היום הלכתי לזרזר פעם ראשונה והיה המון תקלות

23dud54

New member
היום הלכתי לזרזר פעם ראשונה והיה המון תקלות

שלום, אני חדש בתחום הזרזור, קניתי לא מזמן חכה MajorCraft Sporala 7-23
רולר Shimano stardic C14+ 4000fa
וחוט power pro super slick 10 lb
היום לראשונה הלכתי לדוג ב22:00 בחוף ראשון לציון.
אך היו לי כמה(הרבה) בעיות שאני אשמח אם תעזרו לי בהן.
1. הסיכה לא עוברת בין הטבעות האחרונות של החכה ואני לא יכול להשאיר את החכה שלמה אז צריך לפרק את החכה כל פעם וזה אומר כל פעם לגזור את הסיכה ולקשור מחדש.. (שמעתי שזה לא אמור להיות ככה מסובך).
2.אני חיברתי את החוט לרולר ולדעתי לא עשיתי את זה טוב בכלל כי יש פלונתרים בתוך החוט בשפולה עצמה.(מה עושים?, יש דרך לפרק את החוט ולבקש מחנות דיג שתחבר אותו?..)
3.אני לא בטוח בזריקה שלי כי הדמויים הם בין משקלי הזריקה אבל הזריקה היא גג 10 מטר(לא חסר לי כוח).
4. בעת הזריקה לפעמים(לרוב) יש לי פלונתרים שהחוט מסתובב סביב הטבעות של החכה.
5. לרוב כשאני מחזיר את הדמוי אז הקרסים של הדמוי מסתבכות עם החוט וזה מה שקורה כנראה במים ומבטל לו את התנועה(דמויים איכותיים של strike pro).

נ.ב היה היום רוח אבל לא נראה לי זה קשור וחזרנו הביתה אחרי שעה וחצי שראינו שכל זריקה לא מצליחה והיה שתי זריקות בלי פלונתרים אבל למרחק של 10 מטר גג לא יותר.

סליחה על החפירה ותודה מראש לעוזרים!
המשך יום טוב!

שלמי10

New member
תשובות מקווה שעזרתי.

דבר ראשון שיהיה לך בהצלחה.
דבר שני תבוא לים להנות אל תשכח,דגים זה בונוס,ואל תצפה לדגים כל יציאה.
נתחיל בשאלה ה1,יש שלוש אפשרויות,או לחתוך ולקשור מחדש,או לחפש סיכה מתאימה שתעבור דרך הטבעת העליונה,הסיכוי קטן שתמצא,או להשאיר כך את המקל עם החוט,כך אני עושה.
2לגבי פלונטרים,א עם הציוד שלך שהוא טוב,מקווה לחוט טוב,ליפוף החוט על הרולר מצריך עבודה נכונה,{אתה יכול לראות ביוטיוב איך עושים}ומתיחה של החוט עליו.בזמן רוח יכול להיות שיהיו פלונטרים בגלל משקלים קלים,או ליפוף לא נכון של החוט.בזמן גילגול החוט לאחר זריקה,להקפיד שהחוט יהיה בתוך השפולה,לפני גילגול,והקשת סגורה ,כך תמנע מפלונטרים.
3בזריקה של הדמוי לא צריך להפעיל כח רב,רוב הדגים כמו לברק נימצאים בקרבת החוף.שים לב כיוון הרוח,וזווית משפיע על מרחק הזריקה.
4ו5 תקפיד לפני זריקה שהחוט בטבעת העליונה, ולא תפוס על אחת הטבעות,אתה תעשה נזק וחבל,הסתבכות של הקרסים בחוט בגלל לרוב זרמים חזקים במיים,רצוי תרכיב חוט שוק לידר של חצי מטר ,כך יקל עליך לפרום הסתבכות של החוט בקרסים.בהצלחה.

23dud54

New member
וואווו תודה רבה

וואווו תודה רבה אחי ימלך עזרתה מאוד ועשיתה לי תיום!

שלמי10

New member
אחרי כל יציאה לא לשכוח

לשטוף את הציוד עם מים זורמים,להורדת המלח, כולל הדמוי,למניעת חלודה על הקרסים.ומידי פעם לשמן צירים,ולגרים של הרולר.

למעלה