החלפת זכרון

roikeman

New member
החלפת זכרון../images/Emo70.gif

ושוב שלום. לאחר גלישה קצרה באתר של אינטל נחרדתי לגלות שהלוח-אם (G850GB) שלי תומך רק ב RDRAM (לפחות ככה זה נראה. אשמח אם תאשרו לי את זה (קישור ראשון)) ובדף השני, שלא הצלחתי ממש להבין: האם אפשרי / לא אפשרי להכניס בבנק 1 RDRAM בגודל מסויים ובבנק השני RDRAM בגודל שונה
בכל מקרה, מצטער על הבורות.

uriler

New member
תשובות:

קודם כל, לגבי השאלה השנייה, אכן RDRAM אפשר לשים רק שני צ'יפים בגודל זהה ביחד, זה איזה דפקט של הסוג( בנוסף לזה שהם יותר יקרים ופחות מהירים...) לגבי הלוח, מצטער לבשר לך, אתה צודק - RDRAM בלבד... :(

roikeman

New member
תודה איש!

רגע, אבל אפשר לשים שנים של 64 ושנים של 128? או שארבעתם צריכים להיות זהים? והמהירות לארבעתם גם צריכה להיות זהה? תודה לך

roikeman

New member
../images/Emo35.gifאפשר לשים שני כרטיסים זהים../images/Emo35.gif

ועוד שני כרטיסים זהים אבל שונים מהראשונים? כלומר: אפשר לשים שנים של 64 ושנים של 128? או שארבעתם צריכים להיות זהים? והמהירות לארבעתם גם צריכה להיות זהה?

kingkung2002

New member
לפני שאתה רץ לקנות

בזכרונות RDRAM לא תוכל להשתמש בכל 4 הזכרונות אלה רק בשניים מהם. השניים הנותרים משמשים כטרמינטורים-זכרונות דמה.

roikeman

New member
עם תקרא את מה שכתוב בקישור

השני שבהודעה הראשונה שלי, תוכל לראות שזה אפשרי. אולי אני טועה אבל זה לא נראה כך. למה לדעתך נחוצים זכרונות דמה?

lmnop

New member
הסיבה לזכרונות דמה

היא סגירת מעגל, ככה תוכנן ה RDRAM. כנראה שבגלל היותה טכנולוגיה חדשה באותה תקופה אלו היו החבלי לידה שלה, רק שאחרי זה נטשו אותה ולא המשיכו לפתח אותה

lmnop

New member
שאתה קונה שים לב

כדאי שיהיו אותה מהירות כלומר CL 2 או CL 3 קח איתך זיכרון קיים כדי שיתאימו לך ד"א אני גם מחפש כאלו ומצאתי זוג של 128 ב 500 ש"ח, אם יש לך מחיר יותר טוב אשמח אם תיידע אותי

roikeman

New member
חבר, לא שאני מזלזל, אבל בדבר אחד

טעית. RDRAM הם הכי מהירים שיש. הם מתחילים מ800 עד ל(הכי מהיר שראיתי)1066 הרץ.

lmnop

New member
תשמע אומנם הוא 800

אני לא רוצה לבאס אותך אבל המהירות האפקטיבית שלו היא 400

nissim tr

New member
תראו אותי לימדו ש...

זכרונות RDRAM אמנם פועלים במהירות של 800 מגהרץ אבל מעבירים רק 16 סיביות בכל מחזור. לאומתם זכרונות של DDR מעבירים 64 סיביות במחזור (פי 4) ולכן המהירות של RDRAM 800 מגהרץ שקולה לזו של DDR200. ככה לפחות טען המורה שלי לתחזוקת PC. הבנאדם תותח, וכן אחראי על מאות המחשבים המותקנים במכללה ולכן אני נוטה להאמין לו.

למעלה