החלפת רכב באבזור מיוחד - חיוב בגין התקופה ממכירת הרכב הקודם עד קבלת הרכב החדש

יוסיב4

New member
מישהו יודע להגיד לי מה התקופה המקסימלית שבין מכירת הרכב הישן לקבלת הרכב החדש מאבזור שביטוח לאומי אינו מקזז קצבת ניידות ( בתקופה שאין למעשה רכב ) ?

mironk

Member
לא מכיר.. אני הייתי פונה בשאלה לביטוח לאומי - ניידות .. אם יענו לך נשמח אם תשתף

יוסיב4

New member
זו שאלת קיטבג . לא הייתי רוצה לתת להם רעיונות . לפי המכתב שקיבלתי מהם לפני מספר ימים אפשר להבין שאם הרכב לא עבר בעלות עד למועד הכניסה לאבזור הקצבה תמשיך להשתלם עד לקבלת הרכב החדש . נכון אי אפשר להסיק מזה מסקנות חד משמעיות במקרה והרכב הקיים אכן יימכר לפני מסירת הרכב החדש.

alex1957n

New member
כל הזמן שהרכב הישן ומעובזר לא עבר בעלות ועבזור לא פורק תמשיך לקבל קיצבת ניידות ללא קיזוז גם עם זה יקח חודשים רבים.
מומלץ למכור רכב ישן בחודש של קבלת רכב חדש המעובזר ואז אין קיזוז בקיצבת הניידות.
תשובה מניסיון אישי, כבר החלפתי 2 רכבים כאלו.
בהצלחה.

יוסיב4

New member
תודה על התשובה. מה שאני מבין שאם אני מתעתד לקבל את הרכב החדש לאחר אבזור באמצע יולי אז אוכל למכור הרכב הישן בתחילת יולי ואז לא תקוזז הקצבה גם אם שבועיים הייתי ללא רכב . האם נכון ?

alex1957n

New member
תודה על התשובה. מה שאני מבין שאם אני מתעתד לקבל את הרכב החדש לאחר אבזור באמצע יולי אז אוכל למכור הרכב הישן בתחילת יולי ואז לא תקוזז הקצבה גם אם שבועיים הייתי ללא רכב . האם נכון ?
כן זה נכון.
רק קח בחשבון העיבזור נכנס לתוקף בביטוח לאומי עם הוספת מגבלות ברשיון רכב במשרד הרישוי.
הפעולה זו מבצעים במשרד הרישוי עם מסמכים של שמקבלים מהמעבזר, ושעמתי שיש מעבזרים שמבצעים את הפעולה זו בעצמם.

למעלה