הטיות השורש ש.א.ב.

10shosh

New member
אמנם קצת קטן אבל ../images/Emo45.gif

פעם ראשונה שאני עושה כאלו דברים אז תסלחו לטירוניות שלי. מקווה שזה קצת מסביר את טכניקת השאיבה ישירות לשקית- כמו שאומרים תמונה אחת שווה..... אבל אם היא לא שווה
אני אנסה להשתפר
מנהלות יקרות אתן מוזמנות למחוק את התמונה הקודמת שלא יצאה ברור

שוש את באמת 10 ../images/Emo47.gif

שווה - בטח שווה! אלפי
על ההשקעה - לדעתי שווה להכניס לשמורים! עכשיו זה באמת יותר מובן וכמובן ינוסה בהקדם...

צימעס

New member
עדיף לשמור כ jpeg או gif

אני מוסיפה לשאלות הנפוצות, אבל אם תשלחי לי את התמונה המקורית, אנסה להקטין.

T noki

New member
אם הכוונה לבקבוק הפלסטיק השקוף

אז אני הכנסתי אותו לסטריליזטור במיקרוגל בלי בעיות. בכלל, כל החלקים שם, חוץ מהחלק החשמלי כמובן, אמורים להיות עמידים בסטריליזציה. אם הבקבוק לא נמס, אז הכל בסדר...

דלית 3

New member
מציעה לך לשאול את היבואן - לא בגלל

הנזק לפלסטיק אלא בגלל שבקבוק שלא מתוכנן לשימוש במיקרו עלול לפלוט רעלים לנוזל שבתוכו - כמו הבקבוקים הישנים והחדשים. ענין של "אמונה" והקפדה אבל כדאי לשאול. מכיוון שהם נותנים שירות מעולה ושולחים חלפים מסויימים חינם בדואר - אני מאמינה שהם לא יגידו לך לקנות חדש רק בשביל למכור אם אין באמת צורך. אם יש איסור להכניס את החלקים למיקרו - עדכני אותנו.

צימעס

New member
לא משאבה חדשה!

רק הבקבוק? כל בקבוק עם פתח צר מתאים במקומו!

justmom

New member
רשמית, בחוברת של המשאבה כתוב

שהבקבוק אינו מתאים לעיקור במיקרוגל. בשיחה (כרכע) עם נרקיס מבפקס, היבואנים, נאמר לי שאת חלקי הפלסטיק הנוגעים בחלב (המשפך, השסתום הצהוב והבקבוק8 אפשר בהחלט לעקר במיקרוגל. את הקרום הלבן שיוצר את הוואקום אפשר גם לעקר במיקרו, אבל כך הוא יישחק מהר יותר. נרקיס ממליצה לשטוף אות במים חמים מאוד וסבון, במקום לעקר במיקרו. מניסיוני האישי - עיקרתי במיקרו במשך 7 חודשים ולא נרשמו נזקים.

justmom

New member
וכמו שצימעס כתבה

כל בקבוק שמתלבש על ההברגה של המשאבה מתאים - בדרך כלל אלה הבקבוקים הכי פושטיים, של 5 ש"ח, הארוכים והצרים שמכילים 250 מ"ל.

../images/Emo41.gif שאיבות וכמויות

מתעלקת על השרשור עם כמה שאלות משלי. אגב, אני משתמשת במשאבת אמדה ובחוברת רשום במפורש כמה פעמים שהבקבוקים לא מתאימים למיקרו. לא יודעת בקשר למדלה אבל לדעתי חשוב לברר אצל היבואן. ועכשיו להתעלקות
לשימחתי עניין השאיבות הולך די טוב בינתיים. אני שואבת כ 100 מ"ל ביום ומפסיקה (בינתיים רק ליציאות מזדמנות וליצירת "סטוק"). אני מתלבטת איך לאכסן - בשקית אחת? חצי חצי? מה הכי יעיל מנסיונכן? האוצרית בת שבעה שבועות וכ5 ק"ג. ועוד שאלה למנוסות אמדה. בינתיים אני שואבת לבקבוק, מעבירה לשקיות וחוזר חלילה - קצת מסורבל. מישהי הצליחה לשאוב ישר לשקית?
מראש

justmom

New member
להקפאה מומלץ להקפיא במנות קטנות

של כ-60 מ"ל, מטעמים פרקטיים. חלב מוקפא שהופשר אסור להקפיא חזרה ויש להשתמש בו באותו יום, כך שעודפים שהופשרו ולא נוצלו נזרקים. במנות קטנות מפשירים קצת, ואם צריך יותר אין בעיה להפשיר עוד מנה בכוס מים חמימים.

תשובות...

עדיף להקפיא בכמויות קטנות, כמו שאמרה justmom. לגבי העברות - אני עשיתי כמוך, אבל יש פה בדיוק למטה תשובה לגבי הבקבוקים עליהם מתלבשות שקיות ההקפאה (יש כאלו גם לפלייטקס וגם לאוונט). בהצלחה.

tashian

New member
הפעם הראשונה שלי...

וואו (שיגעון) לא הייתי כמה ימים ויש לי המון חדשות... ראשית, קניתי את המדלה הידנית החדשה (הרמוני), והיא בסדר גמור. לא ניסיתי אחרות, כך שאין לי מושג איך היא באופן יחסי. וכאן השאלה הראשונה - המשאבה לא יודעת לתפוס
ומכאיבה לי נורא - מה עושים? (עד שסופסופ הקטנה הפסיקה לעשות לי פצעים, עכשיו המשאבה מתחילה..) כמויות - כ-60 מ"ל בעמל רב (למגינת ליבי הרבה גיליתי שבשאיבה ידנית אני מגיעה לכ-90 מ"ל פחות או יותר באותו זמן, ופחות כואב) עד עכשיו שאבתי לבקבוק ומשם לשקית (אוכל). וכאן שאלה שניה - אפשר בבקשה הסבר יותר מפורט על הטכניקות החדשניות? לא הצלחתי להבין (זו הוכחה שאני מניקה, לא?
) ואחרונה חביבה שאלה שלישית - האם יתכן שכבר התחלנו קפיצת גדילה? יש לנו עוד יומיים לשישה שבועות...

מנסה לענות...

סליחה אם אני קצת
ית, לא הבנתי את ההבדל - קנית משאבה ידנית והוצאת 60 מ"ל, ובשאיבה ידנית הוצאת 90 מ"ל - מה ההבדל? "שאיבה ידנית" = סחיטה ידנית? כי אם כן, למה לא להמשיך בדרך הזאת? שאלה ראשונה - בכל מקרה שאיבה לא אמורה לעשות פצעים וגם לא לכאוב. לא מכירה את המשאבה, אבל הייתי קוראת שוב את הוראות השימוש, או מתקשרת ליבואן להסברים. לגבי כמויות - אין לך מה להתיאש. זה נורא משתנה בין אישה לאישה וכן בסוגי משאבות. אצלי למשל היתה משאבה שממש לא הוציאה כלום ואחרי שהחלפתי הצלחתי (שוב, באופן יחסי) להוציא הרבה יותר. הכמויות יעלו עם הגברת השאיבות, שאיבות בשעות קבועות וגם כשהשאיבה תחליף הנקות לגמרי. מכירה את כל המאמרים שיש כאן בנושא? שאלה שניה - לגבי טכניקות הקפאה - יש שקיות הקפאה סטריליות של שלוש חברות: מדלה (טובות ויקרות מאד מאד), פלייטקס ואוונט. ללייטקס ואוונט יש בקבוקים מיוחדים שבהם במקום "גוף" הבקבוק יש מקום "להלביש" את השקית ישירות. ניתן לשאוב ישירות לתוך השקית ואז להעביר אותה כמו שהיא לבקבוק, וכך לא צריך להתעסק עם העברות מבקבוקים לשקיות. (נדמה לי כי sipi1 כתבה שהיא משתמשת באלו של פלייטקס). יש כאן שואבות שהיו מחברות את השקית עם גומיה לגוף המשאבה וכך חוסכות העברה מבקבוק השאיבה לתוך השקית. יש כאלו היו קונות בקבוקים "פושטיים" של 5ש"ח המתלבשים על משאבה המיני-אלקטריק של מדלה ומקפיאים אותם ישירות. אני הייתי מעבירה כל פעם וזה היה בסדר. אם לא הבנת משהו - את מוזמנת לשאול שוב
שאלה שלישית - יתכן מאד ואתם לפני קפיצת גדילה. תינוקות לא קוראים ספרים. במקרה כזה, אני ממליצה לך לא לשאוב ולתת לה לינוק כמה שתרצה. זה חשוב גם לך וגם לה, וזה לא זמן מתאים לשאיבות. בכל מקרה, המון המון בהצלחה, מעין

tashian

New member
אני חושבת שהבנתי...

אבל אני גם חושבת שאני צריכה לראות לפני שאני ארד לסוף דעתך... תודה על ההסבר ועל התשובות! וכן, הכוונה ב"שאיבה הידנית" השניה היא כמובן לסחוט... ועוד שתי שאלות: יש מבצע בשילב על שקיות פלייטקס - כדאי? ושנית - אם אני שואבת ואבא נותן לה במקום הנקת לילה - זה לא פוגע בכמות החלב? תודה! (רצה להניק...)

למעלה