היה לי עכשיו חלום צלול מעניין

deep ocean

New member
הדיעה שלי היא כזאת

הכל מכוון אני הבאתי על עצמי את הסרטן כי הייתי צריכה ללמוד דברים (ובאמת מאז אני רק לומדת). ברגע שהלמידה תסתיים-כם יסתיים הסרטן. ילדים/תינוקות שחולים בסרטן-באים ללמד משהו את הוריהם/משפחתם אבל שוב זאת הדעה האישית שלי זכור לי מקרה מעניין מלפני כמה שבועות, של חברה של אחותי. חברה של אחותי היא אדם שכל מה שאכפת לו זה יופי-מראה-חיצוניות-ושלמות. נולד לה תינוק שהוא בריא שכלית, אבל יש לו שני פגמים: אין לו שיער בכלל בכל הגוף, ויש לו עוד שני פגמים חיצוניים שכרגע אני לא זוכרת. לחברה של אחותי מאד קשה להתמודד עם הילד שלה, והוא בריא שכלית, הכל בסדר, רק מבחינה חיצונית הוא חריג. אתה יודע למה נולד לה ילד כזה? ללמד אותה על השטחיות שלה, ללמד אותה להיות אחרת. ושוב, זאת תפישת עולמי. אני בטוחה שילדים שנולדים חולי סרטן ממלאים תפקיד מסויים במשפחה שאליה הם נולדו. הנקודה היא שכל דבר שקורא לנו-הוא בשביל שנלמד ממנו!

Panther

New member
אבל

אם התינוקות שחולים בסרטן באמת ממלאים תפקיד מסוים במשפחה שבה הם נולדו, למה הם צריכים לסבול? מה הם עשו? במקרה של החברה של אחותך, הייתי מצפה שמה שיקרה זה שלה עצמה תהיה נשירת שיער, לא לתינוק שלה, מה הוא צריך לסבול.

חלמן

New member
מיכל .. לפי דעתי

התאוריה שלך לגבי החיים מאוד מאוד מעניינת.. ואני גם חושב שהיא נכונה.. גם אני חשבתי פעם... שהחיים הם משחק.. וכל בעיה שאתה נתקל בה רק מלמדת אותך עוד ומגלה עוד... (עשיתי דימוי של נגיד לא פועל לך משחק מחשב.. אז אתה לומד להפעיל אותו.. ואם יש את אותו בעיה במשחק אחר אז אתה תידע לפתור אותה..)

אלון ב

New member
אז אני לא כל כך מסכים איתך

אני מסכים עם מה שהבנתי שאמרת קודם על כך שמתחים וכעסים ולחצים פנימיים משפיעים על בריאותו של אדם משום שהם מערערים את היציבות של הגוף ומקשים על הגוף להתמודד מול מחלות וגידולים שמתפתחים בו, זה בהחלט הגיוני וברור שאדם שהוא מאד שקט עם עצמו מבחינה נפשית ומאד רגוע אז הוא גם יצליח להתמודד טוב יותר עם דברים רעים ועם מחלות שפוקדות אותו. אבל אני לא מסכים עם הדעה שלך שאומרת שכל דבר בעולם בא ללמד אותנו משהו, כי לפי התפיסה הזאת יש איזה כוח עליון, אלוהים או משהו דומה, ששולט על החיים ובוחר עבורנו דברים ואתגרים כאלה שנילמד מהם, ואני לא מאמין באלוהים ואני לא חושב שבאופן מודע דברים נוצרים כדי שנילמד מהם, פשוט מאד החיים הם כאלה שאנו לומדים מהם, זה דבר טיבעי, כל פעם שהאדם ניתקל בקושי הוא מנסה להתגבר על הקושי ולומד משהו משהו, אבל מצד שני אני לא חושב שדברים נוצרים בכוונה תחילה ע"י איזה כוח עליון כשלהו כדי שנילמד מהם. אבל מה שכן, בלי קשר לזה שמגיע או לא מגיע לתינוקות האלה, הגיוני לדעתי שלאנשים שהם מלאים בלחץ פנימי ואי שקט פנימי והרבה כאבים מופנמים מבתוכו, לאנשים כאלה יוולדו גם תינוקות בהתאם, הרי התינוקות הם חלק מגופם של אנשים אלה ולכן לא מפליא שגם הם לא בריאים, וגם אם התינוק יוולד בריא לגמרי אז בהמשך הוא יספוג את האווירה הכללית מההורים שלו ויגדל להיות ילד פחות בריא ומלא בלחצים וכעסים. נ.ב - האשכול הזה כבר קצת ארוך וכבד מדיי, אולי ניפתח אשכול הודעות חדש ? אלון

שריר

New member
אני גם לא מסכים

אני מסכים שבן אדם מקבל אתגרים בחיים כדי ללמוד על עצמו אבל זה שילד נולד חריג ועכשיו יצחקו עליו כנראה דיי הרבה וישפילו אותו בגלל שאימא שלו התעסקה בחיצוניות שלה? זה אכזרי מדיי ואם יש כזה אלוהים אז אני הייתי מעדיף שלא יהיה כזה אלוהים שככה מלמד אותנו דברים על עצמנו

אלון ב

New member
זה מזכיר לי

מזכיר לי את הדעה שאומרת שהאנשים שנירצחו בשואה, כולל ילדים ותינוקות תמימים שלא עשו שום דבר רע בחיים שלהם, נירצחו כדי לכפר על חטאים ועוונות של אנשים אחרים. לך תבין את דרכי אלוהים הרחום והחנון ... אלון

חלמן

New member
אתם מחמיצים את הנקודה!!!!!!!!

הנקודה לא זה שהילד יהיה מסכן!!!! הנקודה היא שונה! שהילד מסכן בגלל שהאמא שלו מוזרה! אולי הילד הזה נציג של ה´ או משהו.. והוא בשלב מסויים יעזוב אותה.. לא יודע! ועוד משהו! נכון מה שמיכל אמרה על זה שהיא עשתה לעצמה את המחלה.. זה נכון! וגם שכל בן אדם יוצר לעצמו את המחלות שלו תראה עוד דוגמא!! נכון נגיד יש בן אדם שהוא לחוץ אז יהיו לו חצקונים ופצעי בגרות וכל מיני חראטות כאלה! ויש אנשים שהם רגועים ואין להם חצקון אחד!!! לפי דעתי היא צודקת! ואם אתם לא מסכימים אז סבבה.. כל אחד עם תפיסת העולם שלו.. אני כל דבר שקורה לי אני מנסה להבין למה ה´ נתן לי את הסיצואציה המסוימת הזאת ומה אני אמור ללמוד ממנה... נ.ב בואו נפתח אשכול חדש.. זה ממש מעצבן לחפש את ההודעה האחרונה באשכול הענק הזה... אז הבא שמגיב בבקשה לפתוח את זה באשכול חדש.. תודה..

למעלה