החלפת דף הבית באתר

aaronc76

New member
החלפת דף הבית באתר

יש לי אתר עובד. אי מעוניין לשנות לו את דף הבית אך מבלי לשנות את שם דף הבית הנוכחי. כרגע דף הבית נקרא :index.html כיצד אני עושה זאת ?

מה זאת אומרת "שם דף הבית הנוכחי"?

אתה רוצה שקובץ אחר יהיה הקובץ שנטען כשנכנסים לאתר אם הבנתי נכון, אבל את ההמשך לא הבנתי.

aaronc76

New member
הבנת נכון

אופצייה אחת היא לעשות Re-Direct אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי איך. אופצייה שנייה - את זה אני שואל. כשאני כותב את כתובת האתר שלי www.mySite.com אני רוצה שיטען לי דף חדש ולא הדף הנוכחי.

itaym02

New member
אם אתה לא צריך יותר את הדף הנוכחי

תשנה את שמו למשהו אחר, ותן את השם שלו index.htm לדף החדש.

aaronc76

New member
אני צריך את הדף

ויש אליו הרבה קישורים כך שאיני רוצה לשנות את שמו או את הקוד שלו.

itaym02

New member
הדרך היחידה שאני מכיר זה לשחק עם

הקבצי קונפיגורציה של השרת. הקובץ הזה שונה עבור כל טכנולוגית צד שרת, להלן: php. asp, asp.net,jsp,cgi,coldfusion בטח שכחתי עוד כמה. דרך נוספת - אולי יכול להיות שאפשר דרך JS לדעת מאיפה הגעת לדף מסוים. כך, שאם הגעת אל הindex.html מחוץ לאתר, הדף יפנה אותך מיד לדף החדש שלך. אך אני צופה בעיות בשיטה הזאת.

aaronc76

New member
נראה לי שהדרך הכי פשוטה

היא לעשות RE-DIRECT פשוט בJS. כמו שמישהו שאל פה היום ושמתי קוד של שורה וחצי... חשבתי אולי יש פתרון קל ואלגנטי.

itaym02

New member
רגע אחד - אם אתה שם redirect

כבר עדיף לך להחליף את הדף - אותה תוצאה - יותר יעיל.

aaronc76

New member
אבל...אבל...

.אני רוצה להמשיך להשתמש באתר ה"ישן" הוא בנוי כולו עם קישורים ועינינים... אם אני מחליף את הדף הישן בחדש איך הקישורים ימשיכו לעבוד ? נניח שיש לי קישור לIndex.htm הדף הנוכחי. אני משנה אותו למשהו כמוOldIndeX.html איך הקישורים ידעו ללכת אליו ? הבעיה מובנת ?

aaronc76

New member
בעצם REDIRECT זה לא טוב לי

כי אז כשאפנה לאתר הישן הוא יקפיץ אותי לדף החדש כל הזמן. לא ?!

זהר פלד

New member
אתה יכול לבקש מחברת האחסון שלך

להגדיר איזה דף שאתה רוצה להיות הדף הראשון באתר. בסך הכל מדובר על הגדרה פשוטה ואני לא רואה סיבה שיתנגדו לזה.

aaronc76

New member
זה לא פשוט...

יש עוד אתרים על השרת. לכן שינוי אצלי יגרור שינוי בכל האתרים. לכן אין אפשרות לשנות.

aaronc76

New member
דיברתי איתם

אמרו שההגדרות הן לכל השרת. אין לי שרת לבד אלא יש לי 50 MB על שרת. אני מתארח עם עוד כמה אתרים. בעיה...

אז הם חובבנים

לפחות באפאצ'י אני יודע שאפשר ליצור קובץ .htaccess שונה לכל תיקיה, בלי להשפיע על כל ההגדרות באתר. אם יש לך גישה ישירה לקובץ הזה (אולי אפילו דרך הFTP תוכל להוסיף אותו) אתה צריך שורה בערך כזאת:
DirectoryIndex newindex.html index.cgi index.php index.html​
הראשון זה מה שקודם כל יפתח, אם שם הקובץ הזה לא קיים זה ילך למה שאחריו וכו'. לא חייבים להגדיר חלופות.

itaym02

New member
זוכר ששאלתי אותך על טכנולוגית צד שר

ת בקבצי קונפיגורציה אתה יכול לבצע זאת - כפי שכבר ציינתי. לזה מתכוונים האנשים מעלי. וכן - redirect לא עוזר לך, אם אתה עדיין צריך שהקישורים יצביעו לדף הישן שלך.

למעלה