היום זה יום היסטורי בבורסה

מצב
הנושא נעול.

קרלטון

New member
בארה"ב כן

אבל היא אפשרית לביצוע בארהב ועכשיו גם פה?
נכון?
בארה"ב כן
במיוחד ששם מדובר באופציות אמריקאיות כלומר סביר שברגע שהמנייה תרד מתחת לסטרייק הקונה ירצה לממש אותה. פה מדובר על אירופאיות כלומר המימוש בפקיעה שזה אומר הפסד פוטנציאלי יותר גדול בשבילך. מה אומרת הסליקה הכספית? שלא תקבל את המנייה אלא יצא לך כסף מהחשבון (שמת בטחונות...). בשלב זה אתה יכול לקנות את המנייה בלי קשר לכלום. יכול להיות שתתפוס את אותו שער, או יותר גבוה, או יותר נמוך, לך תדע.

yair24

Member
רגע רגע

בארה"ב כן
במיוחד ששם מדובר באופציות אמריקאיות כלומר סביר שברגע שהמנייה תרד מתחת לסטרייק הקונה ירצה לממש אותה. פה מדובר על אירופאיות כלומר המימוש בפקיעה שזה אומר הפסד פוטנציאלי יותר גדול בשבילך. מה אומרת הסליקה הכספית? שלא תקבל את המנייה אלא יצא לך כסף מהחשבון (שמת בטחונות...). בשלב זה אתה יכול לקנות את המנייה בלי קשר לכלום. יכול להיות שתתפוס את אותו שער, או יותר גבוה, או יותר נמוך, לך תדע.
רגע רגע
מה זה יצא לי כסף מהחשבון? צריך לצאת כסף מהחשבון אבל גם אמורות להיכנס מניות לחשבון לא? לא יכול להיות שיצא כסף מהחשבון ואני לא אקבל מניות... או שאתה מתכוון שהדלתא יוצא מהחשבון? זאת אומרת שנניח המניה ירדה ל740 אז אני משלם את ההפרש בין 740 ל750 כפול 6666 כלומר 10 אגורות כפול 6666? ואז אחרי שזה קרה אני יכול לקנות את המניה בשער שהוא בסביבות ה740. (או יותר או פחות תלוי בתזמון ובהצע שיש באותו רגע)

קרלטון

New member
בדיוק

רגע רגע
מה זה יצא לי כסף מהחשבון? צריך לצאת כסף מהחשבון אבל גם אמורות להיכנס מניות לחשבון לא? לא יכול להיות שיצא כסף מהחשבון ואני לא אקבל מניות... או שאתה מתכוון שהדלתא יוצא מהחשבון? זאת אומרת שנניח המניה ירדה ל740 אז אני משלם את ההפרש בין 740 ל750 כפול 6666 כלומר 10 אגורות כפול 6666? ואז אחרי שזה קרה אני יכול לקנות את המניה בשער שהוא בסביבות ה740. (או יותר או פחות תלוי בתזמון ובהצע שיש באותו רגע)
בדיוק

קרלטון

New member
ודרך אגב, קרא שוב את מה שכתבתי

אני לא קונה את מניית בנק הפועלים בשביל
למכור אותה אחרי יומיים, וגם לא אחרי שבועיים וגם לא אחרי שנתיים. אני אוהב לקנות מניות ולהשאיר אותן אצלי. למה? כי אני משוגע. אני מתייחס לקניה כאל משהו שברגע שקניתי זהו. אין לי יותר את הכסף הזה אלא יש לי משהו שקניתי. כמו למשל שאני קונה חולצה. אני קונה אותה, אחרי זה לובש אותה כמה פעמים ובסוף זורק אותה. במקרה של מניה אני קונה אותה בשביל לקבל דיוידנדים מתישהו. אם על הדרך המחיר שלה יעלה, מה טוב זה עושה לי הרגשה טובה לראות שמחיר המניות שלי עולה ויש לי רווח על הנייר. אם לא אז לא. ואם יגיע המקרה שבו גם לא יהיו דיוידנדים אז טעיתי והלך הכסף. גם עם זה אין לי בעיה. בחיים לפעמים גם טועים. ובגלל זה אני לא שם את כל הכסף שלי על מניות. עכשיו בהנחה שהבנת את השריטה שלי, (גם אם לא הבנת זה בסדר, קבל את זה כאקסיומה. בוא נוותר על הויכוחים לגבי הנכונות של השיטה הזאת אני לא בטוח שהיא נכונה, טובה, עובדת או תעבוד בעתיד... אני לא בטוח בכלל שאי פעם אני אקבל דיוידנד מבנק הפועלים ואני אל בטוח שהבורסה אי פעם תחזור לעליות. אלה ההנחות שעליהן אני מתבסס ואם אני טועה הלך הכסף.) האם מה שכתבתי באופן עקרוני ניתן לביצוע ועובד נכון? או שהסליקה הכספית מבטלת בצורה כלשהי את כל התאוריה הזאת? (שאגב ניתנת לביצוע באופציות על מניות של ארה"ב כי קראתי בדיוק את הדוגמא הזאת בספר של רוברט קיוסאקי לפרוש צעיר לפרוש עשיר.)
בתגובתי יצאתי מהנחה שאתה רוצה להחזיק את המנייה לאורך זמן ובהקשר הזה הגבתי. אם אתה הולך על לאסוף פרמיות, והמנייה עולה ועולה, אז איסוף הפרמיות החד פעמי (או פעמים ספורות) יבוא *במקום* ההנאה שלך מהמנייה (תקרא לזה דיבידנדים, תשואה, או כל אושר עילאי אחר שיש לך ממנה). משום מה אתה מניח שהיא בטוח תרד לשער מסוים.

yair24

Member
אוקי הבנתי את התשובה שלך.

בתגובתי יצאתי מהנחה שאתה רוצה להחזיק את המנייה לאורך זמן ובהקשר הזה הגבתי. אם אתה הולך על לאסוף פרמיות, והמנייה עולה ועולה, אז איסוף הפרמיות החד פעמי (או פעמים ספורות) יבוא *במקום* ההנאה שלך מהמנייה (תקרא לזה דיבידנדים, תשואה, או כל אושר עילאי אחר שיש לך ממנה). משום מה אתה מניח שהיא בטוח תרד לשער מסוים.
די ברור לי שאין פה שום ארוחת חינם ושום ייתרון אמיתי חוץ ממה שחשבתי לגבי ה85% שגם שם אתה אומר שזה לא משנה. אני לא רוצה להיות נחרץ כמוך ולהגיד שתוחלת של 85% היא לא משנה. כי נראה לי ואולי אני טועה שאם אני מבצע את האסטרטגיה הזאת באותם סכומים כל הזמן אז לאסוף את הפרמיה ב85% מהמקרים כן ייתן לי רווח. האמת אני גם לא יודע באמת אם הסטטיסטיקה הזאת נכונה לגבי שוק האופציות הישראלי מהסיבות המובנות שכתבת. ההנחה שלי היא שהסטטיסטיקה הזאת נכונה גם בישראל. (הנחה שרירותית) עכשיו נשאר לי לחכות ולראות איך בדיוק האופציות האלה פועלות והאם זה פשוט לבצע את האסטרטגיות שאני רוצה בסכומים נמוכים. בסכומים גבוהים אני לא מעוניין לעשות את הניסוי הזה. ואם יהיה אפשר לשחק עם האופציות האלאה בסכומים נמוכים אז נפתחה לי עוד אפשרות להשקעה.

קרלטון

New member
יאללה תרביץ

די ברור לי שאין פה שום ארוחת חינם ושום ייתרון אמיתי חוץ ממה שחשבתי לגבי ה85% שגם שם אתה אומר שזה לא משנה. אני לא רוצה להיות נחרץ כמוך ולהגיד שתוחלת של 85% היא לא משנה. כי נראה לי ואולי אני טועה שאם אני מבצע את האסטרטגיה הזאת באותם סכומים כל הזמן אז לאסוף את הפרמיה ב85% מהמקרים כן ייתן לי רווח. האמת אני גם לא יודע באמת אם הסטטיסטיקה הזאת נכונה לגבי שוק האופציות הישראלי מהסיבות המובנות שכתבת. ההנחה שלי היא שהסטטיסטיקה הזאת נכונה גם בישראל. (הנחה שרירותית) עכשיו נשאר לי לחכות ולראות איך בדיוק האופציות האלה פועלות והאם זה פשוט לבצע את האסטרטגיות שאני רוצה בסכומים נמוכים. בסכומים גבוהים אני לא מעוניין לעשות את הניסוי הזה. ואם יהיה אפשר לשחק עם האופציות האלאה בסכומים נמוכים אז נפתחה לי עוד אפשרות להשקעה.
יאללה תרביץ
לפחות הברוקר שלך יהנה מהעמלות וכך מישהו יצא נשכר

הכמות של האופציות שפוקעות מחוץ לכסף

קראתי על זה היום בגלובס או דה מרקר
מעניין שלא דיברו על זה עד היום לא? (או שכן דיברו ולא ראיתי?) ידוע לך עוד פרטים על המכשיר הזה? האמת היא שמכשיר כזה יכול לעניין אותי כמשקיע שנוא סיכון, כי למשל אם נניח שאני רוצה להשקיע כסף במניית הפועלים סתם דוגמא, נניח שהמניה נסחרת ב800 ואני רוצה לקנות אותה ב750, בסכום של 5000 שקל (6666 יחידות במחיר של 750 אג' ליחידה.) אני יכול למכור למישהו 6666 אופציות שיאפשרו לי לקנות ממנו 6666 מניות פועלים ב750 אג' למניה. אני מקבל מהאופציות האלה את הפרמיה ומחכה. קראתי פעם שהסטטיסטיקה אומרת ש85% מהאופציות פוקעות מחוץ לכסף,וזה מאפשר לי להרויח ב85% מהמקרים את הפרמיה ומאחר ובמקרים שבהם אני מפסיד אני בכל מקרה קונה את המניה במחיר שגם ככה הייתי מוכן לקנות אותה ולכן נוצר פה מצב שבו פסיכולוגית תמיד אני מרוויח. ואני אוהב כאלה מצבים. הסיכון במקרה כזה הוא מוגבל, אין צורך בביטחונות נכון? האופציות שאני מוכר למישהו מקסימום יאלצו אותי לקנות כמות מסויימת של מניות במחיר שגם ככה תיכננתי לקנות אותן ולכן סביר להניח שיש לי את הכסף בחשבון ושאני מוכן לקנות את המניות לטווח ארוך. מה אתה אומר?
הכמות של האופציות שפוקעות מחוץ לכסף
לא רלוונטי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה