"החמאס הוא איום אסטרטגי על ישראל"

נכתב ע"י: ענבל אביב

כך אמר היום דיסקין בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת * בהמשך דבריו חשף: נתפסה בבית לחם מרגמה גדולה שהייתה מכוונת לעבר שכונת גילה בירושלים

"החמאס הוא איום אסטרטגי על ישראל", כך אמר היום ראש השב"כ, יובל דיסקין, בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת (יום ב´, 20.2.06). דיסקין אמר, כי החלטת הממשלה להקפיא את העברות הכספים לרש"פ תערים קשיים נוספים על החמאס לבסס את שלטונו אך לא תעצור אותו.

בהמשך דבריו חשף דיסקין, כי כוחות הביטחון תפסו בבית לחם מרגמה גדולה שהייתה מכוונת לעבר שכונת גילה בירושלים.

לגבי האזהרה של הממשלה מפני "מלכודת הדבש" שיוצר החמאס, אמר דיסקין: "הצעת החמאס להודנא בת 10 שנים לא משנה את גישתם הבסיסית שלא להכיר במדינת ישראל... גם אם הדבר יספק שקט זמני, האידיאולוגיה של החמאס לא מתפשרת".

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ יובל שטייניץ, מסר בתגובה לאיום עליו דיבר דיסקין: "על כולנו להיות מודאגים מה´איום האסטרטגי´ שעליו דיבר ראש השב"כ. על ישראל להפסיק מייד את פינג-פונג האיומים והלחצים ולקטוע את התפתחות האיום בעודו באיבו".

שטייניץ קורא לממשלה להטיל מצור על ראשי החמאס בעריהם ולמנוע בכוח קינונה של ממשלת חמאס. "אם לא נעשה כן, נעמוד מול איום קיומי ושוקת שבורה".

לגבי הצעת החמאס להודנא ארוכת טווח, אמר שטייניץ שזוהי ´מלכודת דבש´. "מי שרוצה להתאבד יקנה שקט זמני במחיר הקמת משמרות מהפיכה פלשתיניות ואיום רקטי מיהודה ושומרון על לב המדינה".

shy-1

New member
הדיסקין הזה אני אומר לכם, הוא גאון,

פשוט גאון! אני מתפלא שעדיין לא יצא בהצהרה שכדור הארץ סובב סביב צירו וסביב השמש.

שלדר

New member
כדור הארץ סובב?../images/Emo12.gif

אז כניראה שקיבלו את המדיניות של ביבי!
הוא כבר שנתיים טוען שחייבים לסובב משהו
וכבר 5 שנים מתנגד לתת כסף לחמאס!
בסוף,,,הממשל האמריקני אימץ את מדיניותו והחליט לא לתת!

shy-1

New member
רק שלא יווצר רושם שאנו אובססיבים

לגבי הביבי, סוהי מאד מקפיד בדברים כאלה

שלדר

New member
סוהי גמיש!../images/Emo6.gif

העקרונות שלו גמישים! גם הזיכרון...

סוהי

New member
על מה אתם מדברים...?!../images/Emo4.gif

הא...על ביבי...(..i should have known...)

אריאל5

New member
שי. שמעון פרס המקורב לדעותיך אמר

שצריך לדבר עם החמאס ויש עוד לא מעטים שאמרו כך.

שלדר

New member
אני שמעתי אותו אומר דבר אחר הבוקר!

הוא אמר שיש להמתין ולראות מה מתפתח ולא לקבוע דיעה לפי ההתלהמויות מימין! וזו גם דעתי שנכתבה פה לפני כשבוע!
בקיצור: שביבי יפסיק לנסות להפחיד את כולם! לא הכל זה מערכת בחירות!

shy-1

New member
ברוך השם, שמעון פרס כבר בחור גדול

הוא עצמאי במחשבותיו ומעשיו, ויכול ועושה ככל העולה על רוחו. כמו כן, איננו מקורבים ולא תמיד רואים עין בעין, כך שאין טעם להלשין עליו אצלי. יחד עם זאת, לוא החמאס היה משנה דעותיו, מחזיר את מאגרי הנשק למחסנים, ופותח בתי סםפר למקרמה, יתכן והיה מקום (לעניות דעתי), להתחיל לדבר על העתיד. נ.ב. איני מוציא מכלל אפשרות, שתהיה הידברות מצומצמת עם החמאס, על דברים הכרחיים למחיה וגבול משותף.

אבנר ג

Well-known member
ונניח שהחמאס יחזיר את הנשק למחסנים

כפי שאתה ורבים אחרים דורשים.... למחסנים - פירושו למחסנים של הצבא (המשטרה) הפלסטינית - שעומדת להמצא תחת שליטתו של החמאס.... אז אולי תסביר לי מה הועילו חכמים בתקנתם?....

shy-1

New member
אהה, זה פשוט מאד,

אני ורבים אחרים סבורים, שמחסנים עד היום מעולם לא ירו לכיוון יהודים. אך יחד עם זאת, טעית לגמרי בניחוש כוונותי(שלי ושל אחרים), אני לא דורש מהחמאס כלום, שהרי כתבתי: " לוא החמאס ...". וכיוונתי שיזנח את דרך הטרור כשיטה להשגת אדמתו. ברור מאליו שאם ישראל חושבת לשמור את רוב האדמות ממלחמת 67, אזי חבל אפילו על הודנה זמנית, ועלינו להמשיך ולהתבצר.

Thats

New member
אני עוד זוכר את מנהיגי העבודה ומרץ

לועגים לאנשי הימין על חרדתם לגבי האיום הקיומי של הפלשתינאים על ישראל. גם אני תמיד טענתי זאת ותמיד לעגו לי כאן בפורומים. אז מה קרה פתאום שראש השב"כ פתאום "התפכח"? כבר במרץ/אפריל פרסמתי את הסיפור "2010" בפורום זה ואחרים. פרק מס' 6 מדינת ישראל נכבשה בסערת קרב ע"י מדינות האיסלם, סוריה, עירק ואירן ומדינת פלשתין ובסיוע מבפנים של ערביי א"י. דומה שהערבים לא האמינו בעצמם כי מדינת ישראל, שנואת נפשם, התפוררה לפתע למול הלחץ הגובר בחזיתותיה. כאשר החלה נסיגת צה"ל למול מכבש הכוחות הערביים חלה התרופפות בקרב שורות מקבלי ההחלטה הישראליים. המונים צבאו על פתחי נמלי התעופה בהיסטריה מוחלטת. המגע הראשון של צבאות ערב עם אזרחי ישראל הסתיים בטבח קשה של מאות אזרחים ישראליים. בימים לאחר מכן התרחב מעגל הטבח ואלפי ישראלים נורו, הוכו למוות,נגררו קשורים מאחורי ג'יפים ונגמש"ים ואף נקשרו לטנקים להוות מעין מגן חי לתוקפים. בתוך מעגל ההתפוררות החיצונית, נבע פתאום מעגל התפוררות חדש, פנימי ובתוכו חדרו מחבלים פלשתינאים לערי ישראל וזרעו באמצע המלחמה טרור ופחד. אוכלוסיית הגברים שהיתה רובה ככולה עסוקה בייצוב קווי הגנה חדשים למדינת ישראל לא יכלה להתפנות תחת לחץ המאורעות לטפל בחוליות המחבלים שפגעו במרכזי קניות,בזזו, אנסו ורצחו. בעוד משטרת ישראל היתה עסוקה במרדף חם אחריהם, החלו ערביי ישראל להתפרע ולחסום כבישים ראשיים בצפון, דבר שקירב עוד יותר את התמוטטותה של מדינת ישראל. בצומת פאראדיס ליד זכרון יעקב הותקפה שיירת תגבורת צה"לית בבקבוקי תבערה ובמטולי אר.פי.ג'י והכביש נחסם ליום שלם, יום שהיה קריטי להבאת תגבורות לכוחות צה"ל בבקעה וברמת הגולן. כביש ואדי ערה היה חסום כבר שבוע שני ברציפות למעבר תחבורה. הפעם, חיכו ערביי ישראל מלכתחילה עם נשק חם ולא עם אבנים ורוגטקות והתוצאה היתה, עשרות הרוגים מאזרחי ישראל שניסו לעבור בכביש. גם השוטרים התקבלו במטר יריות ובקבוקי תבערה ומלחמה של ממש התפתחה לאורך יישובי הערבים בואדי ערה. נשק כבד יותר כמו מטולי רימונים וטילי לאו הובל בלילות מהרשות הפלשתינאית לערביי אום אל פאחם והמלחמה שתחילתה היתה יריות נגררה מהר למלחמה כוללת באזור בנוי שדרשה כוחות צבא מאומנים שהיו, כמובן, עסוקים מעל הראש בחזיתות השונות. אי לכך, ציר התנועה העיקרי שנשאר לצפון היה דרך פאראדיס לכיוון יקנעם. משטרת ישראל עוד ניסתה לפרוץ את ציר ואדי ערה אולם הונסה בעקבות שימוש מסיבי של מקלעים וטילי לאו שהופעלו על שיירת המשטרה מהגבעות הצופות על ואדי ערה. בשלב זה הפסיקה משטרת ישראל את נסיונות ההשתלטות על כביש ואדי ערה ומאחר וכולם היו עסוקים בבלימת הצבאות הערביים לא היה כוח צבא שיבוא ויחזיר לעצמו את השליטה בשטח. עם ההשתלטות על כביש ואדי ערה, חדרו כוחות צבא פלשתינאים לאזור ועזרו לערביי ישראל בגלוי בהקמת מחסומים ולמעשה בכיבוש השטח ובהפיכתו לפלשתינאי. דגלי אש"פ התנוססו בגלוי על כל בית ביישובים לאורך הכביש ועל עמודים בצמתי ואדי ערה. משטרת ישראל בנתה מחסומים מאולתרים על יד קיבוץ ברקאי כדי לחסום כל אפשרות של פריצת כוח לוחם לכיוון חדרה או דרומה לכיוון נתניה והישובים הערבים. נמל בן גוריון היה נתון להפגזה ארטילרית כאשר המריא ממנו המטוס האחרון. קודם לכן, נפגע מטוס בואינג אזרחי של אל על בעת המראתו והוא התרסק על כל 250 נוסעיו בשדה שליד חיריה. לא נותרו ניצולים ושברי המטוס התפזרו על כל השטח מחיריה ועד בואכה שכונת התקווה. במטוס האחרון היו פוליטיקאים, אנשי עסקים, סלבריטיז ואף חרדים עשירים רבים. Thats all folks

Thats

New member
הסיפור פורסם במרץ/אפריל 2001

בשיא כוחו של אהוד ברק כראש ממשלה. TAF

vantan

New member
בטח התכוונת בשיא כוחו במיטה../images/Emo6.gif

כי ראש ממשלה הוא כבר לא היה.

Thats

New member
לVANTAN

מה שבטוח שאת הסיפור הראשון "המבול" פרסמתי בשיא עוצמתו וכוחו של ברק, כשירד מהמטוס שהחזירו מהפגישה האומללה עם ערפאת בקמפ דייויד.כך גם נפתח הסיפור, אז פתחתי את שרשרת סיפורי. המבול פורסם ביולי אוגוסט 2000. סיפורי השני "2010" פורסם במרץ/אפריל 2001, ועד כמה שאני זוכר היו אלה ימי "מלחמת העצים והאבנים" של ברק ברחבי יש"ע. האמת היא שהטריגר שלי לכתיבת הסיפורים היה הטמטום של אהוד ברק והמשך שטיפת המוח של אזרחי ישראל בכל הקשור "לשלום". לא יכולתי לסבול את טמטומו של הלה ואי הבנתו את ההסטוריה והזלזול בקודשי ישראל לדורותיהם ואני אדם חילוני למהדרין ואפילו לא "מתנחל" (רחמנא ליצלן). Thats all folks לאתר הסיפורים http://Thats_allfolks.tripod.com

bibi50

New member
נראה לי שתוכתר

בקוראן שבעל פה לנביא שניבא את נצחון האיסלם בפלשטיין

Thats

New member
עפ"י מהלך העניינים

אין ספק שאנחנו בכיוון הזה. לצערי כתבתי את סיפורי בסוף 2000 ובמהלך 2001 ודברים רבים ממה שאמרתי, מתחילים להתגשם. גם הקטע של קדימה כתוב בסיפורי. בסיפור 2010 כתוב שאחרי שרון יבוא מנהיג חלש ולאחריו מנהיג חלש אחר, שניהם צעירים שידרדרו לחלוטין את המדינה. בפועל בגלל ששרון לא מילא את הציפיות, יש לנו מנהיג חלש חדש בשם אולמרט. והאפקט שלו יהיה כפול כי שרון בתקופתו האחרונה היה גם הוא חלש ומחליש. אם הוא חס וחלילה יעלה, הקץ יתקרב מהר הרבה יותר. מדינת ישראל חייבת לבחור לעצמה מנהיג אחר, בטח לא אולמרט. Thats all folks

Thats

New member
ולא, אינני נביא

שאל כל מורה להסטוריה, כל אדם שמבין טיפה הסטוריה ויודע לראות מעט מעבר לאפו, והוא יגיד לך שמדינת ישראל במצבה הנוכחי חייבת שיקום מהיר ודרסטי בכל נגזרות השלטון אחרת היא בסכנה נוראה. כמו כן, האזרחים חייבים להפסיק לחשוב רק על עצמם ולהתנהג כמו פרימדונות (מגיע לי). Thats all folks

למעלה