היום לא רק חג העצמאות, אלא גם יום הניצחון על גרמניה הנאצית

marabo

Well-known member
הקדוש ברוך הוא היה זה שסייע בידם להכריע את הנאצים

שאמרו חז"ל, אין אדם נוקף אצבע למטה אם לא ציוו מלמעלה
 

marabo

Well-known member
בהחלט אין ספק...

הכול התבצע לפי התוכנית הרשומה בחומש ויקרא בפרשת בחוקותי.
עיין שם.
 
תודה רבה למי ש"ציוו מלמעלה"

לשרוף בתאי הגאזים את אח ואחות של אמי עם ילדיהם הקטנים.

אגב, למה בעצם "מלמעלה"? למה לא מלמטה, מקדימה, מאחורה, מימין או משמאל, אלא דווקא מלמעלה? וכי יש להם (לאלה שציוו) מיקום גאומטרי מסוים?
 

evglev1

Well-known member
מנהל
אכן סבא שלי ז"ל מצד אבא לחם בצבא האדום והז'קט שלו

היה מלא עיטורים. לצערינו הוא נפטר ארבעה חודשים לפני שעלינו לארץ.
 
טינופת קאמונו-פאשיסטית, אתה לא שווה את הסולייה...

של הלוחם האחרון בצבא האדום שנפל בברלין ושל לוחמי הצבא האדום שאביך הרוחני סטאלין חיסל אחרי המלחמה.
 
החלאה האנטישמית הגלובלית פתחה את הג'ורה


מסכן! התבלבל לגמרי העקרב האנטישמי, אבי הדמוקרטיה האוקראינית

מצד אחד הוא לא יודע שחיילי אביו הרוחני סטלין הם אלה שהדבירו את הנאצים בברלין, מצד שני הוא פתח שרשור לכבוד נצחונם של חיילי אביו הרוחני סטלין, ומצד שלישי הוא מאשים את אותם חיילים בפתיחת מלחמת העולם השנייה (וכנראה גם בהסכמי מינכן
).
הסתובך המסכן.
 

evglev1

Well-known member
מנהל
הנאצים הפרו הסכם שאף צד לא התכוון לכבד

היטלר הקדים את סטאלין בפלישה, אבל סטאלין לא האמין להיטלר והיה מוכן מאוד למלחמה.
 
זה לא נכון עובדתית

סטאלין כן האמין להיטלר וראה בברית איתו את הבסיס למצב הבי"ל החדש שנוצר עקב הצלחות שני הצדדים במלחמה שבה פתחו שני הרודנים הרוצחים ביחד כשותפים לרצח ההמוני, לכיבושים ולשוד במזרח אירופה.
&nbsp
סטאלין רצה להתחלק עם היטלר בשלטון באירופה, ועשה הכל כדי לממש את המטרה הזאת.
&nbsp
אתה מושפע מהדמגוגיה והשקרים של התעמולה הקומוניסטית הדומה לנאצית.
&nbsp
סטאלין הביע את כוונותיו האמיתיות במברק לריבנטרופ בסוף דצמבר 39:
&nbsp
&nbsp
HERR JOACHIM VON RIBBENTROP,
Minister of Foreign Affairs Of Germany,
Berlin.
I thank you, Herr Minister, for the congratulations. The friendship between the peoples of Germany and of the Soviet Union, cemented by blood, has every basis for being lasting and firm.
&nbsp
J.STALIN
&nbsp
צריך לקרוא את דבריו של סטאלין מילה במילה: הוא מעלה על נס את ה'ידידות המחושלת בדם' בין עמי גרמניה הנאצית ורוסיה הקומוניסטית - בדמם של המיליונים ששני השותפים רצחו ללא רחם - ואומר שיש ל'ידידות' הזאת את כל הבסיס להיות 'איתנה וממושכת'.
&nbsp
סטאלין היה נאמן לבריתו עם היטלר עד הסוף המר, והפקיר את הצבא האדום ללא שום הכנה והתראה להתקפה הקטלנית של הוורמאכט ב-22 ביוני 41.
&nbsp
במשך כמה חודשים הצבא האדום ניגף וספג אבידות נוראות של מיליוני חיילים וקציני, כאשר ארמיות שלמות מחוסלות כהרף עין וחייליהם נופלים בשבי הגרמני במיליוניהם.
&nbsp
רק בקרב על מוסקבה לקראת סוף השנה עלה בידי הצבא האדום לייצב קו הגנה שהחזיק מעמד.
&nbsp
סטאלין ככה"נ איבד בימים הראשונים את העשתונות, מה שמסביר את העובדה כי מי שאחרי הפלישה הגרמנית נשא את הנאום לאזרחי בריה"מ ההמומים היה מולוטוב, ולא הוא.
 

evglev1

Well-known member
מנהל
לא תעמולה קומוניסטית שלפיה סטאלין נתפס עם התחתונים למטה

דווקא אבא שלי מאוד בקי בברית בין סטאלין להיטלר. אנחנו לאחר המלחמה גרנו בלבוב שבמערב אוקראינה השטח שהיה פולני בין שתי המלחמות ואבא שלי שמע משכניו הפולנים איך באמצע העיר נפגשו צבאות גרמניה ורוסיה והגרמנים מיד נסוגו כדי לפנות את השטח לרוסים כפי שכנראה סוכם בהסכמים. בעוד התעמולה הסובייטית הייתה שבריה"מ נלחמה מההתחלה נגד גרמניה, אבא שלי התחיל לחשוד בכך שהצבאות נפגשים והגרמנים נסוגים במקום להילחם ולא האמין בגרסה הרשמית. אך הוא גם חושב שסטאלין תכנן לתקוף את גרמניה בדיוק כמו שהיטלר התכוון לתקוף את בריה"מ וההפתעה של סטאלין הייתה לא שההסכם הופר אלא שהיטלר הפר אותו ראשון. ואם גם אתה וגם אבא שלי צודקים ייתכן והצבא הופקר כי התוכניות היו להיות הצד התוקף ולא הצד המתגונן והיטלר הפתיע.
 
אבא שלך כבודו במקומו מונח,אבל יש עובדות מוכחות ויש גם היגיון

אין למיטב ידיעתי שום ראייה רצינית לתמיכה בטענה שסטאלין תכנן לתקוף את היטלר, בייחוד אחרי הנצחונות הגדולים והכיבושים של היטלר במערב ובדר' מזרח אירופה - בבלקים וביוון.
&nbsp
מצד שני, המלחמה נגד פינלנד חשפה את חולשתו של הצבא האדום שכמעט כשל במלחמה נגד הננס הפיני, והוכיח את אי-כשרותו למלחמה בקנה מידה גדול נגד מעצמה אדירה כמו גרמניה הנאצית. ובוודאי לאחר חיסול רוב הפיקוד של הצבא האדום בידי סטאלין בשנות הטיהורים שקדמו למלחמה.
&nbsp
חוץ מזה סטאלין גם חשש מאוד מהתקפה ממזרח מצד יפן, בעלת בריתה של גרמניה, ונאלץ להקצות כוחות ניכרים לחזית המזרחית למרות הסכם שביתת הנשק והנייטרליות בין יפן לבריה"מ בעקבות הקרבות בין שני הצדדים על הגבול בין מנצ'וריה למונגוליה ב-1939.
&nbsp
המדיניות של סטאלין כלפי גרמניה התאפיינה ברצון עז ל'ידידות' ולשיתוף פעולה איתן ומתמשך עם היטלר ומשטרו שהיה קרוב ודומה מאוד למשטר הקומונו-סובייטי.
 
מולוטוב נואם לאזרחי בריה"מ אחרי הפלישה הנאצית ב-22 ביוני 41

'שמש העמים' סטאלין התחבא כמו עכבר ולא העז להראות את פרצופו ולהשמיע את קולו בפני אזרחיו ההמומים, וזאת אחרי שהבטיח להם שלום וידידות עם שותפיו הנאצים בגרמניה - שעכשיו בגדו בו.
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=t2_eMP4Asto
 
הרייך הנאצי קרס ב-1945, הרייך הסמאלני ב-1989-91

שני משטרי הרשע, אויבי האנושות, רוצחי עשרות מיליוני בני אדם.
 
הצבא האדום היה גורם משמעותי בנצחון על גרמניה הנאצית

ואי אפשר לסלף את ההסטוריה בצורה מזוויעה כזו
 
למעלה