היום, לראשונה מזה זמן, ירדתי ב...

lollla

New member
נינה פריטי בלרינה - את במצב טוב משל

משלי בהמון גם אני דיברתי עם הסבתא וסירבתי לענות ברומנית להוריי - ודיברו רק רומנית בבית עד שנפטרה הסבתא -הייתי בת 15 אבל איתי תמיד דיברו רק עברית
- ואם התבלבלו פשוט שתקתי וחיכיתי לתיקון
התוצאה - עד לאחרונה - נאדה - לא יצאו מילים מהפה וגם לא זכרתי איך אומרים מה. מה שכן - תמיד הבנתי כשדיברו - כמעט הכל!!! היום אני בתהליך שיפור - בשל המטפלת הרומניה שיש לאבי יבל"א!!!! תוך חצי שנה אני מפטפטת לא רע - כמובן - לא ברמה של פטור - ברמה של טרום טרום מתקדמים
אבל.... בחיים לא הייתי מפענחת את השורה שניה שלא פורקה נכון למילים אצל הילה - תשמעי - הפטור מגיע לך ובצדקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקק

nina L

New member
../images/Emo6.gif לולה ../images/Emo24.gif יקירתי,

קטונתי, בחיי. השתמשתי בהרבה מילון. אבל גם אצלי זה היה מין "זרע" פוטנציאלי קדמוני שפתאם התרומם ופרח מן הפטפוט המדשדש עם הסבים בעיקר, במפתיע. על פענוח השורה השניה ובכלל מגיע הגביע לib4
, ללא ספק
! והרי לכן שיר ילדים נוסף חמוווווד וקליל- חידה לשבת ולפורים: Căţeluş cu părul creţ, fură raţa din coteţ, El se jură ca nu fură, dar l-am prins cu raţa în gură חג שמח!

lollla

New member
כלבלב עם שער מתולתל - גונב???

מה??? הוא נשבע שלא גונב אך תפסתיו עם ?? בפה האם הוא כלבלב רומני??????????

nina L

New member
../images/Emo6.gif אכן כן! ../images/Emo47.gif../images/Emo106.gif גם לך!!!

ראי גם את תרגומה המעולה של ib4; גונב ברווז מן הלול.

nina L

New member
רמזים:

A עם כיפה: התנועה שבין סגול לשווא T עם זנב: צ S עם זנב: ש

lb4

New member
אלמנטרי ווטסון, אלמנטרי

טוב זהכבר ממש קל. שיר ילדות מוכר. ובתרגום חופשי , בלי מילון: כלבלב בעל שיער מתולתל גנב את הברווז מה ..... ( מהמרת שזה לול) הוא בטוח שהוא לא גונב אבל תפסתיו עם הברווז בפה.

nina L

New member
פששש! היי, את ../images/Emo47.gif רומנית

אמיתית!
נכון, זה לול! הוא נשבע שלא גנב, אבל תפסתיו עם ... אפשר לשיר זאת לכמה ממיודעינו/ מיודעותינו - דוגמת אסתרינה וכיו"ב.

nina L

New member
../images/Emo51.gif או שמא multumesc! וכמובן

"הצולעת" (טפו טפו חמסה חמסה) שוב הוכיחה שהיא האחות וגם הדודה הכי הכי

yoopee

New member
וזה עוזר לי?../images/Emo7.gif

מזמינים אותי למפגשי פורים בזכות זה? מתבכיינת!

3מרגו

New member
כל הכבוד ו../images/Emo49.gif ../images/Emo106.gif

מסתבר שאני לא יודעת מה זה פטור בשפה

למעלה