החתול שלי מקיא

HadarGulash

New member
החתול שלי מקיא

היי, אני צריכה התייעצות...

החתול שלי הקיא הבוקר, בהתחלה זה היה רק רוק.. אבל אז הוא הקיא שוב, את כל האוכל שאכל בלילה...
יומיים לפני כן הוא הקיא פעם נוספת, הפעם ההיא רק רוק...
ולפני שבוע (בערך..אולי יותר) הוא הקיא כמה פעמים נוספות, אבל אז אני די בטוחה שזה היה כדור שיער.

אני חושבת שאני יודעת להבחין בין פעמים שהוא מקיא כי הוא לא מרגיש טוב או אכל משהו לא טוב, לבין פעמים שיש לו כדור שיער...אבל אני כבר לא כל כך בטוחה.

בכל הפעמים האחרונות שהוא הקיא, לפני תנועות הגוף והקולות שהשמיע קודם, זה היה נראה כאילו יש לו כדור פרווה שלא יוצא... אבל מכיוון שבפעמים האחרונות זה גם לא יצא...אני כבר לא יודעת אם משהו לא בסדר, או שזה רגיל.

הוא מנשיר הרבה לאחרונה (ממש חם) והבית מלא בשיער (אני מנקה כל יום, ועדיין יש שערות...) אז אני נוטה להאמין שזה קשור, אך עדיין אשמח לשמוע דעות נוספות.

אם לא תהיה ברירה כמובן שאני אקח אותו לוטרינר, כי הבריאות שלו זה הכי חשוב, אבל הוא נורא קשה לתת לו טיפול, ולרוב אנחנו לא מצליחים...לכן אני מעדיפה לבדוק אופציות נוספות לפני כן (אולי לשים אותו בצום? זה בד"כ מה שהוטרינר מייעצת).

תודה לכל המגיבים!

חתולים מקיאים

למה הם מקיאים - קודם כל כי הם יכולים!
אבל רגע של רצינות - לעיתים כדור הפרווה שאתה מתאר פשוט לא יוצא, נדבק באזור הקיבה ויותר כיב וגירוי להקאה.

אם אתה חושב שמדובר רק בכדור פרווה- יש חומרים שעוזרים לחתול להיפתר ממנו - כמו למשל לקססטט

אם החתול ממשיך להקיא - זה מצריך בדיקה וטיפול אצל הווטרינר.

הקאות מרובות עלולים להוביל לסיבוכים של מאגן חומצה-בסיס וזה כבר משהו מסובך שאתה לא רוצה להגיע אליו.

HadarGulash

New member
אני אישה :)

לפי מה שתיארתי, את חושבת שאני צריכה כבר לקחת אותו ולטרינר? ואיפה אפשר לקנות את החומר שתיארת וכמה הוא עולה?
מוכרים את זה בחנויות חי רגילות?

אני לעומת זאת גבר...

קשה לי להחליט עבורך לגבי בדיקה אצל הווטרינר, ההחלטה שלך לפי חומרת העניין.
את הלקססטט אפשר לקנות בחנויות או אצל הווטרינר - זו לא תרופה. זו משחה, עולה בסביבות 85-90 ש"ח.

HadarGulash

New member
טוב אז הוא הקיא פעם נוספת, והפעם יש לי חשד

למה זה קורה...

לאחרונה נהיה לו קטע חדש, לקפוץ על ראש ארון הבגדים שלנו (קפיצה של יותר ממטר וחצי, אין לי מושג איך הוא עושה את זה). הוא קופץ לשם ואוהב ללעוס את החוט הירוק של שקית הזבל שיושבת שם (בתוכה בגדים). עד אתמול בלילה חשבתי שהוא סתם לועס את זה לכיף, כמו שהוא עושה עם דברים אחרים... אבל אז בבוקר, הוא ביקש שנוריד אותו מהארון, ואיך שהוא ירד הוא ישר הקיא, בעיקר רוק, ואת החוט הירוק...אחרי זה הוא הקיא פעמיים נוספות (רק קצת רוק...).

האם ניתן להסיק שהוא מקיא בגלל זה? או שאולי ככה הוא מנסה לגרום לעצמו להקיא וזה לא קשור ויש סיבה לדאגה?

קשה לדעת

אבל חוטים עלולים לגרום לחסימת מעיים חלקית (נקרא גוף זר לינאירי)

ממליץ לגשת לבדיקה כללית אצל הווטרינר.

למעלה