החתולה וונדי

החתולה וונדי

6.2.08 שלום רב, אני פונה אליכם בעניין זה בניסיון נואש כמעט, אך עדיין עיקש, לסייע לחתולת רחוב אחת מקסימה - וונדי. וונדי היא חתולת רחוב מקסימה וחברותית ביותר שהתגוררה זמן רב מתחת לבניין הפרקליטות בת"א. אני ואנשים עלומים אחרים דואגים מזה זמן רב להאכיל מדי יום אותה ואת חברותיה. מדובר בחתולה שממש אומצה ע"י הפרקליטות. ביום שלישי האחרון, ביום של הסופה החזקה, בשעות הערב, מצאתי את וונדי על המדרכה מתחת למקום משכנה הקבוע כשהיא ספוגה כולה מים, קפואה, רועדת ומייללת. המראה היה פשוט נורא, קורע לב ממש, לא אגזים אם אומר שזה אחד המראות הנוראיים שנתקלתי בהם. בעזרת כמה אנשים אספנו קרטון וסמרטוט יבש ומיד לקחתי אותה למרפאה וטרינרית בר"ג. מצבה היה רע והיה סבלה מהיפותרמיה, דימום וגינאלי ודימום מהאף. היא הוכנסה מיד לכלוב חימום עם חמצן וקיבלה עירוי. כיוון שמצבה היה די רע, בהמלצת הרופאה במקום לקחתי את וונדי לבי"ח וטרינרי (ביה"ח בכפר הירוק). שם, לאחר בדיקות וצילומים. אובחן כי וונדי עברה ככל הנראה תאונת דרכים, בגללה לא הצליחה למצוא מחסה מהגשם החזק, ובכוחות אחרונים ממש הצליחה כנראה לגרור את עצמה (היא סובלת בין היתר משברים נרחבים באגן) למדרכה. מעבר לשברים הקשים באגן נמצאו אצל וונדי פגיעות באיברים פנימיים ובהמשך גם ריאה קרוסה בגללה היא מתקשה בנשימה. בלי היסוס בכלל אישרתי את כל הפעולות הרפואיות שנדרשו על מנת להציל אותה, לרבות ניתוח לאיחוי שני קרעים פנימיים, תוך התחייבות לשאת במימון הטיפולים. מי חשב בכלל על עלויות. בסופו של דבר וונדי הייתה מאושפזת עד יום שישי בערב, לאחר מכן לקחתי אותה להמשך התאוששות ארוכה בדירה שלי (הדרך בכל מקרה הייתה ארוכה - רק איחוי השברים באגן צפוי היה לקחת חודש). לצערי, לא הייתה כ"כ התחשבות בעובדה כי אין מדובר בחתולה פרטית, ומחיר הטיפולים הגיע ל-5,000 ש"ח (לאחר הנחה מסוימת). החלטנו בפרקליטות להתגייס לטובת העניין ובמגבית מאורגנת, אליה התגייסו אנשים רבים טובים כאן, הצלחנו לאסוף כמחצית הסכום. את השאר אני מימנתי. אם הסיפור היה נגמר בזה לא הייתי חושב בכלל לפנות לגורמים נוספים, אלא שביום ראשון חלה שוב התדרדרות במצבה וביום שני היא אושפזה שוב (בבי"ח בפ"ת) כשאובחן כי היא סובלת מפגיעה בתפקודי כבד ובעיה לבבית. בבדיקת דם שנערכה היום נמצא כי היא סובלת מזיהום שמקורו ככל הנראה במעי, ונדרש בהקדם ניתוח נוסף לתיקון/קיצור המעי. בנוסף צפויים לוונדי עוד ימי אשפוז, טיפולים ובדיקות שעלותם צפויה להגיע לעוד כמה אלפי שקלים. כמו כן בהמשך תצטרך וונדי לעבור ניתוח לאיחוי שברי האגן. כל זאת מעבר לעלויות עד כה. יודגש, כי בשלב זה כל הבעיות מהן סובלת וונדי ניתנות לטיפול (כמובן שהרופאים לא מבטיחים דבר) המכשול היחיד הוא המימון, שיכול להציל את וונדי. בשלב זה אופציית הרדמה לא באה בחשבון, אני חושב שצריך לעשות הכל, כל שניתן מבחינה רפואית, על מנת לדאוג שזה לא יקרה. מדובר במקרה של כאן ועכשיו, בחתולה ספציפית, מקסימה וחברותית (אפילו כשהיא מחוברת למכשירים היא מצליחה לזהות אנשים ולהגיב להם בצורה חברותית ואנושית ממש). וונדי מאושפזת, זקוקה ויכולה לקבל טיפול, בתקווה להביא לשיפור במצבה, ורק צריך מישהו שיתגייס לטובת העניין. לצערי, מיצינו את האפשרויות אצלנו במסגרת האשפוז הקודם. אם הייתי יכול הייתי נושא בכל העלויות מכיסי, אך העניין הכספי אינו פשוט. לכן אני פונה אליכם, לאו דווקא לצורך תרומות (אם כי גם אלו יתקבלו בברכה), אלא ברעיונות, הכוונה, אולי יצירת קשר עם אנשים שיהיו מוכנים לסייע, גיוס אנשים טובים שיהיו מוכנים לעזור ולתרום. אין פה מכונת יחסי ציבור שעומדת מאחורי כל העניין - סה"כ אני. הרבה אנשים פה מעורבים רגשית בעניין, מחכים, מצפים ומקווים לשמוע חדשות טובות, וונדי הצליחה להיכנס ללב של הרבה אנשים. תודה. ניתן להשיג אותי בכל שעה בטל' נייד 050-6217328. גיל. עו"ד גיל בילבסקי פרקליטות מחוז תל-אביב (אזרחי) טל' ישיר - 03-6949330, פקס ישיר: 02-6462525

סנאית22

New member
מה פשר ההודעה??? החתולה מתה לפני שבוע!

מי שכתב את ההודעה לא מעודכן!

monty01

New member
בכתבה ב ynet סופר שהחתולה מתה.

מה הולך פה .? זה ממש לא נשמע טוב.

irisFridman

New member
כנראה שהמייל הגיע אליהם רק עכשיו...

הטקסט הזה הופץ במיילים... כנראה מישהו שלח להם אותו עכשיו, הם לא יכלו לדעת שהחתולה מתה...

Mind Games

New member
אם הם גולשים בynet הם יכלו לדעת את זה כבר

לפני כמה ימים. יש שם את הסלולרי של הבחור - יכלו להתקשר אליו לפני שהפיצו את זה ברשת...

irisFridman

New member
אני מניחה שלא כל העובדים שלהם גולשים בynet...

ואני התקשרתי לבחור כמה פעמים ואף-פעם לא היתה תשובה....

למעלה