החלפת דיו למדפסת

yuvale123

New member
החלפת דיו למדפסת

הי, ישנן מדפסות שבמקום להחליף את ראשי הדיו, אפשר פשוט לשפוך לראשים דיו מבקבוק. איך אני יודע אם מדפסת תומכת בפונקציה הזאת?
 
זו לא שאלה של המדפסת

זו שאלה של איזה ראש דיו יש לך. המילויים עובדים על 56, 57, 27, 28, ולאחרונה שמעתי שגם ל- 21, 22 כולם של HP
 

lollipop15

New member
קיימים מילויים גם עבור LEXMARK

ומנסיון - אני מאד ממליץ, אני אישית קניתי בDMO והמוכר בחנות גם ביקש ממני להביא את הראש דיו עצמו כדי לבדוק שבאמת אפשר למלאות בתוכו דיו כדי שאני לא אקנה סתם מילוי. הוא גם הראה לי איך לבצע את הפעולה.
 

yuvale123

New member
ניתן להחליף דיו ללא הגבלה?

או שאחרי מספר פעמים הלך הראש? איפה אני קונה בקבוק עם דיו? זה דיו מיוחד או שכל דיו עושה את העבודה? זה יקר? תודה מראש
 

lollipop15

New member
תלוי בראש.

אני מילאתי עד עכשיו את אותו הראש 3 פעמים והוא עובד בלי בעיות. לפי מה שאמרו לי בחנות התנאי הוא שתהיה הדפסה אחת לפחות כל שבועיים על מנת לשמור על הראש שלא יתייבש. זה דיו מיוחד והוא צריך להתאים לדגם של ראש הדיו. אני קניתי אותו ב100 ש"ח ל3 מילויים(קיים מילוי לצבע וקיים מילוי לשחור - לשים לב מה קונים).
 

yuvale123

New member
יכול להיות שסתם אמרו לך בחנות?

כדי שתקנה אצלם את הדיו התקני היקר יותר, ובעצם כל דיו מתאים? יש לך מושג באיזה סדרות של LEXMARK ניתן להחליף רק את הראש?
 

lollipop15

New member
אולי, אבל לא סביר.

אני מאמין שאפשר להשתמש בכל דיו כדי למלא את המחסנית, השאלה היא מה האיכות של ההדפסה והאם הדיו הזה לא יהרוס את המחסנית(או המדפסת במקרה היותר גרוע), אם אתה רוצה מוכרים גם מחסניות משומשות שכבר מילאו בהן דיו והן יותר זולות מהמחסניות המקוריות. נ.ב: אני מאד ממליץ על DMO בתור חנות לקנות אצלהם דיו למילוי, שרות מעולה ומקבלים גם שנתיים אחריות למדפסת(לא כולל חלפים).
 
ראש הדיו הולך כל בערך 3 מילויים

DMO מוכרת דיו לראשי דיו במחיר של 99 ש"ח למזרק עם מילוי לשלוש פעמים. בפועל - המחיר גבוה יותר מאשר אם היית קונה ראש דיו ממוחזר של חברה טובה, כי מה שאתה עושה במילוי שכזה הוא רק חלק קטן מהפעולה שעושה ממחזר ראשי דיו. לצורך העיניין - ראש דיו שחוזר לממחזר עובר ניקוי קפדני, והחלפת תוכן הראש במקרה הצורך. לאחר הניקוי, מייבשים את פנים הראש, ואז ממלאים אותו בדיו. כשאתה ממלא את הראש אתה לא מנקה אותו לפני כן, ולכן, אם הראש כבר סתום בתוכו, אתה נשאר על הסתימה הזו, ולא תצליח להשתמש בכל המילוי שתשים. בפועל, אם תעשה חישוב של כמה דפים (לפי כיסוי של 5% כמקובל) אתה תקבל במילוי, תגלה שכמות ההדפסות קטנה משמעותית יחסית לראש חדש/ממוחזר. כלומר - אתה משלם פחות, ומקבל פחות.
 

lollipop15

New member
לא מסכים.

בפעם הראשונה שמילאתי את הדיו(בעצמי, לא בחנות עם המוכר) שכחתי להשגיח על הנזילה של הדיו אל המחסנית וכתוצאה מכך המחסנית התמלאה עד הקצה והיתה נזילה של דיו מהמחסנית שנאלצתי לספוג במשך שעתיים עם נייר. מסקנה - הדיו שאתה מקבל כדי למלאות את המחסנית מכיל כמות שמעבר לכמות שהמחסנית יכולה להכיל בתוכה.
 
כמו שאמרתי

"DMO מוכרת דיו לראשי דיו במחיר של 99 ש"ח למזרק עם מילוי לשלוש פעמים"
 

lollipop15

New member
התכונתי ל...

" כלומר - אתה משלם פחות, ומקבל פחות" - משפט שאני לא מסכים איתו. ודרך אגב, אם יש לו את היכולת, יש גם אפשרות(כמו שאני עשיתי) לפני המילוי של הדיו לנקות את המחסנית עם מים חמים(רק להזהר לא לפגום בראש הדפסה שקיים במחסניות של lexmark וhp).
 

yuvale123

New member
נכנסתי לזאפ לחפש מדפסת

שמשלבת סורק, פקס וכל מה שצריך. המדפסות של לקסמרק הרבה הרבה יותר זולות. מתחילות מ-300 ש"ח לעומת HP שמתחילות ב-850 (יש לינק ). למה המחירים של לקסמרק כל כך זולים? יש משהו פחות טוב במדפסות? אני מתכוון למשהו משמעותי כמו זה שהיא מתקלקלת מהר או משהו בסגנון. יש סיבה משמעותית שבגללה כדאי להוציא 500 ש"ח יותר וללכת על הHP? איכות ההדפסה לא כל כך חשובה לי, אני מדפיס בעיקר מסמכים ואני מאמין שגם מדפסות זולות מדפיסות אותם באיכות טובה. תודה על העזרה.
 

lollipop15

New member
המדפסות המשולבות לא מוצלחות

אם אתה רוצה גם יכולת סריקה - תקנה סורק בנפרד. בדרך כלל הסורק במכונה משולבת הוא בכמה רמות מתחת לסורק רגיל. ואם אתה הולך לקנות מדפסת חדשה - רק canon/epson(לפחות מבחינת מחירי הדיו). חוץ מזה, ZAP הוא לא מדד(לפחות לא ברוב המקרים). הנתונים שרשומים שם בהרבה מאד מקרים לא נכונים והמחירים גם הם לעיתים לא נכונים. הוא גם לא מכיל את כל החנויות ברשת{רק כאלו שמשלמות לו(אני מנחש)} ככה שלא תמיד המחיר הכי זול שמופיע בזאפ הוא באמת המחיר הכי זול ברשת. ולגבי דגמים ספציפיים - בזה מישהו אחר יעזור לך כי לי אין מושג בגרוש.
 
הלקסמרק מעולות

אבל הדיו שלהם יקר משמעותית, אפילו יחסית ל HP. בגלל זה הם מוכרים את המדפסות בזול, ומקוים להרויח אח"כ במחירת הדיו.
 
למעלה