החלפת מיקום של סלון ומטבח

polinaz

New member
החלפת מיקום של סלון ומטבח

שלום פורום יקר,
אמנם אנחנו מתכננים שיפוץ רק בעוד כמה שנים, אבל לפני שאני שותלת עצים בגינה אני רוצה לבדוק את הכיוונים האפשריים של הסידור בתוך הבית.
מצורפת תכנית של הקומה הראשונה בבית.
במסגרת השיפוץ העתידי יהרס החדר שצמוד לפינת האוכל ויתווספו מדרגות לקומה השניה (כך בתכנון המקורי).
יש עמוד תומך אחד ואפשר לראות אותו ב"כניסה" לכיור של שירותי האורחים.
ועכשיו לשאלה:
בהנחה שאפשר לוותר על שירותי האורחים, האם הייתם ממקמים אחרת את המטבח, פינת האוכל, הסלון והמדרגות?

תודה.

zivaf2

New member
לא חושבת שהייתי מזיזה משהו

רק מרחיבה את המטבח על חשבון שירותי האורחים.
החלל מסודר נכון בעיני, כאשר המטבח מעט מוצנע מהכניסה, והסלון בפרונט.

polinaz

New member
תודה, חבל

קיוויתי שיש דרך לעשות מהפך כדי לגוון קצת

ידוע לך אם אפשר "למחזר" פלטות של שיש גרניט בשלמותן?
כלומר, להפריד בין שתי פלטות בחיבור ביניהן (הפס של הדבק שיש) ולהזיז?

תודה.

zivaf2

New member
אני חושבת שזה אפשרי

כדאי להתיעץ עם איש שיש, כי יש סיכון שהשיש יישבר בפירוק.

polinaz

New member
מקפיצה כדי לשאול היכן למקם TV

איפה הייתם ממקמים טלויזיה בחלל הזה?
תודה.

מרי פופ

New member
אני מניחה שהייתי הופכת

בין מיקום הסלון למיקום פינת האוכל.
אבל מסכימה שהחלל מאתגר משהו... בטח אם המבנה הנוכחי משקף את המטבח (ועד כמה שאני זוכרת הוא משקף).
אחרת הייתי אולי מנסה לשלב בין רהיט טלויזה לרהיט של המטבח.
אבל שוב, בתצורה הנוכחית, מדוע שפינת האוכל לא תהיה לפני היציאה והסלון במקום שיש בו יותר קירות?

polinaz

New member
מדובר על שיפוץ עתידי, המטבח יכול לזוז

בכל מקרה אני חוששת מסלון מול הכניסה, לא אוהבת להיכנס לתוך הסלון

srako

New member
צירוף מקרים

היום היתה לי פגישה עם לקוחות שיש להם בית כזה בדיוק, בכלל נתקלת המון בבית הזה במהלך עבודתי (נחשי מאיזה איזור אני
)
שימי לב שהמתכנן שרטט עוד שני חדרים בקומת הקרקע, ולפי מה שאני יודעת יש כלונסאות באדמה כהכנה לתוספות הללו.
לכן- אל תשתלי שם עצים.
באופן כללי- את יכולה לשתול עצים בתחום שבין גבול מגרש לקו בניין, כי שם בכל מקרה את לא בונה. כמובן שכדאי להיוועץ במתכנן נוף מקצועי.

לגבי המטבח- לא כדאי לוותר על שירותי אורחים מכיוון שאין יח' הורים ואז זה אומר אסלה אחת בלבד בכל הבית, לא מספיק ולא נחמד.
מה שכן, אפשר משמעותית לייפות את הכניסה, להעיף את הכיור המצ'וקמק שליד השירותים ולעשות כיור בפינה על משטח יפה וכו'.

את המטבח את יכולה להגדיל ע"י משיכתו לכיוון דלת היציאה למרפסת, אבל להשאיר מקום לדלפק.
אולי גם לשבור את הקיר שמסתיר את המקרר,מה שתלוי בתכנית המטבח.

ראיתי את הבית הזה בכל כך הרבה וריאציות כך שבעניין הייחודיות את יכולה להיות רגועה...וזה מאוד נחמד שאפשר להחליף כל יומיים בין הסלון לשולחן!

תתחדשו...

polinaz

New member
כן, אנחנו לא לבד

אני לא רוצה להקטין את הגינה ולכן לא רוצה להרחיב את שטח הקומה הראשונה, אלא רק לפתוח קומה שניה.
אין לי בעיה לוותר על שרותי אורחים בקומה הראשונה כאשר נפתח את הקומה השניה.

אני לא מצליחה לדמיין איך מסדרים אחרת את הסלון/מטבח/פינת אוכל/מדרגות ממה שזה מתוכנן במקור, בלי שהסלון יהיה מול הכניסה (לא אוהבת להיכנס הביתה ישר לתוך הספה).
ממה שראיתי אצלנו ברחוב כולם מיקמו את הפונקציות האלה אותו הדבר!
החשש שלי הוא שיש מיקום טוב יותר לסלון ואז גם היציאה לגינה תזוז.

למעלה