היוון מזונות ומדור- יתרונות מול חסרונות. דעתכם

מצב
הנושא נעול.

ערב טוב.
במסגרת הסכם גירושין, הוצע לי על ידי הצד השני (האישה ובאת כוחה) לחתום על היוון מזונות + מדור, מתוך סכום מכירת הדירה. במסגרת ההצעה, אני אמור להעביר בבת אחת ובמכה את כל סכום המזונות והמדור שהיתי אמור לשלם במשך השנים(בקיזוז-היוון) והאישה, מנגד, מתרצה ומתחייבת (כביכול- הסבר בהמשך) לא לתבוע תוספות והשלמות ממני, מלבד הוצאות רפואיות חריגות וכאלה שאינן מכוסות על הביטוח בריאות. בנוסף, עליי לשאת במחצית הוצאות קייטנות. לקינוח, היא גם מבקשת חלוקה לא צודקת של תשלום חובות, דורשת שקופת החיסכון של הילד תעבור אליה וכל תכולת הדירה תישאר עבורה. היא מתחייבת לא לתבוע הגדלת סכום המזונות ***אבל*** אם בכל זאת תעשה כן, היא תשפה אותי בהפרש ככל שייקבע על ידי בית המשפט בהגיע הילד לגיל 21.
החלופה היא שהדירה תצא לכונס נכסים, סכום המכירה יתחלק חצי-חצי (היא רוצה להישאר בדירה, לכן האינטרס וההצעה להיוון באה ממנה) ואני אמשיך לשלם מזונות מדי חודש.
בקיצור, זה נשמע לי כמו מלכודת. האישה לא מכבדת הסכמים ולא נרתעת מהחוק. ברור לי שאחרי שתקבל את הכסף, תמצא איזו דרך ופרצה להמשיך לדרוש ממני כספים. אני בכל מקרה לא מתלהב מהרעיון הזה כי זה מונע ממני אפשרות לרכוש דירה ולהתחיל בדרך חדשה פחות קשה. כמו כן, את נסיבות החיים ויום המחר אין לדעת ועלול להיווצר מצב ששמתי את כל הכסף הזה לשווא. במיוחד אני לא רוצה להרגיש מנוצל, ששילמתי סכום עתק תמורת שקט וכדי לפתוח בחיים חדשים אבל היא בכל זאת תפעל על מנת להזיק לי.
ההיגיון היחיד עבורי לחתום על ההסכם הזה, על אף חוסר הצדק והשוויון שבו כלפיי, הוא וודאות מוחלטת ובטוחה שלא אדרש להעביר ולשלם ולו שקל אחד יותר לעולם ולהימנע מהסחיטות ואיומים שלה שכבר קיימים כיום. אני אפילו מוכן לחתום ולהסכים לדרישות המוגזמות אבל שזה יכלול את ה-כ-ל. את תפקידי כאב, כמובן אמשיך למלא ואדאג לבני בכל רובד ותחום.
מה אתם חושבים על הסוגיה? הייתם חותמים על הסכם כזה? במציאות זה עובד?
הכי חשוב לי לדעת האם יש מנגנון או סעיף שניתן להוסיף שיבטיח לי שאכן לא יבואו דרישות נוספות בעתיד?

המון תודה לעונים, ממש תודה.

tovid

New member
היוון מזונות

ערב טוב.
במסגרת הסכם גירושין, הוצע לי על ידי הצד השני (האישה ובאת כוחה) לחתום על היוון מזונות + מדור, מתוך סכום מכירת הדירה. במסגרת ההצעה, אני אמור להעביר בבת אחת ובמכה את כל סכום המזונות והמדור שהיתי אמור לשלם במשך השנים(בקיזוז-היוון) והאישה, מנגד, מתרצה ומתחייבת (כביכול- הסבר בהמשך) לא לתבוע תוספות והשלמות ממני, מלבד הוצאות רפואיות חריגות וכאלה שאינן מכוסות על הביטוח בריאות. בנוסף, עליי לשאת במחצית הוצאות קייטנות. לקינוח, היא גם מבקשת חלוקה לא צודקת של תשלום חובות, דורשת שקופת החיסכון של הילד תעבור אליה וכל תכולת הדירה תישאר עבורה. היא מתחייבת לא לתבוע הגדלת סכום המזונות ***אבל*** אם בכל זאת תעשה כן, היא תשפה אותי בהפרש ככל שייקבע על ידי בית המשפט בהגיע הילד לגיל 21.
החלופה היא שהדירה תצא לכונס נכסים, סכום המכירה יתחלק חצי-חצי (היא רוצה להישאר בדירה, לכן האינטרס וההצעה להיוון באה ממנה) ואני אמשיך לשלם מזונות מדי חודש.
בקיצור, זה נשמע לי כמו מלכודת. האישה לא מכבדת הסכמים ולא נרתעת מהחוק. ברור לי שאחרי שתקבל את הכסף, תמצא איזו דרך ופרצה להמשיך לדרוש ממני כספים. אני בכל מקרה לא מתלהב מהרעיון הזה כי זה מונע ממני אפשרות לרכוש דירה ולהתחיל בדרך חדשה פחות קשה. כמו כן, את נסיבות החיים ויום המחר אין לדעת ועלול להיווצר מצב ששמתי את כל הכסף הזה לשווא. במיוחד אני לא רוצה להרגיש מנוצל, ששילמתי סכום עתק תמורת שקט וכדי לפתוח בחיים חדשים אבל היא בכל זאת תפעל על מנת להזיק לי.
ההיגיון היחיד עבורי לחתום על ההסכם הזה, על אף חוסר הצדק והשוויון שבו כלפיי, הוא וודאות מוחלטת ובטוחה שלא אדרש להעביר ולשלם ולו שקל אחד יותר לעולם ולהימנע מהסחיטות ואיומים שלה שכבר קיימים כיום. אני אפילו מוכן לחתום ולהסכים לדרישות המוגזמות אבל שזה יכלול את ה-כ-ל. את תפקידי כאב, כמובן אמשיך למלא ואדאג לבני בכל רובד ותחום.
הכי חשוב לי לדעת האם יש מנגנון או סעיף שניתן להוסיף שיבטיח לי שאכן לא יבואו דרישות נוספות בעתיד?

היוון מזונות
שלום לך,

יש כאלה הנוהגים להוון את חלק המדור בלבד ואת הסכום המתקבל לשלב בחישוב במסגרת חלוקת הרכוש.
אתה שואל על סכום המזונות כולו, לדעתי יש בזה סיכון רב היות ומזונות חייבים לשלם והאשה אינה יכולה לוותר עליהם, זה סכום המשולם עבור הילדים. בנוסף הילדים יכולים ביום מן הימים לתבוע אותך על כך שלא שילמת עבורם מזונות.

מציע לך להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום.

בברכה,
טובי דנון - מגשר.

רן ורדי

New member
היוון מזונות ומדור

ערב טוב.

היוון מזונות ומדור
שלום לך
ראשית נפתח ונאמר שהפורום הזה איננו פורום משפטי הנותן ייעוץ משפטי, יש פורומים המתמחים בכך ולשאלות משפטיות זה המקום.
לא ברור מהתיאור שלך האם אתה מיוצג או שרק אשתך מיוצגת.
ממליץ לשניכם לשקול הליך גישור כהליך של הסכמה שימצה את האפשרות להגיע לפתרונות הטובים והנכונים ביותר עבור שניכם ובהסכמה. שם ניתן יהיה לדון בכל אופציה ובכל רעיון באופן מאוזן ותוך ראיית צרכי שני הצדדים.
לגופה של שאלתך ההצעה הנה חריגה, ברמת העיקרון הסכם גירושין בסוגיות ילדים איננו סופי וניתן לתבוע פתיחתו בעתיד, זה נשמע כמו הסדר קלאסי המזמין פתיחה עתידית שכן יש אפשרות לא רעה שבעתיד יאמר שהכסף לא הספיק ונגמר ואין לילדים מה לאכול..
בהתחשב בכך שאתה מציין שהצד השני לא נוהג לכבד הסכמים אני הייתי בודק טוב טוב האם לשקול את האופציה הבעייתית הזו.
לגבי שיפויים ובטחונות או מנגנונים משפטיים ממליץ לך להתייעץ עם עורך דין.
לגבי חובות, חובות הם נכסים במינוס וברמת העיקרון אמורים להתחלק בין הצדדים כשם שנכסים בפלוס מתחלקים, ואין זה משנה חובות של מי מכם או מי גרם להם. הכל כמובן אלא אם כן בהסכמה ומתוך שיקול דעת ספצפי הגיעתם להסכמות אחרות.

בהצלחה
רן ורדי, מגשר ומנהל פורום גישור
לחיצת יד - הבית לגישור גירושין
050-9021310

מצב
הנושא נעול.
למעלה