היום ביטלו לי מילואים של 3 שבועות

היום ביטלו לי מילואים של 3 שבועות

בעוד 30 שעות הייתי אמור לצאת למילואים. כמובן שבהיותי עצמאי ונשוי נערכתי במהלך השבועות האחרונים להעדרות מהעבודה ומהמשפחה. ביטלתי עבודות, שיניתי תוכניות, עשיתי עשרות טלפונים כדי להודיע על העדרותי והיום בשיחת טלפון אחת מקצינת הקישור הכל בוטל. האם זו לא חוצפה? עד לאן הצבא מוכן לבדק את הנכונות שלי לשרת במילואים? איך אגיב בפעם הבאה שאקבל צו מילואים לשלושה שבועות?

ניר נגר

New member
ידידי אני תמיד אומר שכדאי להסתכל

על חצי הכוס המלאה :)) שוחררת מהמילואים... צודק, שינית תוכניות, ביטלת עבודות, אבל הם היות מתבטלים גם כך (אם היית יוצא למילואים) עשית עשרות טלפונים (תאר לך את השמחה של אלה שהתקשרת אליהם כשהם יקבלו את הבשורה שלא יצאת למילואים. גם לצבא כמו כל גוף עסקי וגדול יש את "ההפתעות" והבלת"מים שלו... גם על זה נתלונן? :))) כל טוב ותהנה מהחופש מהמילואים

תשובתך מטומטמת מר נגר.

אני לא יודע אם אתה מבין את המשמעות. אבל מי שיוצא למילואים והוא עצמאי כמוני חייב את הזמן הזה לפרנסתו. האוכל שהוא מביא למשפחה. זאת אחת הפגיעות המשמעותיות ביותר שיש למילואימניק העצמאי. חודש שאין לו שום הכנסה.

ניר נגר

New member
כולי אושר שאתה מוצא את הזמן לענות

לתשובות מטומטמות, אתה בדיוק האדם שהוא ההוכחה שכולנו עם הפנים לאזרחים :) משום מה נראה לי שלא הבנת את התשובה המטומטמת שלי, אז תרשה לי במטותא ממך לעדן אותה קצת ולתת לך את אותה תשובה בדרך אחרת, אולי אם ירצה השם תבין אותה ואולי רק אולי תאשר את היותה "חכמה" ולא "מטומטמת" ובכן, אם ביטלו לך את המילואים חזור לעבודה שלך ותפרנס את משפחתך...מה הבעיה לא הבנתי? למה אין הכנסה למי שביטלו לו את המילואים?

maoz9

New member
אדון ברוז היקר- אני חושב שיכולת

לפנות לניר בצורה יותר מכובדת. הוא עושה כאן עבודה ברוכה וללא תמורה. שימוש נרחב יותר בנימוס כלפי מי שמתנדב כאן ובמקומות אחרים יועיל הרבה יותר. תודה.

פלסטיק

New member
תמיד מזמנים יותר מידי חיילים

פי 2 זה הסטנדרט, אבל יש מקומות שגם יותר מזה (אחרי כן הם מספרים על 130% הצייצבות). יש עכשיו דילים טובים לנופשים, זו העיצה היחידה שאני יכול לתת לך

Section

New member
ואפילו יותר

עקרונית אמורים לזמן פי 3 (ע"פ קובץ החוקים), סתם לידע כללי.

פלסטיק

New member
השטות הזו נמצאת בספר החוקים../images/Emo35.gif

זאת אומרת שצה"ל מודה באופן הכי רשמי ששני שליש מאלו שיזומנו למילואים ישתמטו ולכן מזמין פי 3. וכמובן שצה"ל מעדיף לא להתמודד איתם אלא לדפוק את אלו שכן מגיעים. ואחרין כן מספרים לנו על 110% התיצבות
, אם יזמנו פי 6 יוכלו לדווח על 180% התייצבות. אם זה לא היה בצבא שלי הייתי צוחק.

Section

New member
הלוואי

שזה היה נכון. דבר ראשון זה תלוי בסוג התעסוקה, לא בכל אחת מזמנים כ"כ הרבה. דבר שני זה אף פעם לא קורה! נגיד שאני צריכה לגייס 10 אנשים והזמנתי 40. 3- יזכרו שהם רוצים לראות קב"ן 5- בעיות גב,ברכיים וכד' כרוניות והם רוצים וע"ר (כמובן שישלחו מסמכים לרופא יחידה והוא ידחה את המילואים עד הוע"ר) 2- יקבלו פטורים שלא תואמים את התעסוקה. 3- פניה מהתחום המקצועי (אני עובדת עם ג'ובניקים). 3- טסים לחו"ל והזמינו כרטיסים לפני קבלת הצו. בנתיים זה 16 פניות. ז"א "נשארו" לי 24 אנשים. לפחות 7 הם סטודנטים ויגישו ולת"ם. בערך 4 יגישו ולת"ם משקי. מה שמשאיר לי 13 איש ללא בעיות. בהנחה שלאף אחד מהם אין בר/בת-מצווה, סבתא/אמא/אבא חולה או כל דבר אחר, זה אומר שאני אשחרר 3 אנשים בלבד שלא בקשו להשתחרר. זה בכלל לא הרבה והם יצ'ופרו על-ידי- אני אעביר אותם לתאריך שהם יבחרו ואקצר להם את התעסוקה. אז נכון שביום הגיוס יגיעו בערך 20 איש, שזה פי 2. אבל רובם ישמחו מאוד ללכת הביתה ביום הגיוס ויודו לי עד מאוד על הרזרבות הרבות שהזמנתי.

פלסטיק

New member
התלונות לא אלייך אבל:

בלי להסכים איתך על האחוזים (ביחידות שאני מכיר הם אחוזים אחרים כנראה שזה ספציפי): חלק גדול מאלו שלא יגויסו צה"ל היה יכול לדעת זאת מראש כמו: צה"ל יודע בדיוק מיהו סטודנט, לא צריך לזמן אותו לשם מילואים כנ"ל לגבי אלו שיקבלו פטורים כי אינם תואמים את סוג התעסוקה (מה"ל אמור לדעת מהו מצב בריאותם ובמה הם אמורים לעסוק) צה"ל גם יכול במשך החודשיים ממשלוח הצו לדאוג לועדה רפואית טרם המילואים וחלק מדורשים הקב"ן גם כן בקיצור לפחות 50% מזומנים לחינם אבל מה, לצה"ל לא עולה כסף לזמן את האנשים המיותרים וכמובן שרובם המוחלט ישמחו שישחררו אותם ולא יתלוננו, אז למה להתייעל? את פשוט לא הבנת, הם לא מודים על הרזרבה אלא על כך שהם הולכים הביתה.

Section

New member
זה לא מדויק

דבר ראשון אם לא הייתה רזרבה- הם לא היו הולכים הביתה. ולשאר הטענות שהעלת- או למה אי אפשר להתייעל (לפחות במקרה שלי): 1. אני באמת מודעת לרב הסטודנטים שלי, רק מה שאצלנו יש מעל 70% סטודנטים (ואם לא תואר ראשון אז שני או שלישי). אני משתדלת להתחשב בכולם אבל זה לא אפשרי. יש לי גיוס לאבטחה בממוצע פעם וחצי בשבוע ותסכים איתי שאם לסטודנטים נח בסה"כ ב- 3 חודשים מתוך ה- 12, באחוזים כאלה, אין שום סיכוי שלכולם זה תמיד יהיה 100% נח (מילואים זה אף פעם לא נח.. מודעת לזה
) אז אני משתדלת לדחות אותם לתאריכים שיותר נוחים להם (יחסית..). 2. וע"ר/קב"ן- מינימום 3 חודשים. כך שאין שום סיכוי שמילואימניק יעבור כזה תהליך לפני התעסוקה (במידה והוא יודע עליה רק 60 יום לפני). כן יכולים להעביר טפסים לרופא יחידה קודם (בשביל פטורים/דחיות לתעסוקה הספציפית) ואח"כ אעביר את המסמכים גם לוע"ר/קב"ן. 3. אנשים משום מה לא חושבים על הצבא כל הזמן ונוטים להזכר בבעיות שלהם רק עם הגעת הצו... אז אני הרבה פעמים לא יכולה "לצפות מראש" את מספר האנשים עם הבעיות הרפואיות. ככה זה אצלי... אני יודעת שבמקומות אחרים הדברים לא עובדים ככה. אבל זו רק דוגמא. העובדה היא שבמעל 90% מהמקרים אני מצליחה לעזור למילואימניקים שלי. לדעתי זה מה שחשוב בסופו של דבר.

פלסטיק

New member
אשמה בד"כ המערכת יותר ממך

אני טוען שצה"ל הגדול היה בעיקר אמור להתייעל: 1. אם עצם היותו של מישהו סטודנט זו סיבה שהוא ישוחרר לכשיתייצב, למה שולחים לו צו? 2. מצב רפואי של חיילים ידוע מראש וידוע מהי המשימה שלהם. אין צורך לזמן אותם כדי להווכח בעובדה שהם לא מתאימים. אותי במשך שנים זימנו פעם אחרי פעם לאותה משימה שלא יכולתי לבצע בגלל אותה פציעה ישנה. האמת גם השנה אני צופה שיזמנו אותי בדיוק לאותה משימה, כמובן ששיחה טלפונית לא תעזור, אצטרך להתייצב ואז ישחררו אותי (יותר מ15 שנים חוזרים על הבדיחה הזו). אם אני נורא אשתדל אולי אוכל להפנות את הצו לתעסוקה אחרת. אם זה היה יורד מאיזשהו תקציב של היחידה היו מפסיקים עם הבדיחה הזו. 3. וע"ר קב"ן - צה"ל היה צריך לסדר את זה כך שיקח שבועיים/שלושה (ושנינו יודעים שזה לא סיפור). 4. לגבי זה שאנשים נזכרים רק כשמגיע הצו תאורטית אולי צה"ל לא אחראי אבל בתכלס כן. אם אנשים היו יודעים שבעיות רפואיות יתבררו לפני הצו הם היו מגיעים רק עם בעיות אמיתיות, מכיוון שהם יודעים שיקח המון זמן לברר אותן הם מדוחים על בעיה ואז רוע הגזירה (צו מילואים) חולף לו. כך שגם בזה צה"ל אחראי אז איך צה"לח פותר את הבעיה? מטרטר 40 איש כדי לקבל 10. למה? כי לצה"ל זה בחינם. לאנשים ולמשק זה עולה הרבה אבל את צה"ל זה לא ממש מעניין

Section

New member
עוד קצת תשובות

אני רק רוצה לציין שאני לא אומרת שאין מקום להתייעלות אבל כרגע, בנהלים הנוכחיים אני לא רואה איך. 1. אני אשתדל לשחרר את הסטודנט או לקצר את התעסוקה כך שיפסיד כמה שפחות מבחנים/חומר. אבל שוב, אצלי זה פשוט בלתי אפשרי לרצות את כולם ולדחות אותם לקיץ. אני אסתפק גם ב- 11 יום בלבד. יש לציין שאצלנו עושים תעסוקה אחת בשנה בלבד. כלומר אם קצרתי לסטודנט תעסוקה ספציפית מ- 19 ל-11, זה כל מה שהוא יעשה באבטחה השנה. לכן לפעמים "כדאי" להם לעשות את התעסוקה המקוצרת ולא לדחות נגיד לאמצע הסמסטר לתעסוקה של 16 יום או ל- 24 יום בחופש. 2. מצב רפואי של חייל אינו תמיד ידוע מראש. אני לא מזמנת אנשים שנמצאים בתהליכי וע"ר כי זה באמת חסר טעם ואינני רוצה "להציק" להם שברור שישנה בעיה. אבל חייל שמבקש ועדה ולא מוסר את הטפסים הרלוונטים, גם אחרי תזכורות טלפוניות. מצטערת, אין שיטה טובה יותר "להכריח" אדם לטפל בנושאים האלה כמו שליחת צו (ברור כשאני עושה את זה אני לוקחת את הכל בחבשון ומזמנת עליו חייל נוסף). זה קצת רע אני יודעת, אבלב שיש לך מעל 4000 איש קצת קשה לעקוב אחרי כולם. מעבר לכך שאני חושבת שאם יש לכם בעיה רפואית- חשוב שתטפלו בה. זה גם יקל עליכם מטרטור נוסף בעתיד וגם על העבודה של משרד הקישור. אם יש לך בעיה כרונית- מדוע אינך פונה לוע"ר? מעבר לכך שאם אני נתקלת במקרה כמו שלך- חייל שמקבל קבוע את אותם הפטורים. אני פשוט מכניסה הערה במחשב המסבירה את הבעיה. ככה נמנע הטרטור לך ולדורות הבאים של המש"קיות "שלא ידעו את יוסף". 3. וע"ר/קב"ן- אני מסכימה שאפשר לקצר את התהליך בהרבה. אם כי צריך להבין שאת המסמכים אנו שולחים בדואר ואת התשובה מקבלים בדיוק באותה הדרך. כך שיש גבול לכמה מהר זה יכול לקרות. שבועיים נראה לי קצר מדי. מה שכן- שמעתי שהולכים לשנות את הנוהל שגם מילואימניקים יוכלו לפנות ישירות לוע"ר. לדעתי זה רעיון מצויין! 4. לא הבנתי למה צה"ל אחראי לכך שאנשים לא מדווחים על הבעיות שלהם. אני לא אמורה לדעת מראש שמישהו פרץ דיסק חס וחלילה. כמו שאתה מעדכן כתובת- עדכן אותנו גם לגבי מצבך הרפואי. זה יחסוך ממך הרבה כאב ראש וגם מאיתנו. מעבר לכך שאני נוטה להאמין למילואימניקים שלי- אומר שיש לו בעיה רפואית- בסדר, מאמינה- רק שלח מסמכים ונראה מה יגיד הרופא. תאמין לי שאני יודעת כמעט תמיד למי יש "בעיות אמיתיות" ולמי לא. חוץ מזה בשביל זה יש מסמכים ורופא. זו לא החלטה שלי. בקשר אליך- אין לך אפשרות לראות רופא או לשלוח מסמכים לפני הגיוס? סתם חבל שאתה צריך להגיע כל פעם. כמובן שאני לא צריכה להסביר לך כמה עבודה יוצרת המדיניות הזו של להזמין כ"כ הרבה אנשים. לטפל בבעיות של 10 מול לטפל בבעיות של 40... מתמטיקה פשוטה. אבל אם אני מצליחה לעזור לכ"כ הרבה- זה שווה את העבודה. אני חושבת שגם החיילים מעריכים את זה. עובדה שבשנה ו- 9 האחרונות היה לי נפקד אחד למשך 3 ימים וזהו. כשפגשתי בנות מהקורס שלי הן לא האמינו שאני לא יודעת מה הנוהל לפתיחת נפקדות...

פלסטיק

New member
אני שמח שאת מנסה "לשמן את הגלגלים"

הלואי והיתה לי קצינת קישור כמוך. שלי (לדורותיהן) חושבת שאם מילואימניק פונה אליה הוא מטרד שמפריע לה בעבודה. שכרך בעבודה הטובה יותר שאת עושה הוא בכך שאת לא נאלצת לטפל בנפקדים ועריקים. העניין שלי האישי? אני נפצעתי ובעקבות זאת הפרופיל שלי ירד. בתחילה זמנית ל 24 (נפצעתי די קשה) ואחרי כן העלאתי אותו לקבוע גבוה יותר. כל פעם שנשלח אלי צו אני מתקשר ושולח בפקס. אם אני מקבל מענה אנושי (תמיד איזושהי משקית שמסרבת להעביר אותי לקצינת הקישור כי קצינת הקישור לא מוכנה לדבר עם מילואימניקים) היא (המשקית) מודיעה לי שעלי להביא מסמכים רפואיים עדכניים. לתשובתי שלצערי תוצאות הפציעה שלי יהיו עדכניות לכל חיי והמסמכים מעידים על כך היא מסבירה לי שתפקידה רק להודיע לי שאני צריך להביא מסמכים עדכניים. יכלו לשים שם במקומה תוכי או משיבון אלקטרוני שהיה עושה את אותה עבודה. אין צורך במקרה שלי בועדה רפואית, לדעתי הפרופיל תואם את מצבי ואני לא מעוניין סתם להוריד אותו על ידי הצגת מצב לא אמיתי. העניין הוא שמצבי הרפואי הזה לא מאפשר לי לבצע את התעסוקה המבצעית שהם מזמנים אליה כך שיום הגיוס שלי כולל טיול למרפאה ושחרור, או שאני מנסה לחפש משהו שאני אוכל כן לבצע ואז כן משרת במילואים. כמובן שבצה"ל מאוד חשדנים (לפחות באותה יחידה) ובדרך כלל מביטים בעין מאוד רעה על כך שאני מנסה לחפש תפקיד שבכל זאת אוכל לבצע ולא משתפים פעולה. בטוחים שיש בזה איזשהו תחמון כי איזה חייל דביל מנסה לתרום במילואים
? דרך אגב ניסיתי גם לעבור יחידה (ט' 55) למקום בו אוכל לתרום הרבה יותר אבל היחידה אוחזת בי בכוח. הבנתי שאם הם מוותרים עלי הם מאבדים תקציב לכן המוטיבציה שלהם לשמור עלי. כמו כן הם חייבים לזמן אותי מידי פעם אחרת צה"ל אוטומטית יגרע אותי מהיחידה לבקו"ם להצבה מחדש. בקיצור, מכיוון שנפצעתי לפני יותר מ 15 שנה זו התקופה שאני מדבר אל הקירות, לעיתים גם פעמיים ויותר בשנה. אני בטוח שאם צורת ההתנהלות הזו היתה עולה ליחידה כסף במקום לקבל עליה כסף הסיטואציה היתה נפתרת תוך יומיים. אבל אם משלמים ליחידה כדי לטרטר אותי מה האינטרס שלהם להפסיק? בגלל העיניים היפות שלי? דרך אגב אני לא היחידי במצב הזה שהיחידה מאוד אוהבת להחזיק, כל התייצבות אני פוגש רבים כאלה. ולנושאים הכלליים: מה אני אגיד לך? כל הכבוד שאת מתחשבת בסטודנטים. אני מקווה שכשאת תהיי סטודנטית תקבלי יחס דומה. אני מבין גם את העובדה שאת נאלצת לתת מוטיבציה לאנשים באמצעות צו. בסך הכל את כמו המילואימניקים מנסה לשרוד במערכת הלא איכפתית הצהלית. הרי דואר בימנו שנשלח בבוקר מגיע ליעדו למחרת ואם יש תקלה אז יום אחד מאוחר יותר. צה"ל משתמש בדואר בתור תירוץ לעיכובים של שבועות. אם צה"ל היה מאוד רוצה הוא גם היה שומע על המצאת הפקס ואז הטיפול היה מזורז עוד יותר
. כמה זמן לוקח ללכת לרופא בקופ"ח + רופא מומחה? באותו יום או לפחות באותו שבוע. זה בדיוק כמו ועדה רפואית. למה לצה"ל זה לוקח 3 חודשים? כנראה שצה"ל לא ממש רוצה שזה יקרה מהר יותר. ואז מה קורה? את צריכה להזמין פי 4 חיילים שזה טרטור לך וטרטור להם (ובכל זאת הטרטור להם גדול יותר).

Section

New member
המ..

במקרה שלך הייתי בודקת אם הסעיפים שיש לך מתאימים, לאו דווקא המספר של הפרופיל. אולי יש סיכוי שתצליח לגרום למישהו במשרד קישור שלך שיקח הפניה לרופא וישאל אותו האם ע"פ הסעיפים שיש לך מגיעים לך פטורים מסויימים. אם כן מה טוב! תנסה אולי לשכנע אותם שישימו העתק של זה בתיק האישי שלך והערה במחשב. אם לא- נסה שוב וע"ר. לא בכדי להוריד את הפרופיל אלא כשביל סעיף מתאים. מי יודע אולי זה יעזור.. למה לא מעבירים אותך באמת שאין לי מושג. אצלנו לא מקבלים כסף על כל חייל ודווקא פחות חיילים אומר פחות הקצאות לאבטחה.. אז מצידי שיעברו לאיפה שטוב להם יותר.
ודרך אגב בקשר לדואר- אני לא יודעת למה זה, אבל לוקח הרבה זמן לדואר להגיע אלינו. אני רואה לפי התאריך שחותמים על הגלויות. בערך שבוע וחצי. מוזר, אני יודעת, אבל עובדה. בקשר למילואים שלי- באמת שאין לך מה לדאוג. נראה לך שהמשרד קישור שלי יעשה לי משהו??? זה כמובן בהנחה שבאמת מצליחים להחזיר אותי למילואים אצלנו ולא בפיקוד העורף.. אם כן- אני במילואים שבוע הבא!

roy001

New member
ל- Section

שלום , היות ואת די בעניינים של הקישור רציתי לשאול לדעתך - אני ממתין כבר למעלה מ-4 חודשים לור"פ. את הצו הקודם שקיבלתי ביטלו לי ואמרו לי שיזמינו אותי לור"פ. (קיבלתי ט. 102 עליו חתום רופא היחידה שאומר שיש לבטל שמ"פ ולהזמין לור"פ,אך מסמך מהחר"פ שמאשר שהמסמכים מספיקים לא קיבלתי). ניסיונות נשנים לפנות למשרד הקישור שיאיצו את עניין הוועדה לא צלחו וכל פעם נאמר לי פזמון קבוע שיש בעיה עם זה בצה"ל, תקציב, הקצאות כו'.... אגב, הבהרתי להם שאין לי כל בעיה להגיע לוועדה על חשבון זמני בלי שישלמו לי , אבל זה כמובן לא התאים להם. כעת שוב קיבלתי צו קריאה לשמ"פ, ובמשרד הקישור אומרים לי שאין חוק שאומר שאי אפשר להזמין לשמ"פ בזמן תהליכים ומתעלמים מהבעיה, מה גם שהרי דחו לי את המילואים בגללה כבר פעם אחת! העניין הוא שלדעתי, גם אין חוק שמתיר לדחות ור"פ למשך זמן כה ממושך(האם יש חוק ??) וכעת הם שוב רוצים מסמכים "עדכניים". א. כתבת שאת לא מזמנת אנשים שנמצאים בתהליכי וע"ר כי זה באמת חסר טעם ואינני רוצה "להציק" להם שברור שישנה בעיה" - האם יש חוק בעניין או שזה פשוט תלוי ברצון הטוב של הקצינת קישור (וכאמור אין לה רצון שכזה). ב. כיצד אפשר למנוע את הריטואל החוזר הזה שברור, שככל שהדבר תלוי במשרד הקישור לא הולך להיפתר בקרוב ? האם בקבילה ?? THANKS

Section

New member
תשובות

אין ושם חוק שאומר שאסוא לזמן אותך עד הוע"ר. אני יודעת שבהרבה מקומות לא עושים את זה באמת. אבל אם הרופא כתב בפירוש "דחיה עד וע"ר" הם לא יכולים לזמן אותך. אם הוא כתב- "דחיה ב- X ימים. יש לזמן לוע"ר" מותר לזמן אותך שוב. אין חוק שאומר אחרי מספר ימים מסויים אתה חייב לקבל תשובה. ודרך אגב, להשיג את האנשים בוע"ר זה לא קל ם למשרד הקישור. לפעמים גם עוברים חודשיים ואנחנו לא מקבלים תשובות מהם בכלל (על חומר חדש ועל חומר ישן. אתה יכול לשאול מתי נשלח החומר שלך, אולי זה יעזור להערכת הזמן. אנחנו למשל שולחים בערך פעם בשלושה-ארבעה שבועות (תלוי בכמות הפניות). אם החומר שלך עדיין עדכני, שלח אותו שוב. אם לא, עליך להמציא חומר חדש. אני יודעת שזה מטרד אבל אין מה לעשות. אם החומר כבר נשלח, אני בספק אם העניינים "תקועים" במשרד הקישור. סביר להניח שהבעיה היא בחר"פ. תאמין לי שטלפונים לשם לא ממש עוזרים. וכדאי שאני אהיה די בענייני הקישור.. זה מה שעשיתי בשנה ותשע האחרונות
זה שאתה מוכן לוותר על הכסף זה באמת נחמד, אבל לא משנה. כי חייב לצאת לך צו. ללא צו אין ביטוח. אם אתה דורש אח"כ את הכסף זה לא משנה. מבחינת הצבא היום מילואים נוצל וירד מההקצאה של היחידה.

פלסטיק

New member
תאמיני לי שעשיתי הרבה יותר מזה

פעלתי הרבה מאוד גם דרך נקח"ל פשוט במערכת הצהלית הסעיף שלי לא רשום במפורש כפוסל מאותה תעסוקה ואין שום יכולת להתקשר עם גורם בכיר לנושא רפואה בצה"ל שיתקן את זה. כל הפתרונות שאת נותנת היו טובים אם קצינת הקישור היתה רוצה לעבוד ולפתור את הבעיה. היא פשוט היתה יכולה לגייס אותי לפעילות אחרת, אבל: יש משרד עם קצינת קישור אחת, ו 3-4 משקיות שלא עושות כלום (צריך להיות שם כדי לראות את זה) זו כנראה מין מסורת יחידתית (יותר מיחידה אחת), הבטלנות, כי את מתארת לך שביותר מ 15 שנה כבר התחלפו כמה וכמה פעמים האנשים שעוסקים בזה. אז הכי קל לה כשיש צורך באנשים לשלוח צוים כמו מערכת אוטומטית. בינתיים כרגע אני מסודר, איכשהו הצלחתי לסדר בחומת מגן חודש מילואים בצורה שבה בכל זאת עשיתי משהו. שנה אחת דילגו עלי, נראה מה יהיה השנה.

למעלה