החלפת מעצור קדמי ב-Cannondale Jekyll 800

החלפת מעצור קדמי ב-Cannondale Jekyll 800

לאחר שהאופניים היו מאופסנים במשך זמן ממושך, הם החליטו לצאת להתאוורר קצת.
אמא-מה, היתה דליפת שמן מהברקס הקדמי (Hayes Nine)
האם כדאי להחליף? להחליף גם את האחורי (נראה תקין בינתיים)?
אם כן, מה מומלץ במחיר סביר?

shangu23

New member
בעיקרון התשובה תלויה בצרכים שלך

אם יש לך כסף לשדרוג - שדרג. ההייז לא נחשבים לפסגת הטכנולוגיה בלשון עדינה וכמעט כל בלם סביר חדש היום יעשה את העבודה טוב יותר. כמובן שתוכל לתקן את המעצור הקיים, אבל פה כבר תלוי כמה ידרשו ממך על התיקון ואולי יהיה כלגלי יותר לשדרג וזהו.
היום תוכל למצוא מערכות שלמות ביד 2 בכמה מאות שקלים, וחדשות בפחות מאלף ש״ח, תגדיר תקציב (וכמובן סגנון רכיבה) ויהיה קל יותר להמליץ.

steiff

New member
שימאנו SLX

היתרון הגדול שהמערכות של שימאנו מגיעות pre-bled כך שצריך רק להרכיב ולנסוע. אם אתה לא צריך לקצר את הצינורות, תהליך ה״בלידינג״ נחסך ממך. מעבר לזה המעצורים אמינים ויעילים.
בשלב ראשון תוכל לנסות להשתמש ברוטורים הנוכחיים (נקה שאריות שמן).

אפשר כמובן להתפלצן בדגמים מתקדמים יותר...

שים לב שיש לשימאנו דגמים ״רגילים״ ודגמים ״Trail״ כשההבדל הוא שב-Trail ישנם ברפידות סנפירי קירור שמשפרים את פיזור החום. לא קריטי אלא אם כן אתה רוכב שמאמץ את המעצורים.

oren_hershco

New member
גם אם צריך לקצר, אין צורך בבלידינג

שימנו SLX חדשים מגיעים כך שהצינור מחובר לקליפר, אך לא לידית. קצה הצינור והחלק המתאים בידית חסומים בפקק.

ניתן לקצר לאורך הרצוי ואז לחבר. יש הוראות ב- youtube.

לי יש את ה- SLX ה"פושטים" (לא ICE) והם מצוינים. לדעתי כל שימנו הידראוליים יתפקדו היטב, כאשר המערכות הזולות יותר יהיו כבדות יותר, והירידה בביצועים תורגש בעיקר בתנאים קיצוניים (מי שרוכב הרבה DH או All Mountain, רוכבים כבדים וכו')

יש אפילו ברמה של Acera או Alivio, זה בטח עדיף מאיזה Hayes בן שמונה שנים.

אני לא מתפרע (ברכיבה ובתקציב)

אני לא רוכב אקסטרים, ובכל-זאת לא מדובר באופניים חדשים, ככה שאין לי אינטרס להיכנס להשקעה כספית נרחבת. יכול להיות שגם הבולם יזדקק לתשומת-לב.
מאחר וכבר יש עליהם ברקסים הידראוליים, חשבתי להישאר ברמה הזאת.
תודה על העצות. נראה לי שאחפש משהו בתקציב של עד 300 ש"ח מיד שניה.
האם יש דגמים פופולריים מומלצים? משהו שצריך לדעת מראש? אני פשוט לא בקי במבחר שהולך בשוק.
&nbsp
תודה

shangu23

New member
בדכ לא, אבל יש דוגמאות יוצאות דופן. באילו רוטור ונאבה מדובר?

enigo

New member
הניין היה מעצור לא מוצלח אפילו בזמנו

היום כל מעצור בסיסי יתן לך ביצועים עדיפים בהרבה.

למעלה