החלפת רמקולים

• פותח הנושא 1030
  • פורסם בתאריך

1030

Member
ברשותי 2 רמקולים גדולים מדי וקצת תופסים מקום. הרמקולים מעולים ואין תלונות והם תוצרת MISSION 35i. מחפש תחליף אבל שיהיו לפחות באותה רמה ויותר קטנים. יש חיה כזו?
הרמקולים הנוכחים שלמים ללא קרעים או פגמים ונקנו חדשים מחנות מקצועית לפני כ-10 שנים.. מה המחיר שעלי לבקש (ולקבל אולי) עבורם בהנחה שיהיה להם ביקוש . מדובר ב- 2 רמקולים המחוברים לרסיבר סטריאו ימאהה דגם R-S500. עיקר המוסיקה היא תזמורות , קלאסית, שקטה, זמרים טובים משלנו וגם לא שלא נס ליחם. לא מדובר במוסיקת בום בום. מצטער על הניסוח. תודה חברים.

נערך לאחרונה ב:
כתוב כמה קניתה אותם. צילום לפחות ללא המיכסה על הרמקולים . מה זה גדולים? 1 מטר 2 מטר . או חציא מטר . כמה שווה לך? בקש מחיר יתנו לך תיקח. לא יתנו תוריד מחיר

1030

Member
שלום הטכנאי קרמר.
תודה על התייחסותך. לפני שאפרסם למכירה רצוי לדעת איזה רמקולים הם שווה ערך לנוכחיים. לא אתפשר על פחות משום שאלו ממש טובים אבל גדולים וכבדים מדי .
הם נקנו ב-4000 ש"ח טבין וטקילין. נראה לי שרק מבין עניין ואיכות ייקח אותם.. נחיה ונראה לגבי ההיענות ומציאת תחליף. האם יש רמקולים על מדף באיכות טובה? תודה.

אז כך . כנס לחניות רמקולים. תאזין ותחליט מה טוב לך . אני לא יכול ליקבוע לך מה טוב לך . רק את יכול להחליט . לי למשל יש רמקולים אלקטרו סטטי . לפיני כמה שנים . חלק מהם נישלח להולנד לתיקון . בסכום רק 4 אלף ש"ח . כול אחד והשיגעון שלו . בקשר למכירה . יש 3 פורומים בעיברית רציניים. עים לוחות מכירה פרסם שם . ויש שם אני ידע רבים

1030

Member
תודה ידידי. העניין הוא שתנאי השמיעה והאקוסטיקה בחנות לא יהיו כמו בבית. במידה ולא אגיע להחלטה הרמקולים ישארו אצלי ובא לציון גואל.

אז תשאיר אותם בבית . כי לא תימצא לקוח . אים שילמתה 4 K ש"ח. אולי יתנו לך 1500 ש"ח . אחרי שמעי ארוכה של הקונה . אצלך בבית . אבל תנסה בכואל זאת ללכת לחנות . להאזין . זה בחינם . ההאזנה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
רק לידיעה כללית... 4 קש"ח עבור זוג רמקולים זה מחיר נמוך יחסית לרמקולים איכותיים, ולכן, אם ברצונך למכור זוג שנרכש לפני כ-10 שנים, לא נראה לי שתזכה לקבל סכום שיתקרב למחצית המחיר ששילמת - בעיקר אם לא מדובר במותג אהוד ומוכר.
אז כמו שאמר לך הטכנאי קרמר, ישנם פורומים של מכירת ציוד יד 2 ואתה יכול לנסות את מזלך שם.
תמיד תוכל להשיג זוג רמקולים מדפיים נחמדים (גם מיד 2) במחיר סביר, וכך תוכל לחסוך לעצמך רכישה של זוג רמקולים חדש מהחנות.
קיימים מותגים לגמרי לא רעים שמייצרים רמקולים מדפיים, שייתנו לך אפקט צליל שהוא בהחלט סביר. וכן. צריך להאזין, להתרשם ואולי גם להתייעץ עם מישהו שמבין קצת יותר.

1030

Member
שלום טכנאי קרמר ומשה 53 המוכר לי מייעוץ קניית מזגן לפני מספר חודשים. ברור שאכנס לחנות מוכרת ואמינה ואשמע מספר רמקולים למרות שהמבחן לאיכות השמיעה האמיתית יהיה בביתי. מומחה יכול לייעץ ולהלעיט נתונים טכניים שרק הוא מבין אם בכלל. . לגבי מכירת זוג הרמקולים: מניסיוני ,סבלנותי וממרום גילי יגיע הקונה . דוגמה טובה זו מכירת המזגן שלי לפני כחודשיים. חיכיתי חיכיתי והוא הגיע . העיסקה הייתה טובה לשני הצדדים ובינתיים אין תלונות מצד הקונה. עם הרמקולים זה יהיה פחות מסובך ויותר פשוט. מבטיח לעדכן במידה ותרצו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שלום טכנאי קרמר ומשה 53 המוכר לי מייעוץ קניית מזגן לפני מספר חודשים. ברור שאכנס לחנות מוכרת ואמינה ואשמע מספר רמקולים למרות שהמבחן לאיכות השמיעה האמיתית יהיה בביתי. מומחה יכול לייעץ ולהלעיט נתונים טכניים שרק הוא מבין אם בכלל. . לגבי מכירת זוג הרמקולים: מניסיוני ,סבלנותי וממרום גילי יגיע הקונה . דוגמה טובה זו מכירת המזגן שלי לפני כחודשיים. חיכיתי חיכיתי והוא הגיע . העיסקה הייתה טובה לשני הצדדים ובינתיים אין תלונות מצד הקונה. עם הרמקולים זה יהיה פחות מסובך ויותר פשוט. מבטיח לעדכן במידה ותרצו.
טוב... אז יש לך זיכרון. ונכון. אני די נוהג לתת הצעות בתחומי מוצרי החשמל ומוצרי הבידור הביתי. זהו התחום החביב עלי.
ואגלה לך סוד..
לפני כמה שנים רציתי לרכוש מערכת סטריאו ורמקולים. היעד העיקרי שלי באותו רגע היה הרמקולים.
נכנסתי לחנות מתמחה, שהיה בה מבחר "סביר" אבל לא ענק של רמקולים, ואמרתי למוכר הנחמד, שאני רוצה להתרשם מההיצע שלו.
הוא כמובן אמר שהוא מתחבר למגבר אחד ולנגן אחד, והוא רק יחליף בין הרמקולים. להצעתו, הוא יתחיל בטוב ביותר ויירד בהדרגה. כשאגיד ש"עד כאן אני מוכן להתפשר",
הוא יתחיל לדבר על המחירים.
הוא השמיע לי את הראשון, וירד לשני - של"טעמו" לא היה נחות ממנו בהרבה.
עצרתי ואמרתי, שאם השאר יהיו נחותים עוד יותר, הוא יכול לעצור. כי או שאקח את הראשון, או שאחפש בחנות אחרת. פחות טוב מהראשון לא רציתי כלל לשמוע. נקודה.
בסוף, יצאתי מהחנות כי המחיר נראה לי גבוה מאד.
חודש מאוחר יותר, בעל החנות עבר למקום אחר, ואז, לקראת המעבר הוא ערך מעין מכירת חיסול. באתי, התמקחתי ולקחתי את הרמקולים ואת המגבר.
ומה אגיד לך? לאחר כמה שנים, המגבר קצת איכזב אותי. הוא טוב, אבל... חסר בו משהו. למזלי, חשדתי שהמשהו הזה חסר בגלל המגבר ולא בגלל הרמקולים.
אז חיפשתי מגבר מיד 2 ומצאתי משהו שנראה לי מאד.
רכשתי, והעולם השתנה מקצה לקצה. אותם רמקולים התחילו לשיר, וכעת כבר אין לי שום כוונה לשדרג. אני מאד מרוצה מהיש.
וכן. עשיתי שידרוג נוסף ורכשתי גם DAC. בבית צחקו עליי, אבל אני חושב שהרעיון היה בהחלט טוב.
אז הבשורה הרעה היא, שמכשירים טובים עולים ביוקר ויש עוד בשורה די רעה: גם החיווט עולה ולא בזול. כבלים טובים משפרים תוצאות ואין כל וויכוח על כך.
אבל הבשורה הטובה היא, שכשאתה נהנה מהם, אתה לוחש לעצמך שעשית בחירה נכונה, כי זה מהנה אותך תמיד.
ויש לי חבר שאימץ רק חלק ממשפט שלם שאמרתי לו פעם: אמרתי לו, שכשהוא יושב מול מכשיר אחד (טלוויזיה, מערכת שמע או רמקולים), אין לו באותו רגע עוד מכשירים שהוא יכול להשוות אליהם, ולכן מה שיש לנגד עיניו (או אוזניו) זה מה שיש. לכן, הוא בהחלט מוכן להתפשר על מכשירים בינוניים במחיר יחסית זול, כי הוא לא עורך השוואות... אבל הוא רק מתעלם צהעובדה, שכשהוא רואה דשא בגוון פלורסצנטי, או כשהוא מאבד באסים, שומע באס מהדהד והפסנתר צורם? זה לא ממש מפריע לו.
לי? לי זה מאד מפריע. כי כשאני רואה סרט טבע, אני רוצה לחוש שפתחתי חלון אל הטבע ואני רואה בדיוק את הגוונים שנראים שם. וכשאני שומע, אני רוצה לשמוע בבירור גם את צלילי הנשימה של הנגנים.

1030

Member
חן חן על ההשקעה בתגובה. אבקר בחנויות אשמע ואחליט. "מבצעים" לא יקדמו או ישפיעו על הבחירה. או כמו שניסח את זה אחד מבעלי החנויות הוותיקים שאני מעריך: לדבריו "היה רק מבצע אחד וזה מבצע סיני. כל השאר זה בלופים." למשתתפי הפורום הצעירים נא לחפש בגוגל הסבר על מבצע סיני.
משה 53 תודה ואעדכן.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
חן חן על ההשקעה בתגובה. אבקר בחנויות אשמע ואחליט. "מבצעים" לא יקדמו או ישפיעו על הבחירה. או כמו שניסח את זה אחד מבעלי החנויות הוותיקים שאני מעריך: לדבריו "היה רק מבצע אחד וזה מבצע סיני. כל השאר זה בלופים." למשתתפי הפורום הצעירים נא לחפש בגוגל הסבר על מבצע סיני.
משה 53 תודה ואעדכן.
1. באיזה אזור בארץ אתה נמצא?
2. ורק לידיעה כללית... גם חלק ניכר מיצרני (כמעט) כל המוצרים העבירו את פסי הייצור לסין. אז נכון שבקרת האיכות נותרה בידיים מעט יותר נאמנות, אבל בגדול... המוצר הוא מתוצרת סין.

1030

Member
למשה - אני מ-קריית אתא.
בגב הרמקול ( MISSION 35i) רשום - Designed and Engineered in England .
מיוצר באנגליה? בכל מקרה זהו רמקול מעולה ולא רק אני והמוכר אומרים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
למשה - אני מ-קריית אתא.
בגב הרמקול ( MISSION 35i) רשום - Designed and Engineered in England .
מיוצר באנגליה? בכל מקרה זהו רמקול מעולה ולא רק אני והמוכר אומרים.
קריית אתא אז אתה די שכן שלי. אני מטבעון.
תרגום למה שרשום על הרמקול זה "עוצב והונדס באנגליה". האם גם יוצר שם? סביר שלא.
גם הרמקולים שלי, מתוצרת EPOS עוצבו ותוכננו באנגליה ולמרות זאת יוצרו בסין. האם הם רעים? ממש לא!
ואתה מוזמן לרשום לי בפרטי היכן הם נרכשו.
ואגב, זה משהו מאלה?

1030

Member
למשה 53 וטכנאי קרמר וכל המעוניינים. אלו הרמקולים שנמצאים אצלי. Mission M35i. גובה 1.05מ'.

קבצים מצורפים

• רמקול2.jpg
    רמקול2.jpg
    1.6 MB · צפיות: 3
  • רמקול1.jpg
    רמקול1.jpg
    3.3 MB · צפיות: 2
נערך לאחרונה ב:

R 1 3

Well-known member
בתכלס הם רק נראים גדולים כי הרוחב די צנוע 26 ס״מ
כמו גם עומק, אלא שיש להם פתח אחורי שדורש שלא יהיו צמודים לקיר
לגבי גובה גם אם תקנה רמקול מדף עדיין תידרש למתלים או מדפים
ואולי לסטנד מעמד שיתפוס אף יותר שטח רצפה.
שים לב שיש להם גם נצילות גבוהה יחסית והענות טובה בנמוכים
ברמקול מדף לא יקר תתקשה למצוא שילוב של 2 הפרמטרים הנ״ל
אם תלך על closed box ללא הבאס רפלקס הרגישות תהיה נמוכה יותר
אבל הבאס הדוק יותר בד״כ ופחות מעוות / בומי.
אישית שמתי לב שעם הגיל אני פחות מחפש את הבאס הכבד ויותר חסרים גבוהים
13 khz בערך זה המקסימום המובחן ולרבים גם זה כבר לא ממש.
לכן יש אולי יתרון לרמקול מדף שימוקם בגובה האוזן בישיבה במיוחד הטוויטר (האלמנט הקטן)

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא הייתי מחליף. נראה מוצר טוב ולא יקר יחסית לאיכות. אם תחליט להחליף למשהו קומפקטי יותר, ותרצה לשמר את חוויית הבאסים, תזדקק לסאב וופר, ואז כבר לא "תרוויח" שום דבר בקטע "בזבוז" המקום.

1030

Member
לאחר ביקור ב-2 חנויות באזור צומת קריית אתא וחוצות המפרץ והמלצות בעלי הבית שנשמעו הגונים אשאיר אותם(רמקולים) אצלי בשלב זה . חשבתי להחליף רק בגלל המקום שתופסים .כנראה שלא אמצא רמקולים קטנים יותר ובאיכות יותר טובה. אגב הם מחוברים לרסיבר סטריאו ימאהה דגם S-500 שעושה את העבודה .

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אם אחת החנויות היא לגאסי, הגעת לאדם שמבין עניין.

1030

Member
ללגאסי אגש בשבוע הבא. 2 החנויות שהייתי אצלן הן "הסטריאו של צביקה" אותו אני מכיר לטובה עשרות שנים ו"סטריאו שופ" אצלם הייתי בפעם הראשונה.. שניהם הציעו להישאר עם המערכת הקיימת בעיקר עם הרסיבר ימאהה R-S500 ובמידה והם תקינים כמובן. שניהם הביעו דעתם שקשה יהיה למצוא רמקולים קטנים באיכות טובה יותר מאלו הנמצאים אצלי כרגע.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בתקופה שאתה קנית, אלה המדפיים (בין הטובים שביניהם) היו להיט.
כיום כבר לא מייצרים כנראה את הדגם הזה ואולי תוכל למצוא מישהו שיסכים להתחלף אתך.

למעלה