבאי. "אין מתאים יותר מלטייל שם בחנוכה"​

ארמונות החשמונאים, מאתרי הארכיאולוגיה המרתקים בישראל שנמצאים בפאתי יריחו, הופכים לנגישים יותר, אך ליומיים בלבד. בימים שלישי ורביעי בשבוע הבא צה"ל יאפשר למטיילים להגיע אל המקום עם רכבם הפרטי, ובכך להימנע מנסיעה מסורבלת באוטובוס ממוגן עם ליווי צה"לי. יש להירשם מראש ולתאם את ההגעה מול רשות הטבע והגנים או מול בתי ספר שדה כפר עציון ועופרה.
מסע אל "ארמונות החשמונאים"
בחודשים האחרונים כמה גופים ובהם מועצה אזורית מטה בנימין, החברה להגנת הטבע, בית ספר שדה עפרה ובית ספר שדה כפר עציון פועלים מול צה"ל בבקשה שיאפשר שימוש בנתיב נסיעה ממצפה יריחו אל האתר ששוכן בשטח A שהכניסה אליו אסורה ללא תיאום ביטחוני.

שחר 676

Well-known member
מנהל

ליומיים בלבד: ניתן יהיה להגיע ברכב פרטי לארמונות החשמונאים

לרגל חג החנוכה צה"ל יאפשר בימים שלישי ורביעי הבאים, ובתיאום מראש, להגיע עם אוטו אל האתר הארכיאולוגי שנמצא בשטח A בפאתי יריחו. בימי שגרה ההגעה למקום כרוכה בנסיעה באוטובוס ממוגן ובליווי צבאי. "אין מתאים יותר מלטייל שם בחנוכה"​

ארמונות החשמונאים, מאתרי הארכיאולוגיה המרתקים בישראל שנמצאים בפאתי יריחו, הופכים לנגישים יותר, אך ליומיים בלבד. בימים שלישי ורביעי בשבוע הבא צה"ל יאפשר למטיילים להגיע אל המקום עם רכבם הפרטי, ובכך להימנע מנסיעה מסורבלת באוטובוס ממוגן עם ליווי צה"לי. יש להירשם מראש ולתאם את ההגעה מול רשות הטבע והגנים או מול בתי ספר שדה כפר עציון ועופרה.
מסע אל "ארמונות החשמונאים"
בחודשים האחרונים כמה גופים ובהם מועצה אזורית מטה בנימין, החברה להגנת הטבע, בית ספר שדה עפרה ובית ספר שדה כפר עציון פועלים מול צה"ל בבקשה שיאפשר שימוש בנתיב נסיעה ממצפה יריחו אל האתר ששוכן בשטח A שהכניסה אליו אסורה ללא תיאום ביטחוני.
מדובר במיקום שונה לחלוטין - אבל הבאת לי מידע על מיקום מדהים בו מעולם לא ביקרתי - אבדוק מצב לבקר שם לפני סוף החג.

נערך לאחרונה ב:

raya

Well-known member
שמעתי הרצאה בזום על איזור חבל מודיעין, והמלצות לביקורים באיזור.
מצרפת תמונת מסך שלכדתי, והאתר המומלץ היה תל חדיד.

קבצים מצורפים

• תל חדיד.jpg
    תל חדיד.jpg
    KB 180.4 · צפיות: 7
למעלה